704 Shares 2519 views

Podgrzewacz samochodowy z gniazda zapalniczki: jego własne ręce

Rzeczywistość naszego kraju jest taka, że w zimie to trwa mniej niż sześć miesięcy. Jest to szczególnie odczuwalne na siebie właściciele samochodów klasycznych modeli AvtoVAZ. To nie zawsze jest regularny wnętrze grzejnik ma swoje zadania. Obecnie na rynku można znaleźć grzejnik samochodowy z gniazda zapalniczki. Z tego prostego urządzenia można szybko ogrzać wnętrze do komfortowej temperatury. urządzenie również pomoże w oknach oblodzenia.

Dodatkowe ogrzewanie: dlaczego jest

Dla normalnej pracy grzejnika w większości modeli samochodów krajowych i zagranicznych to wykorzystuje ciepło, że silnik generuje. W porządku, że silnik może osiągnąć zakres temperatur pracy musi wynosić 15 minut lub więcej. Tylko wtedy będą zarabiać piec. Jednak w tym przypadku nie jest tak prosta. Co jest ważniejsze – dobra widoczność przez szybę lub komfortowej temperatury w kabinie?

Tego rodzaju urządzenie, jako zapalniczki samochodowej grzejnik może rozwiązania dwóch problemów razu bezpośrednio po uruchomieniu. W wyniku tego małe jednostki będą od razu widoczne. Piec ten jest wystarczająco przez 15 minut do ogrzania przedziału pasażerskiego. Możliwe jest również umieszczenie urządzenia w obszarze szkła lub innego wymaganego miejsca. Grzejnik również znacznie ułatwić życie pasażerów, którzy są w tylnym rzędzie siedzeń.

Szereg dodatkowych grzejników

Wśród najbardziej popularnych typów grzejników wnętrz, które są obecnie stosowane w samochodach, następujących typów:

  • Dodatkowe grzejniki na podstawie rurowego elementu grzejnego.
  • Urządzenia z grzejników ceramicznych.
  • Podczerwone elementy grzewcze.

W urządzeniach wyposażoną w elementy grzejne, strumienie powietrza są ogrzewane w wyniku przejścia przez spiralę, która jest wykonana z wysokostopowych. Często jest to albo stopy wolframu nihromomovye. W ostatnich latach technologia ta wykorzystywana jest coraz mniej.

W urządzeniach, w których grzejnik jest stosowany jako materiał ceramiczny, w nieco innym układzie. Substrat ceramiczny charakteryzuje się wysoką odpornością. Grzejniki tego typu są bardziej ekonomiczny i bardziej zwarty. Te dodatkowe grzejniki są bardziej popularne.

promienniki podczerwieni stosuje się tylko w razie konieczności ogrzać się pewien niewielki obszar w samochodzie słonia. Na więcej ich moc nie jest po prostu za mało.

Zasada działania i urządzenia

Rozmieszczone takie dodatkowe grzejniki jest łatwe. Często zdarza się, że składa się z elementu grzejnego i wentylator. Wszystko to znajduje się w plastikowej obudowie. Regulacja – elektroniczna i automatyczna. Ich zadaniem – aby zapobiec przegrzaniu i spalanie. Zasilany ogrzewania samochodu z zapalniczki samochodu.

Ze względu na zasadę działania, to każdy wie, jak zbudować i działa opalarki. W tych urządzeniach jest stosowana ta sama zasada. Oznacza to, że powietrze z kabiny jest zasysana do wnętrza obudowy, a następnie zmuszony przez nagrzewnicę. Grzejnik lub inny człon ma żebrowaną powierzchnię, która zapewnia większą powierzchnię styku z powietrzem.

Do montażu na desce rozdzielczej na korpusie dodatkowego grzejnika mogą mieć specjalne nogi, odrostów lub clothespins. Aby korzystać z urządzenia jako suszarka na obudowie posiada specjalny uchwyt chowany. Kierowca może zmieniać strumienie powietrza termicznym, ma ruchome rolety.

Operacja dogrzewanie

Podgrzewacz samochodowy z gniazda zapalniczki jest przeznaczony do sporadycznego użytku. Jeśli się żadnych poważnych zmian w konstrukcji systemu ogrzewania samochodu, to może kosztować znacznie więcej niż nabycie tego małego urządzenia.

Nie ma nic łatwiejszego niż na przełomie rano na nagrzewnicy, a następnie usiąść w wygodnym salonie już. Jest to najbardziej korzystna opcja dla samochodów osobowych. Tu chodzi o to, że ciepłe wnętrze – jest kluczem podczas jazdy bezpieczeństwo. Kiedy kierowca jest zimny, nie może w pełni skoncentrować się na sytuacji na drodze. Chill – jest stres, a stres – jest ryzyko wypadków.

reguły wyboru

Jeśli chcesz kupić samochód grzejnik z zapalniczki, trzeba najpierw poznać kilka zasad. Fakt, że większość kierowców jest dostępny na rynku, ma pojemność 150 do 300 watów. Wybór mocniejszych maszyn, należy zauważyć, możliwość podłączenia samochodu. Ale urządzenia o minimalnej pojemności nie należy kupować. Uważa się, że te podgrzewacze o mocy 150 W, nadają się tylko do słabego ogrzewania miejscowego.

