85 Shares 3451 views

Wanna żeliwna w Chruszczowa: rozmiar i konstrukcja

Zwykle wyrażenie „kąpiel w Chruszczowa” wyczarowuje brzydki obraz. Małe zatłoczone pokoje z malowanymi płytami i starych kąpieli obierania. Ale czy to zawsze tak jest? I to jest możliwe, aby zainstalować nowoczesny hydrauliką Chruszczowa?


Wielkość łazienki

Istnieją dwa rodzaje projektowania łazienki w Chruszczowa. To w połączeniu i oddzielna łazienka. W pierwszym przypadku, powierzchnia od 3,5 metra kwadratowego, w drugim – tylko 2,5. Często może to być nawet mniej, jeśli na czas naprawy do wyrównywania ścian zostały zainstalowane arkuszy płyt kartonowo-gipsowych. Ale nadal istnieją pewne tajemnice, aby zwiększyć przestrzeń życiową. To jest poprawna układ, dobór materiałów, urządzeń sanitarnych i mebli łazienkowych.

W łazience można zwiększyć przez przystąpienie do niektórych częściach mieszkania. Można podarować część toalecie lub na korytarzu. Ale w pierwszym przypadku konieczne jest, aby wziąć pod uwagę, że trzeba umieścić w nowym pokoju i WC.

Powierzchnia pokoju będzie więcej, ale oczekują, aby zainstalować w nim ogromny kąpiel okrągłym jacuzzi nie jest konieczne. Po pierwsze, nie będzie miejscem do odpoczynku przybory toaletowe, a po drugie, taka kąpiel powinna być wokół dużo wolnego miejsca. Nie zapomnij, że wszystkie pokoje w mieszkaniu muszą być wykonane w tym samym stylu. Chruszczow i zrobić duży, jak to możliwe, jeśli masz inny mieszkania.

planowanie

Jeśli masz zamiar drastycznie zmienić wygląd swojej łazienki, nie spiesz się. Najpierw trzeba zrozumieć, jest bieżąca komunikacja oraz plan przyszłych zmian. Byłoby miło zrobić układ, nawet w 3D.

komunikacja

Zazwyczaj komunikacja, która jest podłączona do kąpieli Chruszczowa, są w złym stanie. Choć wielu mieszkańców już zastąpiony rur i pionów do plastiku. Jeśli tylko będzie to zrobić, jest to doskonała okazja, aby zmienić wnętrze pokoju.

Często urządzenia hydrauliki, które planuje się zainstalować, nie będzie bezpośrednio połączony z istniejącymi komunikacji. W tym przypadku, nie chcesz porzucić hydrauliką. Lepiej zmienić system połączeń, torując nowej rury we właściwym miejscu. Obecnie istniejące materiały i technologie pozwalają, aby to zrobić bez istotnych kosztów i wysiłku fizycznego.

Jak umieścić wszystko, co jest konieczne

Każdego roku coraz większa liczba instrumentów i mechanizmów, bez których trudno jest zrobić jakąś rodzinę. Często właściciele rzucać kąpieli i zastąpienie go z prysznicem. W rezultacie, istnieje obszar dla instalacji pralki. Oczywiście, dziś nie zrobić bez niego. Ale czy to naprawdę konieczne, aby pozbawiać się przyjemności aby rozkoszować się w wannie? Istnieje kilka sposobów, aby zachować je i umieścić wszystko w prawo.

Do uszczelnienia kanalizacji, można zainstalować studzienki ściekowej, tak aby dopasować pod pralką z obciążeniem poziomym.

Toaleta może być zainstalowany zawieszone. Zapisany przestrzeń można wykorzystać do wprowadzania kosmetyków. Pionu ścieków można przekształcić w szafie, dzięki czemu wewnątrz półki detergentów.

