614 Shares 963 views

Rozrostowych błony śluzowej żołądka – co to jest?

Termin „rozrostowe zapalenie błony śluzowej żołądka” w medycynie, odnoszą się do konkretnego uszkodzenia błony śluzowej, wyrażone w zgrubienie, przerostowi. To ostatecznie może doprowadzić do powstawania polipów żołądka lub torbieli. Często nazywa się patologię uważane za zmiany przedrakowe. Czytaj więcej na ten temat będziemy omawiać w tym artykule.

Informacja o hiperplastycznego nieżyt żołądka

Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka hiperplastyczny – uszkodzenie żołądka, który występuje rzadko. Definicja ta mieści się odmienne grupę chorób, które nie są oparte na procesach zapalnych oraz w głównym krokowego (obrzęk) nabłonka żołądkowego. Każde z tych schorzeń jest niczym niezwykłym, w całości stanowią one tylko 5% wszystkich stanów przewlekłych chorób żołądka.

Nawiasem mówiąc, naukowcy zauważyli, że rozwój rozrostowych błony śluzowej żołądka u dzieci , w niektórych przypadkach kończy regresji i pełne odtworzenie błony śluzowej, a dorośli lubią nie jest przestrzegana, a rozwój tej choroby prowadzącej do jej zaniku.

Przyczyny choroby

Rozrostowych błony śluzowej żołądka jest wciąż słabo poznane. Wśród przyczyn jego rozwoju to kilka czynników. Głównie uważane dziedziczne predyspozycje. Ale nie mniej ważne są:

  • Naruszenie diety pacjenta;
  • Obecność przewlekłe zatrucie (na przykład w alkoholizmie, palenie, stosowania leków, itp …);
  • naruszenie procesów metabolicznych w organizmie, a niedobór witamin.

Wielkie znaczenie w rozwoju choroby opisanej przez naukowców dołączonych do alergii pokarmowej. Alergeny, padające na błonę śluzową czyniąc ją przepuszczalną i indukować dysplazja (nieprawidłowy rozwój) nabłonka. Powoduje to, że istnieje znaczna utrata białka, które, nawiasem mówiąc, jest również określana jako jedna z charakterystycznych cech wszystkich rodzajów rozrostowych błony śluzowej żołądka.

Niektórzy badacze uważają, że jest również przejawem anomalii żołądka lub wariantu łagodnego nowotworu. I należy zauważyć, że wszystkie te czynniki prowadzą do tego samego rezultatu – zwiększona proliferacja komórek skóry i zagęścić.

objawy chorobowe

Na początku choroby, pacjenci często nie są nawet świadomi obecności w ich patologii. Rozrostowych błony śluzowej żołądka występuje tylko po znaczących zmianach w śluzowych. Szczególnym przejawem są one bezpośrednio związane z postacią choroby a poziomem kwasowości.

Najczęstszym objawem jest ból w okolicy żołądka. W zależności od ilości soku żołądkowego z kwasem solnym, są możliwe występowanie zgaga lub niedomykalności z zjełczały smak w ustach. Niektórzy pacjenci skarżą się także nudności, wymioty i wzdęciem.

Zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka hiperplastyczny: co to jest?

Jeden rodzaj rozrostowych zapalenia żołądka jest postać, w której łączy się pojawienie miejscach śluzówkowych z krokowego (przerost) i zanik komórek. Zjawisko to prowadzi zwykle do tworzenia cyst w ściany żołądka lub polipów i jest uważana za najbardziej niebezpieczną, ponieważ sprzyja rozwojowi raka.

Jak również innych rodzajów zapalenia błony śluzowej żołądka, nie ma poważne objawy. Często można je znaleźć tylko na podstawie specjalnych badań.

Ale ból w żołądku, występuje bezpośrednio po posiłku, można przypisać do przejawów tej choroby. Często ma zmienny charakter napadowy, o których mowa w okolicy lędźwiowej lub między łopatkami. Występowanie tych doznań często związane ze spożywaniem pewnych produktów.

Często ból towarzyszy utrata apetytu, odbijanie, zwiększone ślinienie się, nudności i gorączka. Te ostatnie mogą wskazywać, które rozpoczęły się w krwawienie z żołądka.

