837 Shares 1559 views

Co to LinkedIn? Recenzje profesjonalnego LinkedIn sieci społecznej.

Trudno znaleźć kogoś, kto nie jest zarejestrowany w każdej sieci społecznej. Oczywiście, jest dziś jednym z najważniejszych składników stałym kontakcie z przyjaciółmi, znajomymi, przyjaciółmi o tych samych zainteresowaniach. Jednak, przede wszystkim dotyczy to życie społeczne, ale co profesjonalista? Jest to nie mniej ważne, aby zdawać sobie sprawę z tego, co dzieje się w danej dziedzinie zawodowej, aby komunikować się ze współpracownikami, dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby budować relacje biznesowe. Dla niektórych będzie to prawdziwe odkrycie, że istnieje sieć stworzony specjalnie do tego celu. Nazywa LinkedIn. W Rosji, niewiele osób wie o tym dobrze, kto wie, czy nie bardzo rozumiem, co może być przydatne. Dlatego w tym artykule będziemy wypełnić tę lukę i opisać co LinkedIn, jak go używać i dlaczego.


Dlatego trzeba LinkedIn?

Powiedz mi, co robisz, aby znaleźć starego znajomego lub kolegę? Oczywiście, idziesz na swoim koncie w jednym z portali społecznościowych – w „kolegów”, „VKontakte” lub „Feysbuke”. Co sądzisz, co rekrutujący w Stanach Zjednoczonych (i wiele z nich jest już w Europie), aby wybrać dobry profesjonalny w pozycji otwartej w firmie? Nie, nie idź do stron internetowych zatrudnienia i bezpośrednio wysłany na LinkedIn. Dlaczego? Ponieważ wiedzą – gdzie mogą znaleźć odpowiednią osobę, otrzymana w dniu jego szczegółowych informacji i zaleceń, aby zapewnić profesjonalizm kandydata. Chcesz pracować sama szukałam ciebie, a ty nie zrobić? Następnie trzeba profesjonalnej sieci LinkedIn – nie trać czasu i zarejestruj się już wkrótce!

Zasady postępowania na LinkedIn

Jak to zasób? Jego znaczenie jest nawiązać kontakty zawodowe, zdobyć doświadczenie i wiedzę udostępnić współpracownikom i, oczywiście, znaleźć pracę. Ale nie wszystko jest takie proste. Załóżmy zamówienie.

Tworzenia i wypełniania profilu

Pierwszą rzeczą, jaką można zrobić – zarejestrować się i wypełnić swój profil w sieci. Jest to analogiczne do wznowienia, ale bardziej szczegółowe i użyteczne. Staraj się wypełnić go jak najdokładniej wypełnić (nie 20-30% i 100%). Jakie informacje należy dostarczyć? Na początek byłoby miło przynieść następujące informacje:

1. Imię i nazwisko oraz tytuł swojej specjalizacji / zawodu.

2. Wykształcenie, doświadczenie, umiejętności pracy kursy. Pisać tylko o tym, co zrobić ze swoim zawodem: jeśli jesteś projektantem stron internetowych, to nie jest konieczne, aby wspomnieć o lekcje szycia, albo zdolność do usiąść na sznurkiem.

3. Zalecenia. Jest to bardzo ważny punkt, który pomoże Ci potwierdzić swoje zawodowe (zapytać kolegów czy menedżerów, z którymi pracowaliśmy, napisać wam listy polecające).

4. tła. Jest to coś w rodzaju listu motywacyjnego. Wpisz tutaj swoje aspiracje i cele. Powiedz nam, co lubisz swój zawód, a co dalej z wami.

5. Kontakty. A im więcej, tym lepiej. To mobilne komunikacji i e-maile, i Skype.

6. Nagrody, certyfikaty, badania i tak dalej. Jeśli coś z tego masz, nie zapomnij o tym pisać.

Wszystkie te informacje muszą być wypełnione starannie i celowo, bo co full-profile? To jest twoja osoba profesjonalny, co oznacza, że trzeba traktować go odpowiednio.

Aktywność zawodowa: pierwsze kroki

Po ukończeniu profil, wznowić praca nie jest skończona, ale zaczyna się dopiero. Teraz musimy zdobyć pierwsze kontakty. Dodaj znajomych i współpracowników. Po jednym z nich może pomóc spełnić właściwą osobę. Dołącz do grupy interesów zawodowych, maksymalna ilość – 50 (lepiej wykorzystywać wszystkie dozwolone maksimum). Co robić w grupach? Zdobywania nowej wiedzy, w celu monitorowania zmian i nowości w swojej dziedzinie pracy, zdobycia nowych przydatnych kontaktów.

Mówiąc o umiejętności. Odwiedź strony swoich kolegów i umieścić potwierdzenie ich umiejętności, będą ci powiedzieć to samo. Spowoduje to, że im bardziej wydajne, ponieważ są one potwierdzone przez innych.

