416 Shares 3620 views

Jak uzyskać ziemię pod budowę domu mieszkalnego? Jak wybrać działkę na budowę domu?

Prawdopodobnie nie jest to człowiek, który nie marzy o własnym domu w kraju. Oczywiście, istnieją różne sposoby ich otrzymywania, na przykład, można kupić gotowe mieszkanie. Jednak wielu tylko marzy o swoim domu wraz z działką, na której rozłożyć ogród lub ogród warzywny. Jak stać się jeden krok bliżej do snu? Aby to zrobić, trzeba mieć działkę pod budowę domów mieszkalnych.


przeznaczenie

Przed rozpoczęciem budowy konieczne jest zbadanie, czy byłoby to zgodne z prawem. Oznacza to, że nie wszystkie strony są w trakcie budowy. Istnieją pewne typy celowej lądzie:

 • hodowla;
 • zwierząt gospodarskich;
 • dla przemysłu;
 • Teren pod budowę domu;
 • Obszary, które są przeznaczone do plantacji leśnych;
 • dla usług ogrodniczych;
 • Kwadrat, który będzie zlokalizowany willi.

W przypadku zakupu gruntu pod budowę centrum biurowego, sklepie lub hurtowni, zostanie przeznaczona użytku komercyjnego.

Jak dokonać właściwego wyboru?

Teraz spójrzmy na kryteria, które pozwolą Ci zbudować dom w najbardziej odpowiednim miejscu. Grunt na budowę domu mieszkalnego należy dobrać biorąc pod uwagę następujące czynniki:

1. porcja obecność wejść do tego, kształt i jakość geologicznych (gęstość gleby, jej płodności i skład).

2. Usuwanie obiektów użyteczności publicznej: elektryczną, gaz, linia telefoniczna, zaopatrzenia w wodę i urządzenia sanitarne.

3. Pojawienie się po okolicy.

4. Obecność i zasięg działania firmy, poczta, organizacje do zbierania śmieci.

5. bliskość szpitali, sklepów, placów zabaw dla dzieci, ogrodów, szkół, węzłów transportowych.

6. Sytuacja środowiska.

7. Zastosowanie część.

8. Koszt terytorium.

9. Obecność miejskich systemów inżynieryjnych w miejscu.

Naturalnie, ziemia pod budowę domu musi mieć nienaganną reputację prawną. Oznacza to, że nie powinno być kontrowersyjne lub zastawione. Ponadto, musi być przedmiotem praw własności i mają odpowiedni status prawny. Teraz, gdy wiesz, jak wybrać działkę pod budowę domów mieszkalnych.

Jak zdobyć ziemię od państwa za darmo?

W tym artykule przyjrzymy się dwie opcje do uzyskania terytorium do budowy struktur. Najpierw trzeba nauczyć się dostać działkę pod budowę domów mieszkalnych ze strony władz lokalnych. Ma prawo się podoba zarówno osób fizycznych i prawnych. W tym miejscu stoi obecnie z funduszu gruntów, będących w dyspozycji administracji państwowej lub komunalnej. Zazwyczaj są one utworzone z uprzedniego zatwierdzenia miejsc, gdzie zostaną umieszczone obiekty. W drugim przypadku część jest za pośrednictwem aukcji lub przetargu.

Sam proces dostarczania Osoby działki składa się z dwóch etapów:

 • Decyzja dotycząca procesu wdrażania;
 • Rejestracja praw do niego przez właściciela.

Formowanie terytorium muszą zawierać definicję dozwolonym rodzajem zastosowania, topograficzne, warunków technicznych.

Funkcje zakupu

Działka gruntu pod budowę domów mieszkalnych można również nabyć. Taka postać jest najbardziej prawdopodobna i szybki sposób jego wytwarzania. Zakup gruntów, powinny mieć prawo od jednostki lub od agencji nieruchomości. W tym przypadku, zanim otworzy ogromne możliwości wyboru, a to wszystko zależy od sytuacji finansowej i preferencjach.

Przed zakupem trzeba znać nie tylko rodzaj dozwolonego użytku ziemi, ale jego kategorię. Lepiej jest, aby dać pierwszeństwo do działek dla indywidualnego budownictwa mieszkaniowego i rolnictwie indywidualnym.

