513 Shares 7675 views

Jak zbudować kąpiel?

Wielu właścicieli chce mieć w swoim posiadaniu rosnąca popularność elementem hydraulika jest zbudowany w Bath. Jest on dostępny nie jest dla wszystkich, ale wygląda na luksusowy. Osadzić kąpiel może nie w każdym domu.

Ten element będzie masywny i ciężki, tak, że pokrywają się w bloku jest mało prawdopodobne, aby przetrwać takiego obciążenia. Ale właściciele prywatnej własności można zadowolić sobie na luksus, ale także powinny uwzględniać wymagane obciążenie, najlepiej już na etapie projektowania. Osadzić kąpieli na kilka sposobów. Ale przede wszystkim to, aby ustawić go na podium lub w podłodze.

Ograniczenia podczas osadzania kąpiel

Po pierwsze – jest to przestrzeń. Kąpiel będzie wyglądać lepiej, jeśli jest to duża kwota nie mniejsza niż 300 litrów. Jeśli ustawisz tak mało struktury, to będzie wyglądać śmieszne i absurdalne.

Jak mogę zbudować kąpiel w budynku mieszkalnym? Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi – jest to niemożliwe. W skrajnym przypadku, pozwala to konfiguracja, instalacja jest możliwa tylko na pierwszym piętrze.

Pomieszczenie powinno być uchylenie przestrzeni dla duszy, jak również biorąc higieniczną uzdatniania wody w takiej kąpieli nie jest zbyt wygodne.

różnice

Różnica w dnie wanny i normy:

 • Taka konstrukcja zwiększa przestrzeń wizualną i oszczędność miejsca.
 • W dolnej płaskiej wanny.
 • Jest wyposażony w rampy, który wyświetla się nadmiaru wody z zewnątrz.
 • Bardziej niezawodny mechanizm opróżniania.

tworzywo

Można budować kąpiel z dowolnego materiału. Najważniejsze jest, aby prawidłowo obliczono ciężar konstrukcji. wskaźnik trwałości różni żelaza. Ale jest to również najtrudniejszy materiał. Najlepszym rozwiązaniem byłoby akryl. ich kąpiel może mieć dowolną konfigurację i wielkość. Ponadto, materiał ten nie jest niższa niż zwykle kąpieli metalu do izolacji cieplnej.

kształt

Owalne – opcja najbardziej popularne. Zwykle ma większe wymiary. Nadaje się do pływania kilka osób naraz. Ponadto, może być ustawiony w środku pokoju i bliżej do ściany.

Okrągły wyjątkowość i oryginalność ucieleśnieniem dać każde pomieszczenie. Znajdź najlepszy kształt w środku. Wtedy będzie bardziej skuteczne. A jeśli zorganizować w okręgu oświetlenia dekoracyjnego, masz wspaniałe wnętrza.

Osadzić kąpiel w małej przestrzeni Pomoże opcję rożny. On oszczędza miejsce, ale jest nie mniej piękny wygląd.

Dodatkowe opcje

Oprócz podstawowych funkcji wbudowanych kąpiel ma początkowo i dodatkowych. To może być ozonowanie, oświetlenie dekoracyjne, whirlpool. Istnieją także opcje oraz z różnymi rodzajami hydromasażu, a nawet imitacją fal morskich.

projekt instalacji w podium

Jak zbudować kąpiel w podium? Więc pytanie jest podniesione przez wielu właścicieli, aby dokonać napraw. To sprawi, że pokój bardziej funkcjonalne i wygodne.

Materiał na podium może służyć jako kartonowo-gipsowych, bloczków betonowych lub cegieł.

