382 Shares 4301 views

Przewód wysokiego napięcia na samochodach

Wybór przewodów samochodowych, konieczne jest wzięcie pod uwagę zaleceń producenta i starannie rozważyć pakiet. Określa model silników i pojazdów, w których są one wykorzystywane. To nie jest zalecany do zakupu produktów, na których dane producenta lub tekst jest błędne.


Jako materiał izolacyjny stosuje się zazwyczaj z tworzywa sztucznego, z polichlorku winylu, który jest różny opór dla szerokiego zakresu temperatur, kwasy, benzynę, olej i środek zmniejszający palność.

Co trzeba wiedzieć

Korzystanie z przewodów wysokiej impedancji nie nadaje się do systemów, które stanowią wysokie impulsy napięcia i niewielką energię. Wspomaga to zapłon palnej mieszanki przechodzi do i mniejszą moc iskrowym, zwłaszcza przy zimnym rozruchu zimą.

Pomiar poziomu opór jest możliwy za pomocą specjalnego testera, ale jego zastosowanie nie zawsze jest racjonalne. Na przykład, cechy konstrukcyjne kabla pokryta przewodzącym prowadzić do zmiany oporu podczas pracy silnika, i dlatego metoda jest nieskuteczna. Należy zauważyć, że konwencjonalne radio ujawnia poziom hałasu generowanego przez przewody wysokiego napięcia i urządzeń elektrycznych.

sekcja

Przekrój zasilania silnika dobiera się zgodnie ze sposobem uszczelnienia (lub pojedynczej wiązki), wytrzymałość mechaniczną, a maksymalne napięcie dopuszczalne ogrzewania. Poziom napięcia układu zapłonowego określa żądany materiał izolacyjny. Przy wysokim napięciu izolacji powinna zapobiegać rozpadowi. Najlepszym rozwiązaniem byłoby przewody izolacje przewodów i osłonkami z silikon i inne materiały, które nie podlegają w wysokich temperaturach topnienia i pękanie w niskich temperaturach. Warto również zauważyć, że struktura silikonu umożliwia druty mocno wygiętych i zapobiega możliwości awarii zasilania.

przewody samochodowe: zasady operacyjne

Niezależnie od materiałów użytych w procesie produkcji, a same kable, które muszą być zgodne z następującymi zasadami:

 • regularne dokręcanie zaciski przyłączy elektrycznych punktów;
 • kabel od brudu i terminowej likwidacji szkody, jeżeli są one wykryte czyszczenia;
 • wysokiego napięcia do silnika przewód nie musi być wystawiona na działanie elektrolitu, olej, olej i inne płyny;
 • sprawdzenie spadek napięcia na styku związki, zasilanie i oświetlenie wyjściowych;
 • stosowanie osłon dla połączeń wtykowych i specjalnej kompozycji smarnej;
 • Związki odłączanie tylko wtedy, gdy to konieczne, ponieważ sprzyja przerwanie i osłabienie kontaktów;
 • zgodności z wymaganą odległością pomiędzy silnikiem i ogrzewano masę komponentów mechanicznych;
 • sprawdzanie jakości przewody pasują do szczelin i końcówek świecy rozdzielacza nasadki;
 • wczesne wykrywanie przyczyn zwarcia, ich usunięcie i wymiana wkładek;
 • sprawdzanie na kołki połączenia na obecność utlenionej i korozji części.

Jeśli jest to konieczne, wymiana wkładki być używane z odpowiednim szczeblu zapalników znamionowe napięcie lub drut z odpowiednim przekroju.

Producenci starają się uprościć obwody wyszukiwania i połączeń według koloru drutu w różnych kolorach, począwszy od czerni, a kończąc na czerwony i biały. Podstawą koloru może być pokryty na wierzchu listwy dający odcień szkliwa i pierścienie. Należy zauważyć, że minimalny okres kable robocze wynosi 8 lat.

usterki

Jeżeli samochód jest uszkodzony lub przewody są w porządku, istnieją znaki, które są podobne do awarii świec zapłonowych. Silnik Troit zaczyna na biegu jałowym, charakter pracy staje się niestabilny, sam samochód zaczyna drgać po naciśnięciu na pedał gazu. W tym przypadku prąd nie dochodzi do świec lub nie w pełni służył.

Zakłócenia w silniku wskazują broneprovoda obrażenia, które mogą wystąpić z następujących powodów:

 • Przewody samochodowe mają wysoki poziom oporności;
 • prąd upływu i podział ze względu na zniszczenie integralności izolacji kabli;
 • uszkodzenie przewodów, które są odpowiedzialne za dostarczanie impulsu;
 • brak kontaktów w punkcie łączących korki i cewki zapłonowe.