Materiał kąpiel

Od dawna z wanną żeliwną. Są trwałe, zapewniają więcej niż jedną dekadę. Stosunkowo długo trzymać ciepło, hałas z dysz wodnych można usłyszeć nie dużo. Główną wadą jest duży ciężar tej kąpieli i chipy, które mogą być utworzone z rozdmuchiwaniem, z ostrym przedmiotem, nie może być przywrócony. Nowoczesne wanny żeliwne są zwieńczone gładkim wysokiej jakości emalią. Nie ma się ciemno i nie jest zanieczyszczony tak szybko jak starych. Kąpiel proszek Emalia chroni przed korozją.

Wanny ze stali łatwiejsze podczas transportu, ale mniej trwałe. Ich brak – szybki spadek temperatury wody, silny hałas strumienia, tym samym rozdrobnione szkliwa. Są one tańsze niż żeliwo i akrylu.

Kąpiel akrylowy patrzeć na piękne, ciepłe, ciche. Istnieje również kąpiel polimeru akrylowego. Są bardzo piękne, ale drogie.

Tworząc kąpiel żeliwa

Wanny żeliwne nie mają tak wiele różnych modeli, takich jak stal, a zwłaszcza akrylu. zwykle mają standardowe prostokątny kształt. Ale można zamówić łaźni żądany rozmiar. Albo spróbuj wybrać odpowiednią opcję z dostępnego zakresu.

Zakwaterowania w małej łazience dopasowanie:

  • mała prostokątna, w tym kąpiele SITZ ;
  • k;
  • asymetryczny.

Jeśli jesteś zadowolony z rozmiaru kąpieli, można użyć wkładki akrylowej do życia. Jeśli łazienka jest mała, powinna ona być tak daleko, jak to możliwe. Jest to 42 cm. Jest to możliwe, aby znaleźć model o głębokości 45 cm.

Prostokątna wanna w hruschevke

Najmłodszy wanna żeliwo, które znajduje się, to produkt o długości 120 lub 130 cm, szerokość 70 cm.

Kąpiel 150h70 jest europejskim standardem. Na głębokości 45 lub 42 cm poczujesz się całkowicie komfortowo.

Chruszczow się w dużą wannę 160 lub 180 centymetrów nie pomoże zaoszczędzić powierzchnię.

wanny asymetryczne

Nowoczesne producenci wytwarzają i asymetryczne Wanny żeliwne. Mogą być lewej i prawej stronie. To znacznie poszerza możliwości instalowania takich produktów.

Kupując wannę z żeliwa o dowolnym kształcie trzeba upewnić się, że powłoka ze szkliwa całość, żadnych pęknięć, wiórów i innych wad.

Zazwyczaj wanny asymetryczne są najbardziej opłacalne dla każdej łazienki. Mają kształt płatka, wentylatory lub wyciąć kropli.

Szeroki wybór długości kąpieli: 135 cm, postać asymetryczną można wybrać najbardziej dogodna. W niektórych pokojach można skonfigurować i więcej – 150 cm.

wanna narożna

Wanny narożne są często asymetryczne, to znaczy, że jest część, tworząc kąt prosty, różnej długości. To sprawia, że można nieco zwiększyć pracy. W rzeczywistości, oprócz różnych wyrobów sanitarnych i mebli trzeba pamiętać, że jedna ze ścian znajduje się drzwi.

wanna narożna asymetryczna 120h90 cm będzie dość łatwe dla gospodarzy. Wanny rozmiar 115h72 cm 180h130 zobaczyć. Ale to jest raczej duża wanna. Nie pozwala, aby zapisać żądane centymetrów.