 • Pierwszym krokiem jest instalacja, aby zainstalować wannę na wyrównanym podstawy i podłączenie do kanalizacji.
 • Kolejne kontury zauważyć przyszłą bazę. W tym celu pion nakłada się na krawędzi wanny i zaznaczyć punkt na podłodze, zostali później dołączył znacznik.
 • dekoracji ściany montowane wzdłuż linii, która jest oznaczona na głębokości od linii podstawowej do grubości materiału pokrywającego.
 • Zapewnić niezbędną i otwór, przez który komunikacja zostanie udostępniona w nagłych przypadkach. To okno można ozdobić płytek stojące. Można go łatwo usunąć, jeśli to konieczne.
 • Niezawodne materiały budowlane będą cegieł i bloków piany. Ale ich trudność urządzenie powstaje z powodu różnic w wielkości kąpieli od góry i od dołu. Elementy wymagają przerzedzania do dalszej instalacji. Przed zbudować kąpiel w płytki, tynk ścienny i potrzebę dostosowania.
 • Płyt gipsowo-kartonowych lepiej wybrać wodoodporny. będzie musiał urządzeniu twardego szkieletu, czy ściana nim będzie wibrować. To nie potrwa długo płytki. Odpowiednie montaż profili metalowych przymocowane za pomocą śrub lub nitów.
 • Ponadto, gdy ścianka płyt gipsowo-kartonowych może być usytuowane od narożników ramy, utrzymywane razem za pomocą spawania. Każda z tych opcji musi być przymocowana do podłogi lub ściany.
 • Przed kąpiel embed podium może przewidzieć w dnie zagłębienia do przechowywania drobiazgów. Pozwoli to zaoszczędzić przestrzeń.
 • Gdy pomost się z kilku warstw, możliwe jest, aby wypełnić etap gliniec, żużel lub układ bloków lub cegły.
 • zatem krokach szerokości płytek (22-25 cm).
 • Aby uniknąć uszkodzenia z powodu śliskich płytek pomocy profilu ulga krawędzi.

Montaż w konstrukcji podłogi

Prawidłowo zbudować kąpieli na podłodze pomoże krajobrazowy priyamnik. To wystarczy, aby wykopać dziurę, revet z betonowych ścian i podłogi, zapewniając niezbędną przestrzeń dla działania kąpieli.

Urządzenie priyamnika ma kilka niuansów:

 • Jego kontury muszą przestrzegać kształt wanny, a na górze z niej – być całkowicie pokrywały pokazac projekt kąpieli. Podczas opuszczania kąpiel priyamnik może polegać na jego pokładzie. W tym obszarze łożyska powinna być tak duża, jak to możliwe.
 • głębokość wgłębienia jest obliczana z warunków, które można usunąć w nogach wanna do maksimum około 5 cm, a po powrocie do normalnej pozycji. Zatem konstrukcja musi leżeć na podłodze wykończeniowy, ale jednocześnie nie całkowicie polegać na nim.
 • To musi być wyposażony w dostęp do priyamniku podłączyć i zainstalować wannę.
 • Aby zmierzyć karmione rur wodnych i wyjście systemu kanalizacji.

Teraz można przejść bezpośrednio do montażu wanny:

 • Pierwszą rzeczą zainstalowany odpływ syfonu i przymocować nogi.
 • Następnie zorganizować kąpiel w priyamnik, po zdjęciu nogi do maksimum.
 • Po rury ściekowej jest połączony i dopiero po wodzie. Lepiej jest zastosować w tym przypadku nie jest elastyczne węże i wąż blachy falistej ze stali nierdzewnej.
 • Pod koniec instalacji trzeba przetestować zdolności. Aby to zrobić, wlać maksymalnie wodzie sprawdzić serwisowania kanału i mas uszczelniających.
 • Opuścić kąpiel stóp może tylko po obliczu podłogę.

Wskazówki

Najlepszym materiałem na wbudowanym w kąpieli jest akrylowy. Od tej konstrukcji jest proste i niezawodne. Zderzaki w wannie regeneracji na podłodze powinny być wysokie. Pozwoli to uniknąć nadmiaru wody w zanurzeniu i przemieszczania. Idealnym rozwiązaniem byłoby wyposażanie ogrzewania podłogowego.

To nie tylko wygodne chodzić na podłodze przy wyjściu, ale także ośmielają się kwestionować kałuże. Dodatkowe funkcje można ustawić do indywidualnych potrzeb.

Wbudowany w wannie – sama w centrum uwagi, więc otaczające części lepiej wybrać low-key, tak aby nie odwracać uwagi od głównego budynku. Podłoga może być wyłożony dowolnego konwencjonalnego, ale można uciec się do nowoczesnych technologii 3D i przekształcić pokój w coś unikalnego. To wszystko zależy od twojej wyobraźni i budżetu.

Innym ważnym elementem będzie tu podajnik przelewowy do zbierania nadmiaru wody i odprowadzane do kanalizacji. Zamknąć jego kratkę. Możliwe jest również, aby zorganizować poziomą szarfę i drzwi przesuwne.

Tak, zorientowaliśmy się, jak zbudować kąpiel na podium, i nie tylko.