561 Shares 7362 views

Jak trzymać rogu wanny: technika i zalecenia

W łazience znajduje się wiele elementów. Do poprawnego działania hydraulicznego, należy rozważyć wszystkie szczegóły. Nawet taki niepozorny akcesoria na pierwszy rzut oka jak plastikowy krawężnika, odgrywa ważną rolę. Jak trzymać róg wanny powinny być zbadane przed rozpoczęciem pracy. Zależą one od niego zarówno funkcjonalne jak i estetyczne produktu.


Przyklejony rogu wanny właściwie łatwe. Najważniejsze jest to, aby wykonać wszystkie czynności dokładnie. W tym przypadku, woda nie będzie wyciekać na podłogę, stagnacji w stawach. Krok po kroku instrukcje dotyczące klejenia krawężnika do kąpieli pomoże dokonać rzeczy prawo.

narożnik powołanie

narożnik z tworzywa sztucznego w kąpieli nastawionej do uszczelnienia połączenia pomiędzy urządzeniem sanitarnym i ścianą. Zapobiega przepływowi wody na podłogę.

Aby zrozumieć, w jaki sposób trzymać róg kąpieli należy zbadać ponadto zaopatrzony technologii. Po wykonaniu wszystkich czynności prawidłowo, można osiągnąć spadek poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Nie zostanie utworzony grzyb, a nie przedmioty metalowe pokryte rdzą.

wyciekły również na podłodze, woda może przeciekać w sufit od spodu sąsiadów. zepsuje kosztownych napraw, które muszą zrekompensować z kieszeni.

Aby wybrać najlepszą opcję dla spajania listwy do kąpieli ma wpływ wiele czynników. Są to wielkości szczeliny pomiędzy ścianą i kanalizacji, rodzaj wykończenia powierzchni, jak również ilość środków, które właściciele przyznaną na zakup tego akcesorium.

rodzaje granic

Zapoznanie się z technologią, jak określono na plastikowej narożną wanną, przede wszystkim ustalić właściwy rodzaj produktu. W handlu nie hamuje z fabryki kleju niepowlekane i powlekane.

W pierwszym przypadku istnieje duże prawdopodobieństwo złuszczania z powierzchni cokołu. Fabryka nie powłoka klejąca ma dobrą trwałość. Jest to szczególnie zauważalne w warunkach wysokiej wilgotności.

Jeśli kąpiel jest przymocowany do ściany, nie jest trudne, jest bardziej lub mniej z jego drgań. Będzie on również powodować stawów rozprężania. Dlatego też eksperci zalecają, które przylegają do technologii klejenia krawężnika do kąpieli, w którym wzięło udział czystą powierzchnię.

Cokołu z tworzywa sztucznego mogą być sztywne lub taśmy. W sprzedaży jest wiele wersji form, kolorów tych produktów. Duże różnice w ich instalacji tam. Jak zainstalować plastikową ziemię do kąpieli, omówione poniżej.

Stałe listwy przypodłogowe i ich instalacja

Plastikowy cokół do kąpieli jest łatwy w montażu, tak umiejętnie wklej go każdy może. Oprócz kosztów takich produktów jest stosunkowo mała. To sprawia, że trudno krawężniki plastikowe tak popularne.

Przy zakupie należy zwrócić uwagę na szerokość produktu. To zależy od szczeliny między wanną a ścianą.

Najczęściej wykonane z rogu PVC dostępne w kolorze białym. Ale są też inne opcje, jak dopasować go do każdego rodzaju wnętrza.

Jest to wszechstronny obszar do łazienki. Granica pasty PCV, eksperci dać rady. Najlepszy ze wszystkich, myślą Fit „Płynny gwóźdź”.

Przyklej krawężnika do kąpieli mogą być płytki ceramiczne lub pod nią. W pierwszym przypadku stawu rogu między okładkami i opraw już skończył powłokę. W drugim przykładzie najpierw przykleić obrzeża, a już położył na nim powłokę na ścianie.

Listwy taśmowe i jego instalacja

Istnieje kilka opcji, niż można trzymać róg taśmy łazienki. Często w tym produkcie istnieje już warstwę specjalnego materiału mocującego. Jednakże, jeśli właściciele są zainteresowani pytaniem, jak przykleić cokołu na jakość kąpieli, należy jeszcze wybrać inny uszczelniacz.

W razie potrzeby, klej fabryka może być ostrożnie usunięte z produktu z tworzywa sztucznego. Odbywa się to za pomocą noża. Najważniejsze jest to, aby wykonać wszystkie czynności dokładnie.

Czasami warstwa utrwalenia lewo ale także użyć silikonem.

Różnej szerokości taśmy pomoże również wybrać żądaną granicę. Instalowany jest jeszcze prostsze niż stałej powierzchni. Niemniej jednak, jest ona wykorzystywana w przypadku sztywnego kąpieli mocującego.

Klej do rogu

Graniczna, w istocie, nie zamyka lukę, przez którą woda wycieka na podłogę. Służy ona jako element dekoracyjny, który obejmuje warstwę szczeliwa.