Po zakupie masz do czynienia z terytorium tylko te, dla których jest przeznaczony. W przeciwnym razie może zostać ukarany grzywną. Priobetaya wiele witryn, upewnij się, że mają ten sam status, inaczej trudno będzie połączyć.

Jakie dokumenty są wymagane do celów urzędowej rejestracji na terytorium?

To pytanie jest bardzo ważne. Zanim kupisz działkę pod budowę domu, chcesz przygotować się na to, co będzie musiał pracować przez władze publiczne. Na obszarze rejestracji potrzebne będą następujące dokumenty:

 • katastralny liczba porcji;
 • Grunt ustawa Survey;
 • punkt orientacyjny i plany techniczne;
 • dokumenty osobiste przyszłego właściciela;
 • Dokumenty ustalenia prawa do ziemi;
 • porozumienie potwierdzające realizację zakupu;
 • oświadczenie, które jest dostarczane do lokalnej administracji.

Każdy region może uzupełniać listę innych niezbędnych dokumentów.

Etapy obróbki

Grunt pod budowę centrum biurowego lub budynku mieszkalnego musi być prawidłowo zarejestrowane. Aby to zrobić, trzeba będzie przeprowadzić kilka etapów:

1. Znajdź stację wyboru. W tym przypadku należy pamiętać, że należy uważnie przeczytać katastralny paszport, który pokazuje wszystkie informacje przedstawione na stronie. Musi on być realizowany granice części trzonu.

2. Zakup gruntu.

3. Zastosuj się do podawania wniosku o rejestrację i przedstawia listę wymaganych dokumentów. Po sprawdzeniu wszystkich prac w okresie nieprzekraczającym dwudziestu dni Państwowego Rejestru daje papier potwierdzający własność.

4. Get pozwolenia na budowę. Będzie miał również zwrócić się do gminy lub lokalnej administracji. Jeżeli wszystkie dokumenty są w porządku, można przystąpić do budowy budynku. W tym projekcie budowlanym muszą być skoordynowane z organami państwowymi.

W ten prosty sposób można zorganizować gruntów pod budowę i utrzymanie domów mieszkalnych.

Cechy terytorium prywatyzacji

Nie martw się, że nieruchomość może zabrać od ciebie, należy sprywatyzować ich ogród działka. Istnieje jednak jeden wyjątek. Jeśli nie sprywatyzowane ziemi, nie może sprzedać. Procedura zakupów jest możliwa tylko wtedy, gdy poprzedni właściciel przypisać to prawo do prywatyzacji.

Tak, trzeba zebrać listę dokumentów, które obejmuje procedury:

 • własności gruntów;
 • dokumenty osobiste;
 • Charakterystyczny i plany katastralne ;
 • Pozostały papier (pokwitowanie uiszczenia opłaty rejestracyjnej, i tak dalej. zm.).

Wszystkie te dokumenty muszą być złożone do miejskiego departamentu prywatyzacji. To miejsce, gdzie będziesz mieć swój certyfikat własności po całkowitym sprawdzenie wszystkich dokumentów. Zwykle procedura ta jest podana na kilka tygodni.

pomocnych wskazówek

Teraz, gdy wiesz, jak dostać działkę pod budowę domów mieszkalnych. Pozostaje rozważyć niektóre niuanse procedury.

 1. Zakup gruntów nie jest koniecznie, można wynająć na dłuższy okres z prawem budowy. Następnie będzie można odnowić dzierżawę lub wykupić ziemię.
 2. Jeśli zdecydujesz się na zakup wybranego obszaru, należy pamiętać, że na etapie rejestracji trzeba stawiać granice na ziemi. pracowników tj geodezyjne organizacje muszą umieścić znaczniki, które pokażą, jaka część ziemi należy do Ciebie.
 3. Należy pamiętać, że właściciele mogą postawić na równi być zarówno dla obywateli rosyjskich i cudzoziemców. Jednak w przypadku tego ostatniego, istnieją pewne ograniczenia przewidziane przez ustawodawstwo.
 4. W naszym kraju, grunty na budowę można uzyskać bezpłatnie przy narodzinach trzeciego dziecka. Będziesz mieć 15 akrów.

Zasadniczo, to jest wszystkie niuanse nabycia gruntu, na którym zostanie wybudowany dom. Jeśli boisz się, że nie radzą sobie z budową własnego, można pozyskać wsparcie specjalisty w dziedzinie prawa nieruchomości.