158 Shares 4924 views

Instalowanie higieniczną prysznic. Wbudowany higieniczne prysznic. Higieniczne prysznicowa z termostatem

O tym urządzeń sanitarnych jako higienicznego prysznicem natomiast niewiele osób wie – zdecydowanie bardziej popularnym bidetem. Jednak urządzenie to ma jedną poważną wadę. To wymiary. Montaż bidetem jest możliwe tylko w dość dużych łazienkach. Instalowanie higieniczną prysznic jest możliwe w małych pomieszczeniach. Nawet więcej – to urządzenie jest zamontowane bezpośrednio obok toalety. Istnieją modele, które mogą być wbudowane w toalecie. W ten sposób można łatwo przekształcić w kompletny pakiet dla procedur higienicznych.

Weźmy przyjrzeć się bliżej tych urządzeń. Dziś wiemy, jakie są, zbadanie możliwości instalacji, a także produkty z różnych marek.

Zalety montażu higieniczne prysznice w łazienkach

Zabiegi wodne są ważnym elementem higieny. Obejmuje to również wizytę w toalecie. Dlatego drogie hotele z pięcioma gwiazdkami jest trudno znaleźć toaletę, w której nie było bidet.

Należy zauważyć, że bidet – to najlepsze, co jest do higieny osobistej. Jednakże, należy ustawić go obok toalety w typowym budynku mieszkalnym wc jest niemożliwe ze względu na wielkość. Dlatego dla tych, którzy lubią uzdatniania wody higieniczną prysznic pomogą rozwiązać ten problem. W łazienki z wanną i WC na pierwszy rzut oka, nie ma potrzeby do bidetu jak również prysznic lub kąpiel jest praktycznie obok toalety. Ale dzięki higienicznej duszy nie będzie musiał ponownie przejść w łazience. Jeśli toaleta jest oddzielne i umieścić w nim trochę (jak to było w sowieckich wieżowców), instalacja higienicznego prysznicem – to, co trzeba zrobić w pierwszej kolejności.

Sprzęt ten pozwala na oszczędność miejsca. Również znacznie zaoszczędzić czas wykonywania procedur. prysznic higieniczny pozwala zaoszczędzić finanse partii. Rozwiązania te kosztują znacznie niższe niż nawet najbardziej przystępnej bidetem.

Prysznic sprawia, że łatwiej posprzątać łazienkę – z nim można szybko wyczyścić kuwety lub garnki dla dzieci. Dla matek z małymi dziećmi instalacji prysznica higienicznego również pomaga rozwiązać wiele problemów – znacznie ułatwia opiekę nad dzieckiem. Będzie to również łatwiejsza do przeprowadzenia uzdatniania wody dla osób starszych lub niepełnosprawnych.

W przypadku niektórych modeli, a nawet prysznice nie ma potrzeby korzystania z papieru toaletowego. Sprzęt sanitarny może częściowo spełniają funkcję bidetu.

Funkcje mieszające

Strukturalnie, kran z prysznicem higieniczną nie różni się od konwencjonalnej konstrukcji. Wyjątek – wąż i konewka. Ten ostatni jest zamocowany na ścianie lub zbiornika do toalety – pozwala to na bardziej wygodne przeprowadzenie uzdatniania wody. Należy zauważyć, że mikser może być stosowany osobno z prysznicem. Woda w prysznicu przychodzi tylko po kliknięciu na konewka.

klasyfikacja

Sprzęt ten jest podzielony na typy funkcji operacyjnych:

  • Bidet, wc.
  • Cover-bidet.
  • Ściany higieniczną prysznic.
  • Dusza z termostatem i umywalką.

Wszystkie one mają swoje własne cechy i różnice. Poniżej przyjrzymy się każdego typu w sposób bardziej szczegółowy.

Bidet, WC

Urządzenie zakłada obecność wbudowanego wtryskiwacza w toalecie. Powinno być na obudowie urządzenia lub na specjalnym pull-out montażu. W celu zapewnienia dostaw wody, trzeba zamontować oddzielny przewód i kran. Można je nabyć oddzielnie lub w pakiecie higienicznym prysznic.

pokrywa bidet

Ten projekt jest pokrywa z WC, który ma wbudowany prysznic. Wśród korzyści wynikających z izolowanym wysoką mobilność. System ten jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów i typów toalet. Taki wbudowany higienicznych prysznic w pokrywie można zabrać ze sobą podczas przenoszenia do nowego domu. Zwykle obejmują bidet ma napęd elektryczny, który jest bardzo wygodny w użyciu.

Producenci podobne wzory mogą zawierać dodatkowe opcje – na przykład za pomocą suszarki do włosów, podgrzewacz wody.