Ponadto, przy wyborze należy kierować się zasadami bezpieczeństwa. Zastosowanie tego urządzenia jest często wyposażony w ceramiczny grzejnik. Na przykład, materiał ceramiczny grzejnik zamontowany w nagrzewnicą samochodowego zapalniczki „Koto”.

Przy wyborze urządzenia fabrykę wiele polecam zwrócić uwagę na kwotę korekt oraz dostępności automatycznym wyłączaniem po osiągnięciu zadanej temperatury.

Do ogrzania to było w każdym rogu kabiny, nie musi być długi łańcuch. Jeżeli grzejnik samochód z zapalniczki to nie, to jak suszarka do włosów, aby używać go nie uda. Ponadto, nie będzie dobre dla pasażerów, ukryty w tylnych siedzeniach.

Eksperci zalecają, aby zwracać uwagę nie tylko na właściwości techniczne, ale również do marki lub producenta marki. Ponadto, nie zaszkodzi będzie dostępność gwarancji długoterminowej.

Podgrzewacz papieros zapalniczki samochodowej z rąk

To nie zawsze jest ważne, aby uzyskać dodatkowy grzejnik, zwłaszcza gdy garaż znajduje się tutaj, a niektóre stare żelazko. Jak widać, urządzenie grzejnika jest niezwykle prosta, co oznacza, że każdy będzie mógł go zmontować samodzielnie.

Aby zebrać wymaganą stary toster i zepsuty zasilacz ze starego komputera. Ale jest to również możliwe, aby zdemontować stary i nie jest już używany, jeśli nie połamane suszarka do włosów.

Dlaczego zbierać, kiedy można kupić

Wybierając grzejnik samochodowy z gniazda zapalniczki, opinie – to pierwsze co należy zwracać uwagę. Więc w tym przeglądzie, wiele napisać, że oferuje wszystko, co jest sprzedawane w sklepach, będzie to tylko tyle, by wysadzić zamglone szyby. Domowych urządzenie może być równa mocy której ciągnie baterię.

Jak zrobić podgrzewacz samochodowy z zapalniczki?

Pierwszym krokiem jest zebranie wszystkich materiałów, które będą potrzebne podczas montażu. działające elementy grzejne zapotrzebowanie na proste motoryzacyjnym pomocniczego grzejnika. Mogą dostać od starych tosterów i suszarka do włosów. pudełko z metalu jest również przydatna z wentylatorem i przełącznik – idealny do tego podejścia z zasilacza PC.

Ponadto, dwa grzejniki muszą być wybrane w taki sposób mogą być z tego samego sterowania zasilacza komputerowego, przekaźnik 12 V, 30 A, 30 A bezpiecznik stalowego drutu sprężyny o przekroju 1,5 mm i tulei z tworzywa sztucznego.

Montaż elementu grzejnego

Pierwszym krokiem jest, aby związać jeden z radiatorów na okładce zasilacza. Lepiej jest zamontować jak najbliżej wentylatora. Drugi grzejnik jest przymocowany do drugiego boku wieka, jednak tak, aby maksymalnie oddzielone od powierzchni metalu.

Dla ostatecznego montażu końce spienionej drutu grzejnego nichromu być nawinięty na Gys chłodnicy, która jest połączona z wieka. Zaś drugie końce wiatru na pierścieniu sprężyn stalowych. Drugie końce kołków sprężystych na drugiej siatce, izolowanego radiatora.

Włączanie i wyłączanie urządzenia będzie standardowy klucz, który znajduje się w zasilaczu.

Kilka słów o wentylator

Chłodnicy, który jest zainstalowany w większości zasilaczy PC działających przy 12 V. Okazuje wystarczy zatem, aby schłodzić transformator, ale nie wystarcza dla self-made grzejnika. Dodatkowo, szczegóły nagrzewnicy przegrzania.

Jeśli wentylator nie jest podłączony do 12 i 24, prędkość będzie wystarczająca. Ale skąd mamy takiego napięcia w samochodzie osobowym? Jako zaufanego źródła może być przetwornica DC. Może być zarówno zakupiony i produkowane niezależnie.

Podłączenie grzejnika

Zmontowany grzewcze może w ten sposób połączyć się z zapalniczki i baterii. Bezpiecznik jest lepiej nie ustawiać w jednostce, a rozstawione i prawie obok akumulatora.

To jest tak proste i tanie, aby grzejnik samochód z zapalniczki. Zdjęcia skromnie, ale jego wydajność jest kilkakrotnie wyższa niż w sklepach urządzenia. Z takim grzejnik może być obliczona na komfortowej temperatury w kabinie.