Kwalifikacje zawodowe w sieci i komunikacja

Teraz trzeba aktywnie budować swoje kontakty i dochodzić do siebie. Co to LinkedIn? To jest miejsce, gdzie można znaleźć profesjonalne. Rekrutujący umieścić tu ciekawą pracę, a także uczestnikom samodzielne poszukiwanie kandydatów, patrząc na grupy i oceny. Jest zatem bardzo ważne, aby być aktywne – nie zaniedbuj robić udziału w dyskusjach, udzielać porad i odpowiedzi na pytania na forach (oczywiście, jeśli znasz odpowiedź na pewno). To sprawi, że zauważalne. Wierz mi, wkrótce zacząć otrzymywać oferty pracy, z której nie będzie miał czasu, aby szczotkować (a może znaleźć sposób radzenia sobie swoje marzenia).

Ponadto, dodawanie kontaktów do swoich dyrektorów i menedżerów firm, które Cię interesują, rekrutację i specjalistów pracujących w danej dziedzinie zawodowej. Im więcej linków trzeba będzie, tym szybciej rosną, tym większe szanse na znalezienie ciekawych ofert, aby rozwijać swoją karierę.

Kontakt: staranny dobór

Jednak być selektywny w kontaktach – dodać osoby, które łączą cię do interesów zawodowych i biznesowych, współpracowników i tylko pomocne osobowości. Ale sąsiad na podeście, na przykład, albo zna odpoczynku nie jest konieczne, aby dodać w Turcji. Czasami może to grać przeciwko tobie. Jeśli masz już listę w profsvyazey ktoś nieprzyjemne, będzie pomocne wiedzieć, jak usunąć kontakt na LinkedIn. Zrób to proste: w menu „Network”, wybierz „Książka adresowa” w zakładce „Kontakty”, znaleźć link „Usuń kontakt” wybierz osoby, które chcesz usunąć, a następnie naciśnij odpowiedni przycisk. Tych użytkowników, którzy zostały usunięte z listy kontaktów otrzyma to powiadomienie.

LinkedIn – ważny krok w swojej karierze zawodowej

Nawet jeśli w tym momencie nie szukasz pracy, regularnie aktualizowane informacje na temat swojego doświadczenia zawodowego, nabytych umiejętności, aby pozostać w kontakcie. Pewnego dnia, gdy chcesz zmienić pracę, to nie jest trudne.

W Rosji, zasób nie jest jeszcze bardzo popularne. Mało kto wie, co do LinkedIn. Opinie na temat tej profesjonalnej sieci są różne, a wszystko dlatego, że ludzie nie rozumieją jego znaczenie i korzyści dla ich rozwoju zawodowego. Jednak, że korzyścią jest to, nie wątpię. Pomyśl o tym – dziś jest on zarejestrowany ponad 200 milionów użytkowników, około połowa z nich – w Ameryce. Popularna sieć w Europie, a nawet w Indiach. Więc jeśli planujesz w przyszłości budować karierę za granicą, zapisz się na LinkedIn koniecznością – a im szybciej, tym lepiej.

Usuwanie konta w LinkedIn: instrukcja

Pomimo faktu, że profesjonalny społecznościowy jest bardzo przydatne, mogą istnieć powody, dla których warto usunąć swoje konto. Dobrze, że to przypadek i prawo każdy. Jeśli wprowadzono tę decyzję, a następnie odczytać, jak usunąć z LinkedIn. Oto instrukcje krok po kroku:

1. Przejdź do swojego profilu i kliknąć na przycisk z nazwą, w prawym górnym rogu.

2. Z listy rozwijanej , w którym należy wybrać pozycję „Ustawienia”. Pod „Konto” Zakładka widać „Usuń konto”.

3. Kliknij na nią i wybierz powód, dla którego chcesz opuścić sieć.

4. Potwierdź swoje konto klikając „Weryfikacja konta".

5. złożyć ostateczne działania na następnej stronie – kliknij „Usuń konto”. Zostanie ona zamknięta w ciągu 72 godzin.

Tak po prostu, można usunąć swój profil w sieci zawodowej, nie wspominając już otwarte i wypełnić. Jeśli masz już dużą sieć kontaktów i jesteś aktywnym użytkownikiem, grup uczestników, pomyśl dobrze zanim pożegnać LinkedIn. Opinii wielu specjalistów i rekruterów mówić o tym, że ten zasób prędzej czy później może być bardzo przydatne dla każdego. Dlatego też, jeśli nie czułem przydatność sieci, nie poddawaj się jego możliwości. Na pewno pojawił się przypadek, kiedy to pomoże Ci poruszać się w górę po szczeblach kariery i uczynić przydatnych kontaktów.

Opiera się na wszystko, co nam powiedziano Co LinkedIn w pigułce? Ten „VKontakte”, a nie tylko na przyjaznej i profesjonalnej komunikacji i wzrostu.