Ściana higieniczne prysznic

Dla uporządkowania systemu najpierw musi zakupić i zainstalować specjalny rodzaj miksera, gdzie nie ma dziobek. Ponadto, decyzja konwencjonalna prysznic scharakteryzowany przez konewka ze specjalnym zaworem odcinającym. Wymiary podlewania znacznie mniej niż zwykle prysznicem.

Montaż powinien rozważyć potrzebę dostarczania zarówno wody zimnej i ciepłej wody. W przypadku montażu na już zainstalowane wc lepiej jest użyć tee, który ma dostęp do zimnej wody do serca i od razu do muszli klozetowej.

Często można znaleźć higieniczną prysznic z termostatem i podgrzewacz do montażu na ścianie. Ze względu na obecność termostatu, wystarczy ustawić temperaturę wody raz, a potem nigdy nie angażować się w kontrolowany. Zestaw tych urządzeń zawiera uchwyt ścienny. Jego zawiesić w niewielkiej odległości od miksera do łatwej obsługi.

Istnieją dwa rodzaje takich urządzeń. Otwarta konstrukcja i ukryte. W przypadku prysznicem na świeżym powietrzu, kran znajduje się na ścianie. Mu przynieśli wąż z prysznicem-podlewania. Między wężem i Kąpielisko miksera zamontowanego jako uszczelkę.

Instalacja ukrytą duszę zakłada częściową analizę ściany. Konieczne jest doprowadzenie wody do urządzenia. Zwykle jest to konieczne, aby przebić się przez niszy w ścianie. Przy wyborze takiej konstrukcji konieczne jest zainstalowanie specjalnego mieszadła – jest podłączony do ciepłej i zimnej wody. Następnie wykończone niszy i urządzone. Dźwignia sterowania utajonego higienicznej prysznic pojawia się w otworze, a następnie jest on połączony z wężem i pojenia puszki.

Opinii wielu ludzi sugerują, że ukryta opcja jest bardzo łatwy w obsłudze i nie pogarszają ogólnego wystroju wnętrz. Jednak taki system jest najlepszy zainstalowane podczas napraw. Nikt nie chce skończyć z prądem w toalecie Stroebe ściany. Zwłaszcza jeśli drogie płytki z unikalnym wzorem był używany.

Dusza z termostatem

Mamy już częściowo uznane prysznice higieniczne z termostatem. Ale ten element może być zainstalowany nie tylko na ścianie, ale także do innych typów urządzeń. Element jest zintegrowany bezpośrednio w lejku. Taki wąż prysznicowy można zamontować i uchwyt, a także specjalnym mikserze.

Prysznic z umywalką

Konstrukcja ta jest ustawiona na dużych obszarach. Jest to osobny zlew, który jest już wyposażony w mieszalniku do higienicznego prysznicem. Ostatnio jest już wyposażony konewką i odpowiedniego węża. Mniej tego projektu w niepełnej wyłączaniu zaworu odcinającego. Po zakończeniu pracy z prysznicem, należy również zatrzymać dopływ wody do mieszalnika. Jeśli sprzęt ma dziobek, a następnie zapomnieć o konieczności odcinania wody będzie niemożliwe. Gdy płyn jest odprowadzany, będzie on płynąć do zlewu.

Plus, system dalej tonąć, gdzie jest to możliwe, aby umyć ręce po procesie bezpośrednio do toalety.

cechy szczególne

Proces instalacji i jego funkcji zależy od konkretnego rodzaju sprzętu. Aby zainstalować niektóre gatunki mogą potrzebować prace remontowe kapitał (na przykład, jeśli weźmiemy pod uwagę ukryty prysznic). Inne projekty są łatwe w instalacji, bez konieczności dokonywania niszy w ścianie i jakoś zmienić okablowanie w wodzie.

Instalacja toaletę z prysznicem

Ten projekt jest zamontowany w taki sam sposób jak konwencjonalny WC. Ale to jest konieczne przeprowadzenie dodatkowych dostaw wody i zainstalować baterię. Proces łączenia można przeprowadzić na trzy sposoby:

  • Pierwsza metoda polega na zimno połączenia rury początkowo na zaworze kulowym, a następnie do przewodu wystarczająco elastyczne.
  • Druga metoda wymaga zainstalowania dwóch rur do miksera ukryty typu. W tym przypadku dysza gorącej wody.
  • Trzeci przykład wykonania – jest bezpośrednio podłączony do dwóch rur i na nich termostatu konfiguracji odpowiednich temperatury wody.

Te konstrukty mogą być podłoga, a różnice w stosunku do konwencjonalnej toalety nie może być. Wydzielono także konstrukcje zawieszenia.