Miejsce siedzące dla kąpieli

Zazwyczaj są one wykonane ze stali i akrylu, ale można znaleźć i żeliwa. Kąpiel z siedzibą odpowiedni dla tych osób, którym trudno usiąść i wstać. Zwykle jest w podeszłym wieku. Muszą usiąść w łaźni suchy, pozwól w wodzie. Lepiej obudzić się po całej wody wyszła z niego. Ale dzieci do mycia w wannie nie jest konieczne, ponieważ mogą one spaść.

wkłady akrylowe

Jeśli nie masz ochoty ani możliwości dysponowania starej żeliwnej wanny, można przywrócić za pomocą akrylowego wykładziny. Zrobił indywidualnie dla każdego właściciela. Wynika to z faktu, że ich jest kilka opcji. W związku z tym, stary kąpieli dokładnie mierzone przez kilka parametrów.

Sam akrylowa wkładka składa się z dwóch warstw: Rzeczywista akrylowych i miękkiego tworzywa sztucznego. Kąpiel żeliwny zachowa tę strukturę, chroniąc go od stresu i uszkodzeń.

Liner ustawia pana, wprowadzenie go na starej żeliwnej wanny. Zapewnia specjalne zatrzaski i przetwarza szczelinę pomiędzy szczeliwa.

Zaletą tego jest to, że naprawa nie jest konieczna zmiana komunikacji, aby kąpiel do usuwania płytki z podłogi. I wanna akrylowa jest droższy niż wykładziny.

Jest łatwy w pielęgnacji. Kąpiele te nie zmieniają kolor, łatwy do czyszczenia. Jeśli są rysy, należy je usunąć poprzez polerowanie. Rdzy usunąć octu. Oczywiście, trzeba zdemontować drenażu. Być może będzie trzeba je wymienić.

Wadą tej metody jest to, że odtworzenia na skutek nieprawidłowych proporcji piasku i cementu z uszczelką pod powierzchnią kąpieli akrylowego będzie miał ciemną barwę. Gdy złe uszczelnienie może osiadać i grzyby pleśni.

Odzyskanie ciekłego akrylowego znacznie łatwiejsze, że wylewa się bezpośrednio na krawędzi wanny. Ale to jest krótkotrwałe. W związku z tym, na krótko przed po raz kolejny zmierzyć się z problemem wymienić wannę.

Instalacja małą wannę

Po podjęciu decyzji o wyborze formy, materiału i modelu, trzeba przygotować miejsce do kąpieli. Dub ściany, położył płytki lub inny materiał pokrywający. Następnie wyrównać podłogę.

W niektórych modelach, kąpiel przymocowany do ściany. Dziurkacz make. Specjalny cokół chroni wyciek skrzyżowaniu. Potem postawiła sobie kąpiel stóp.

kąpiel kolor

Zazwyczaj są one sprzedawane w jednym kolorze. Biały kąpiel nie jest oryginalny, ale to sprawia, że pomieszczenie optycznie większe. Ale można znaleźć łaźni niemal dowolny kolor lub nawet wielu kolorach. Wykładzina akrylowy może być zielony lub beżowa.

Drzwi do łazienki

Zwykle kąpiel w Khrushchev jest oddzielona od pozostałej części pokoju lub czas otwarcia drzwi. Dostępne są następujące typy:

  1. Drzwi kurtyna ze szkła lub poliestru. Szkło, piękne i łatwe w pielęgnacji, ale drogie. Drzwi wykonane z poliestru są znacznie tańsze.
  2. Plastik jest tańsze szkło, mogą być w różnych kolorach. Biały kąpiel w ramie drzwi wygląda bardzo elegancko.
  3. Przekroju, może składać się z dwóch do siedmiu sekcjach. Odpowiedni do kąpieli niestandardowych kształtach.

Na rogu kąpiel lepiej wziąć drzwi na cztery części asymetrycznej – pięciu sekcji (akordeon). Ile jest kąpiel żeliwa?

cena

Cena produktu zależy od wielkości i producenta. Kąpiel Continental 150h70 kosztuje około 42 tysięcy złotych. Rub.

Bath Malibu RC drogie – 50 tysięcy rubli .. Jest wyposażony w dwa uchwyty, aby ułatwić proces wstawania.