Aby zrozumieć, jak prawidłowo przykleić cokołu do kąpieli, powinna zapewnić swoje poglądy na końcu. Kolor uszczelniacz wyłania się spod rogu, nie dodawać urody ogólny wygląd pomieszczenia. Dlatego należy używać różnych przezroczystego kleju.

Jeśli kąpiel jest biały, uszczelniacz jest podobny odcień będzie również wyglądają całkiem dobrze.

Należy również substancja utrwalenie szybko złapać, albo trzymać rogu będzie bardzo długa.

Będzie zrozumiałe, że w przypadku łączenia z akrylowego kąpieli wieńca muszą być wybrane dla uszczelniającego z tworzyw sztucznych. Powinno być sanitarnych. W skład takiego kleju zawiera dodatki w celu zahamowania rozwoju mikroorganizmów i rodu. Uszczelniacz akrylowy nie nadaje się do środowiska w łazience. W związku z tym konieczne jest, aby zakupić kleje wodoodporne. Są to silikony.

Przygotowanie do instalacji

Przed przykleić krawężnika do kąpieli, konieczne jest, aby przygotować grunt. Szczególnie ważne jest to proces, aby zastąpić stary wspornik. Jego starannie zdemontowane i usunięte ze śladami ścianie starego kleju. Będzie musiał użyć noża.

Oczyścić brud i stary uszczelniacz musi być ostrożnie, aby nie uszkodzić kąpieli powlekania a ścianą. Mokre tkaniny powinny być dokładnie oczyszczone miejsce, w którym został zainstalowany stary backsplash.

Następnie zdezynfekować. Ta procedura jest przeprowadzana i nowa powłoka do naprawy. Można po prostu stosować wybielaczy. Obecnie istnieje wiele funduszy zdrowotnych do wykonywania dezynfekcji.

Czystej powierzchni dokładnie wysuszono. Można użyć zwykłej suszarki do włosów.

brzmiące granica

Przed zakupem nowego produktu, co zapobiega przedostawaniu się wody na podłodze powinny być właściwie Gaugeable kąpiel. W przypadku tej taśmy mierzy się jego długość i szerokość. Następny nabył dwie listwy przypodłogowe według otrzymanej wielkości.

Domy w nowych częściach długości nuty. Następnie rozpoczyna się główny etap decyzji w sprawie sposobu wklej krawężnika do kąpieli. Krok po kroku pomoże Ci zrozumieć kolejność działań.

Z pomocą hacksaws do metalu i za pomocą budowy pola piła poza obszar po obu stronach. To powinno być wykonane pod kątem 45 stopni. Następnie należy dokonać granicę do łazienki i sprawdzać prawidłowe wymiary.

narożnik klejenie

Z tworzywa sztucznego, płyty bazowej do kąpieli, druga ręka jest przyklejona taśma maskująca 2 mm powyżej górnej krawędzi narożnika. Dno podobna operacja występuje.

Kąpiel zaleca się położyć gazetę. Ma to na celu zapobiec zanieczyszczeniu kleju. Obszar czyszczony. Na ścianach i felgę pozostaje taśmy maskującej. Mistrz dalej nic nie pozostaje jednak trzymać się krawężnika do kąpieli. Technologia i porady ekspertów obejmować zastosowanie na tym etapie budowy pistoletu. Ponieważ jest kierowany za pomocą warstwy kleju, poczynając od naroży i wokół krawędzi.

Narożnik jest stosowany do konturu szczeliwa lekkie naciśnięcie go do podłoża. Można wymyślić granicy zatrzymania pozwalające na przycisk i poczekać na sklejaniu kleju. To trwa około 20 minut.

Ostatnim etapem

Kiedy odbędzie się pół godziny po naciśnięciu na ziemię, oczyścić nadmiar kleju głośnik. Następnie potraktowano uszczelniającej białej przestrzeni dopasowanie na krawężnik do ściany a wanną.

Aby to zrobić, na krawężniku, a także powyżej i poniżej niego ponownie przyklejona taśmą maskującą. Jest jeszcze inny niuans jak trzymać rogu wanny. Z łopatki powinien być wciśnięty do krawędzi cokołu i wynikające z małej powierzchni, aby przejść do białego uszczelnienia.

Guma łopatka rozciąga się i wyrównuje materiał wokół szwu. Odbywa się to poprzez górnych i dolnych rogach.

Następnie taśmy maskującej delikatnie powieść. Powinienem dostać gładką spoinę. On wysycha, zgodnie z instrukcją producenta, w określonym czasie. Nałożyć uszczelniacz być cienkie, ale solidną linię. Metoda miejsce w tym przypadku jest nie do przyjęcia. Na powierzchni stawów powinno być żadnych pustych przestrzeni. Powinny one być jednolite.

W tym procesie instalacji jest kompletna.

Zapoznanie się z techniką, jak trzymać róg kąpieli, możliwe jest wykonywanie pracy o wysokiej jakości. Graniczna będzie więc niezawodnie chronić stawy przed wyciekiem wody przezeń do podłogi, a także przyczynić się do zmniejszenia poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Obszar przyklejona do kąpieli delikatnie dać zadbany wygląd i szwy będą zapobiegać powstawaniu pleśni. Postępuj zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi na przeprowadzenie tych prac samodzielnie, każdy może.