621 Shares 5249 views

rozmiar kapelusza, a jakość jego części – najważniejsze cechy przy wyborze ochrony

Kask musi mieć każdego zawodnika, bo to on chroni głowę i szyję przed uderzeniami i różnych urazów. Wybór kasku – jest odpowiedzialny, ponieważ bez tej ochrony, można uzyskać bardzo poważne obrażenia, które mogą prowadzić do kalectwa, a nawet śmierci. Stąd bez tego akcesorium na motocyklu koła lepiej nie siadać.


Aby zmaksymalizować bezpiecznej stronie, konieczne jest, aby wybrać kask motocyklowy jakość. Piękne wzornictwo i wysoka cena nie zawsze gwarantuje bezpieczeństwo. Należy wziąć pod uwagę rozmiar kasku, ponieważ odgrywa kluczową rolę w jego wyboru. To musi być nie tylko trwałe, ale również chroni przed wiatrem i hałasem od dostania się do oczu pyłu drogowego. A wewnętrzny wymiar kasku powinien pasować do rozmiaru głowy. Wszystkie te cechy pozwalają zachować koncentrację i uwagę podczas jazdy, a także zmniejszyć poziom zmęczenia.

Rodzaje kasków motocyklowych

Kask „Integral” – to urządzenie, które ma bardzo wysoki stopień ochrony. Jedyną wadą tego typu kasków można uznać za nieco wentylowane i dość duży ciężar. „Zintegrowanego” – przekroju kask, który nadaje się do jazdy sportowej.

Kask typu „modułowy” ma wysoki stopień ochrony. Funkcja konstrukcja kasku – wznosi się na górę po stronie łuku. Wadą jest to jego duży ciężar oraz wysoki koszt.

Należy pamiętać, że kaski, które pokrywają jedynie dwie trzecie głowy, mają bardzo niski poziom bezpieczeństwa i nie gwarantują ochrony twarzy i podbródka, ale jednocześnie mieć dobry „słyszalność”, lekki i stosunkowo niski koszt. Wielkość tego rodzaju kasku jest bardzo zwarta.

Kask motocyklowy składa się z następujących elementów:

  • zewnętrzną ściankę;
  • Warstwa absorbująca energię;
  • Warstwę tkanki miękkiej;
  • chinstrap.

Skorupa zewnętrzna jest wykonana z tworzywa sztucznego lub z włókna szklanego. Kask z zewnętrzną powłoką z włókna szklanego kosztem droższe niż podobny plastik, ale jego żywotność jest znacznie dłuższa. Część wewnętrzna składa się z styroform kasku spieniony polistyren. To ona na uderzenia pochłania większość energii. W związku z tym większa energia uderzenia pochłaniać wewnętrznej części kasku, tym mniej szkód dostanie bólu głowy. Część wewnętrzna kasku zwykle powłoce syntetycznej tkaniny. To może wchłonąć niewielką ilość wilgoci, a to jest konieczne dla bardziej komfortową jazdę.

Producenci starają się stworzyć bardzo silny, a jednocześnie kompaktowy i lekki kask motocyklowy. Rozmiar kasku i materiał, z którego jest wykonany, odgrywają kluczową rolę w komfort i bezpieczeństwo głowy. Dlatego przed zakupem tej ochrony, upewnij się, że siedzi wygodnie na głowie i ma wysoki stopień ochrony. Wybierz dobrą obronę i cieszyć się jazdą na swoim „żelaznym koniu”, a jeśli to możliwe, zakup mundurów i wszystko inne do jazdy na motocyklu!