Rozwój erozyjne żołądka rozrostowych

W niektórych przypadkach, błony śluzowej żołądka na tle jej zaczerwienienie i stan zapalny, istnieje wiele nadżerki. Ten warunek jest zdiagnozowana jako erozyjne żołądka rozrostowych.

Jej rozwój może spowodować śluzówkę w bezpośrednim kontakcie z żadną czynników agresywnych (kwas, alkalia, środki chemiczne, rozpuszczony żywności, itp. G), w wyniku oparzeń i zaburzeń przewlekłych procesów wydzielniczych.

Wrzodziejącego zapalenia żołądka jest zwykle wydłużony i mogą prowadzić do krwawienia żołądka, szczególnie niebezpieczne w przypadku wynikają z całej powierzchni żołądka.

Co jest antral żołądka

Istnieje coś takiego jak antralnej żołądka rozrostowych.

Antrum – miejsce przejścia przez żołądek do jelita, a jej główną funkcją fizjologiczną jest zmniejszenie poziomu kwasu zawartości żołądka przed podwyższeniem w jelitach. Ale zmniejsza spadek pH dla siebie i antybakteryjnym, który ma soku żołądkowego. To z kolei pozwala na chorobotwórcze bakterie mnożą, a ponieważ często wybierają to antral.

Jak jest diagnoza choroby

W celu prawidłowego diagnozowania pacjenta przepisano zróżnicowanego badania, ponieważ objawy wszystkich postaciach opisanych chorób mają podobne objawy z innych schorzeń jamy brzusznej – owrzodzenia, zapalenie wyrostka robaczkowego, zapalenie pęcherzyka żółciowego itp ..

Rozrostowych błony śluzowej żołądka można zdiagnozować jedynie przy użyciu fibrogastroduodenoscopy (FDR). Dla jego wydajności w przełyku, żołądka i dwunastnicy u pacjenta podaje się szczególne sondy w układ optyczny, tak że obraz wyświetlany na monitorze przechodzi do stanu wewnętrznego przewodu pokarmowego.

procedura o nazwie pozwala nie tylko sprawdzić śluzowej żołądka i jelit, ale także pobieranie próbek do histologicznego lub badania cytologicznego.

Pomocnicze metody badawcze obejmują prześwietlenie żołądka, miernik pH w żołądku, chemii krwi, i tak dalej. N. one pomóc zidentyfikować powikłania uzupełnienia diagnozy i uczynić go bardziej dokładne.

Rozrostowych błony śluzowej żołądka: leczenie

Leczenie zależy od żołądka rozrostowych objawowych manifestacji
choroba.

  • Jeżeli pacjent nadkwaśność jest przypisany środki przeciwwydzielnicze (blokery pompy protonowej) – „Omez”, „Proksium” „lanzoprazol” et al.
  • Aby pozbyć się zgagi wziąć otaczającej środki ( „Fosfalyugel”, „Maalox” „Rennie” i t. P.), aby pomóc chronić błonę śluzową przed podrażnieniem i będzie mieć działanie przeciwbakteryjne.
  • Zanik śluzówki wymaga terapii zastępczej przy pomocy naturalnego soku żołądkowego.
  • Obecność wielu nadżerek i krwawień wywołanych przez nie wymaga leczenia, gdzie podawane przez iniekcję – „Vikasol”, „etamsylat” et al.
  • W celu ułatwienia procesu trawienia, co jest sprzeczne z wydzielaniem żołądkowym stosuje preparatów enzymatycznych ( „Mezim”, „Pangrol”, „Festal” i tak dalej. N.

Doradztwo w zakresie żywienia

Dodatkowo, wszyscy pacjenci wykazują dieta bogata w białka i witamin. Powinno być frakcje (5-6 razy dziennie), a od niego wykluczenia produktów, które mogą mieć działanie drażniące na błony śluzowe. Produkty gotowane na parze lub gotowane, mielone dobrze zjeść ciepły.

W niektórych przypadkach (na przykład, gdy nie ma o charakterze powtarzającym się krwawienie lub zdiagnozowano zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka hiperplastycznego), leczenie wymaga interwencji chirurgicznej. Z jego pomocą prowadzić usunięcie polipów lub zrobić resekcję żołądka.