190 Shares 5564 views

Regulacja gaźnika VAZ 2108 w warunkach garażowych

Gaźnik VAZ 2108 – jest to szczegół, bez których „osiem” po prostu nie może kontynuować swój ruch. W przypadku jej braku, nie będzie w stanie iść, albo co najmniej minimalną szybkiego wybierania. Dlatego ta pozycja jest zawsze w potrzebie regularnej diagnostyki i naprawy. Jednym z takich sposobów jest regulacja gaźnika VAZ 2108. od tego jak dobrze obsłużyć tę część, moc pojazdu zależeć będzie od zużycia paliwa , a nawet poziom emisji spalin. Dlatego wszystkie prace powinny być wykonywane bardzo ostrożnie i delikatnie. I pomóc w tym naszym artykule.


Ustawić gaźnik VAZ 2108

Regulacja ta część nie jest bez przygotowania. I zanim przejść bezpośrednio do procesu, konieczne jest sprawdzenie serwisowania silnika. Za pomocą specjalnego dociskowe środka Tester 4 cylindrów. Jeżeli odebrane dane różnią się znacznie od siebie, regulacja gaźnika VAZ (2108-099) będzie bezużyteczna. Kłopot źródłem jest silnik. Jeśli Kompresja przyniósł ten sam odczyt na wszystkich cylindrach, przystąpić do regulacji gaźnika. Aby rozpocząć uruchamia silnik i odczekać, aż osiągnie temperaturę pracy (około 80-90 stopni Celsjusza). Gdy silnik jest rozgrzany, wziąć w ręce specjalnej śruby i zmniejszyć prędkość obrotową biegu jałowego do minimum. Trzeba dostosować się do momentu, kiedy czujesz, że silnik jest o zwłokę. Teraz po wyłączeniu zapłonu i dokręcić śruby ilości mieszaniny, aż do oporu.

Dalsza regulacja gaźnika VAZ 2108 towarzyszy skręcania igły dostaw paliwa dla ½ zakrętach. Następnie odkręcić o jeden pełny obrót. Jeśli częstotliwość obrotu wału korbowego w ten sposób zmniejszona, a następnego rozluźnienie wzrosła know – silnik przybywa zbyt ubogą mieszankę. Gdy odwrotnie, jest wysoce wzbogaconą mieszaninę. Następnie obrócić śrubę ilości mieszaniny, gdzie zwiększonego tempa. Kiedy po korekta wału korbowego zaczął się szybciej obracać, zmieniając regularne dyszę do obrabianego przedmiotu z mniejszych otworów. Jeśli obrót śruby obrotów silnika pozostała niezmieniona, to nie ma potrzeby niczego zmieniać. Naprawa gaźnika VAZ 2108 nie jest również wymagane.

Teraz obróć śrubę aż do maksymalnej prędkości. Gdy przez obrót jej w dowolnym kierunku, aby obracać wał korbowy jest mniejsze, mieszanina jest wyczerpany. Jeśli chcesz, aby Twój samochód zużywa mniej paliwa, możesz zostawić te wartości niezmienione. Należy jednak pamiętać, że zwiększa znacznie ryzyko przegrzania, ponieważ paliwo zapala się tylko przy wysokich temperaturach.

Kiedy zmniejszenie pędu, mieszanina staje się nasycony wyjątkowo poluzowanie śrub. W tym przypadku silnik nie przegrzewa, ale zużycie paliwa znacznie wzrośnie. Dlatego zawsze jest konieczne, aby wybrać uśrednionych wartości, aby dostosować gaźnik VAZ 2108 był udany.

Jak widać, mechanizm ten można skonfigurować i właścicielem.