Ustawianie pokrywa bidet

Przyjrzyjmy się, w jaki sposób instalacji wbudowanych higienicznego prysznicem. Miski do modernizacji stosując najpierw zawór odcinający jest zamknięty urządzenia, a tym samym odcięcie przepływu wody w zbiorniku. Od ostatniego zaleca się wyciągnąć cały płyn. Następnie wyjąć wąż wody w zbiorniku toalety. Następnie należy usunąć starą obudowę i zainstalować przewód, który łączy się z tee zbiornika. Ponadto, śruba jest umieszczona w szczególnym nasadki, a następnie do płytki. Wtedy wszystko, co związane jest z głównej części systemu. Główną część znajduje się w miejscu, a śruby są zamontowane w otworze na muszli klozetowej i wirował. Pozostaje tylko podłączyć system do już podłączonego tee i zobaczyć, jak jest dostarczana woda. Podczas instalacji ważne jest, aby zapewnić szczelność wszystkich połączeń. Ale nie nad dokręcić nakrętkę. Dla dodatkowego uszczelnienia, eksperci zalecają stosowanie FUM-taśmę.

Instalacja konstrukcję ścianki

Instalacja higieniczna typu prysznic ściany odbywa się ręcznie. Należy jednak w pełni zgodne z zaleceniami, które są szczegółowo opisane w instrukcji producenta. Do prac montażowych nie jest konieczne stosowanie specjalnych narzędzi. W odniesieniu do konfiguracji urządzenia, to w zależności od modelu zawiera konewka, wąż płyta montażowa, na stelażu do montażu oraz instrukcje instalacji.

Jeśli urządzenie jest zamontowany na rurze, a następnie odpowiednim mieszalniku higienicznej prysznicem ze złączką lub wyjście przewodu. Jeden koniec węża jest połączony z mieszadłem, dołączony do drugiego podlewania. Następnie ten ostatni jest umieszczony w uchwycie ściennym. W celu obsługi prysznica tak długo, jak to możliwe, nie zapomnij wyłączyć wody po każdym użyciu. Jeśli zignorujesz ten krok, to wąż i zawór odcinający w konewka, będzie stale pod ciśnieniem. Wkrótce nie będzie stać pracuje w takich warunkach i zdeformowane.

Jeśli nie ma pewności, że woda będzie zawsze pokrywają się, że nie jest konieczne, aby zainstalować przycisk blokujący. Jednak w tym przypadku, wszystkie operacje muszą być wykonywane ręcznie w mikserze, co nie jest zbyt wygodne. Ale takie podejście byłoby wyeliminować ryzyko wystąpienia nieszczelności. Produkować ściany prysznica, producenci wykorzystywane stopów stali nierdzewnej, wstępne przetwarzanie przeszłość technologii. Podlewanie jest wykonany z tworzywa sztucznego z cienką chromowana. Ale są też wyroby metalowe. Jezioro składa się z dyszy gumowej. Muszą stworzyć skierowanego strumienia, a także w celu ochrony przed rozpryskami. Wąż jest także często wykonane z tworzywa sztucznego, a do ochrony przed nadużyciami może mieć wkładki metalowe.

Struktura montażu z umywalką

Proces instalacja nie różni się od zespołu powłoki. Ale mikser powinien mieć dziobek i wyjść z prysznicem. Jeśli zlewozmywak jest już zainstalowany, należy wymienić kran jest bardzo proste. W małych pomieszczeniach zlew jest umieszczona nad zbiornikiem WC. Często takie konstrukcje są ustawione w rogach.

mikser design – dźwignia, nos, jak również dodatkowe wyjście do podłączenia węża. Zasada działania jest bardzo prosta. Po otwarciu kranu, woda przemieszcza się przez nos do góry obudowy. Jeśli klikniesz na rączce prysznica, płyn spłynie do miski.

Przegląd popularnych modeli

Wśród konsumentów są bardzo popularne modele pryszniców higieniczne Hansgrohe. mają również dobry producentów reputacji, takie jak Grohe, Ideal Standart. Co do kosztów zestawów, cena waha się od 5 do 14 tysięcy rubli.

Wśród asortymentu pryszniców higienicznych Hansgrohe posiada szeroką gamę modeli, modeli naściennych podtynkowych. Jest to niezawodny producent do produkcji wysokiej jakości ceramiki sanitarnej. Miliony ludzi korzysta z mikserów tej spółki. Uwagi dotyczące tej niemieckiej hydraulicznego tylko pozytywne. Jeśli potrzebujemy więcej decyzji budżetowych, to jest możliwe, aby zwrócić uwagę na produkty SmartSant, Vidima, LEMARK, Bravat. Koszt zestawów zaczyna się od 2500 rubli. Jest to mniej wydajne opcje, ale nie są one gorszej jakości „Hansgroe”.

wniosek

prysznic higieniczny jest uważany za stosunkowo młode generacje sprzętu między innymi armatury. Ale mimo niskiej popularności, zdobył popularność wśród samych konsumentów. Sprzęt ten jest prosty i łatwy w użyciu. Urządzenia te są doskonałym uzupełnieniem do łazienki w każdym stylu.