607 Shares 9121 views

Objętość kąpieli: jak rozpoznać i wybrać najlepszą opcję

Każdy z nas codziennie pod prysznicem lub wanną. Jeśli w czasach sowieckich, wszystkie wanny w apartamentach są takie same, ale teraz na rynku pozwala na eksperymentowanie. Wszelkiego rodzaju kształtach i różnych kolorach sprawiają, że możliwe jest stworzenie bardzo przytulną atmosferę w tajnym pomieszczeniu. Ale najważniejsze – prawo do określenia rozmiaru i objętości kąpieli przy zakupie.

rodzaje kąpieli

Około odmiany kanalizacji można mówić bez końca. Wszystkie wanny można podzielić według kilku kryteriów, które należy poddać ocenie, zanim pójdziesz do sklepu.

  • Wielkość i objętość kąpieli. Jak go zdefiniować, dowiesz się nieco później.
  • Formularz.
  • Kolor i wygląd.
  • Materiał, z którego pojemnik jest wytwarzany.
  • Kolory w łazience.
  • Funkcjonalność.

Każdy z tych parametrów może mieć wpływ na ostateczny wybór, ponieważ kąpiel kupuje raz na nadchodzące lata, co oznacza, że powinna ona być wygodne, bezpieczne, trwałe.

żeliwna wanna

Wszyscy pamiętają dawne łaźnie, które zostały ustanowione w radzieckich mieszkań. Ciężka konstrukcja odlew żelaza z nogami zamknięte drzwi przesuwnych, tarcze, czy tylko kurtynę.

Nowoczesne wanny żeliwne wszystko również istotne. Oni od dawna utrzymuje ciepłą wodę, służyć przez dziesiątki lat, bardziej cichy ze względu na grubość ścian, ale zwykle 2-3 razy droższe odpowiedniki. Objętość kąpieli żeliwa zależy od jego wielkości i głębokości. Jeśli weźmiemy próbek wzorcowych 150h70 wielkości, ich średnia wielkość – od 152 do 169 litrów w zależności od głębokości. Szkoda tylko, że różnorodność wanien żeliwnych nie świecą.

wanny ze stali

W przeciwieństwie do swoich kolegów ciężki kąpiel stalowa jest bardziej wygodny w transporcie i montażu. I to rozgrzewa podczas wypełnienie jest znacznie szybsze, ponieważ przewodność cieplna stali jest lepsza niż z żeliwa. Stal łazienka łatwiejsze do aktualizacji, w razie potrzeby, a odebrać akcesoria. A cena za ten model jest całkiem do przyjęcia.

To nie może być cicho o wadach kąpieli stalowej. Niestety, woda w nim stygnie szybko, a jeśli spadnie coś ciężkiego, może powodować zacięć i zadrapań. Ale przy odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji tej opcji jest najbardziej opłacalna dla wszystkich.

wanny akrylowe

Nie tak dawno temu w sprzedaży pojawił się ten rodzaj kanalizacji. Warto zauważyć, że ich miejsce na rynku wanien akrylowych i stwierdził, szybko zyskuje popularność z każdym rokiem. W rzeczywistości, to plastikowy pojemnik bezpiecznie wzmocnione zbrojeniem. Jakość kąpiel akrylowy zależy właśnie od ilości nici warstw.

W przeciwieństwie do stali, takie kąpiele więcej ciepła, a ważą kilka razy mniejsze niż żeliwo, co czyni je doskonałym wyborem dla każdego mieszkania. Ponadto, zakres wanien akrylowych jest bardzo wysoka: wiele odmian kształtów i kolorów, wielkości i położenia. Kolejną zaletą łatwej konserwacji mogą być brane pod uwagę. Nawet jeśli są lekko uszkodzone powierzchnię aby pozbyć się brakiem łatwo można użyć papieru ściernego. Więc jeśli szukasz właśnie takiego modelu, to pozostaje tylko ustalić, ile trzeba kąpiel. Wanny akrylowe pojemność od 140 do 250 litrów.

Łazienka mała sala

Naprawa w małej wielkości pomieszczenia, czy jest to łazienka czy sypialnia – zawsze problem. To musi zmieścić wszystko, czego potrzeba, tworząc złudzenie przestronności. Dlatego wybór wanny dla małych pomieszczeń – to specjalny. Oczywiście, byłoby pożądane, aby objętość kąpieli było trochę więcej, zwłaszcza jeśli lubisz kilka godzin moczyć w ciepłej wodzie po ciężkim dniu pracy. Ale nie zawsze jest to realne.

Natychmiast warto wspomnieć, że wanna żeliwna nie nadaje się do małego pokoju. Po pierwsze, jest to dość kłopotliwe w sobie stworzy efekt skupienia. No i po drugie, oddanych wanny żeliwne są dostępne w standardowych rozmiarach i kształtach, które nie są bardzo odpowiednie w danym przypadku. Ale akryl i stal kąpiel – idealny, ponieważ ich zakres jest bardzo zróżnicowana. Można wybrać klasyczny mały, prostokątny, okrągły lub nawet siedzieć. Najważniejsze – aby wiedzieć dokładnie ilość kąpieli. Jak zdefiniować go teraz obejrzeć. W rzeczywistości, to nie jest trudne.

Jak określić ilość

Co do zasady, w sklepach na metki są rejestrowane nie tylko wymiary, takie jak wysokość, szerokość i długość, ale także objętości kąpieli w litrach. Wskaźnik ten jest ważny dla wielu, ponieważ im jest on wyższy, tym silniejszy bije sobie pozwolić na miesięczną wypłatę dla wody. Jeśli z jakiegoś powodu na tabliczce znamionowej nie jest objętością kąpieli określony, poproś konsultanta, aby pokazać paszport do niego. Producent zawsze musi oznaczać dokładną liczbę.

Jeśli mówimy o sklepach internetowych, istnieje objętość kąpieli w litrach nie zawsze wskazują. Ale liczyć to sam nie jest wystarczająco trudne do zapamiętania liceum matematyki i znaleźć trzy podstawowe wartości: długość, szerokość i wysokość. Zgodnie z klasyczną formułą, mnożymy te numery, a oni zawsze są podane na karcie przedmiotu i uzyskać objętość kąpieli w litrach. Na przykład wannie 170 cm długości, 65 cm szerokości i 42 cm. Tłumaczy m decymetrów i namnażania: 17h6,5h4,2 = 464,1 decymetrów sześciennych lub l (1 = 1 dm 3 L).

Nieco bardziej skomplikowana, w przypadku nietypowych łazienkach, w których różne części mają różne rozmiary. Ale znowu, pomoże matematyki szkół wyższych. Rozważmy na przykład zaokrąglone wzór, z których jedno 55 cm długości, a drugi – 65 cm wysokości łazienka sam – 45 cm obliczyć obszar półkola dla wygody przenoszenia centymetrów decymetrów .. 3,14h5,5h6,5 2 = 56, 1275 dm2. Otrzymana wartość pomnożyć przez wysokość kąpieli: 56,1275h4,5 = 252 sześcienny decymetr. Tłumaczymy w litrach i uzyskać objętość kąpieli – około 250 litrów. Jak widać, nic skomplikowanego w obliczeniach nie. Teraz można łatwo wybrać odpowiednią wannę do łazienki i zapisać na wodzie!