389 Shares 8394 views

Opróżnij do toalety. Armatura do muszli klozetowej

Odpływ do toalety jest najczęściej umieszczany w zestawie wraz z misą, pomimo to, warto zadbać o to w wyborze. Zapoznanie się z cechami instalacji, zasadą działania, możliwymi wadami i sposobami ich wyeliminowania pozwoli zaoszczędzić czas i budżet rodzinny.

Odmiany

To urządzenie jest zaimplementowane w dwóch wersjach: dual-mode i single-mode. Ten ostatni jest wyposażony w dwa przyciski, z których każda odpowiada za dostarczanie pewnej objętości cieczy. Jego główną zaletą jest oszczędzanie zasobów wodnych przy użyciu pełnej objętości tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Płukanie toaletowe w jednej płaszczyźnie po wciśnięciu, daje wodę ze zbiornika.

Obie wersje mają tę samą zasadę działania, ale sposób przenoszenia ruchu do urządzenia zaworowego różni się, którego działanie zależy od konstrukcji. Zawór może być zamontowany na rurowych prętach przeznaczonych do przepełnienia. Również otwieranie i zamykanie urządzenia możliwe jest za pomocą metalowych lub plastikowych łańcuchów. Ale taka technika charakteryzuje się częstymi awariami.

Przyciski

Są dwa rodzaje przycisków: jeden otwiera zawór z plastikowymi dźwigni, inne mają niezależne mocowanie. Mechanizm odprowadzania toalet jest również podzielony na dwa typy:

  • Górna stała się najbardziej popularna w przypadku wbudowanych zbiorników lub znajduje się u dołu. Działa za pomocą głowicy lub przycisków uruchamianych metodą automatyczną lub ręczną.
  • Uchwyt boczny jest wygodny w przypadku pojemników o wysokiej pozycji w stosunku do miski. W tym przypadku jest on wyposażony w specjalny łańcuch. Przycisk jest używany do małych rozmieszczeń.

Co musisz wiedzieć

Do właściwej naprawy konieczne jest poznanie cech urządzenia i elementów konstrukcyjnych. WC składa się z dwóch głównych części – zbiornika na wodę i miski. Pod pokrywą zbiornika ukrywa się umywalkę do toalety. Obejmuje uszczelnienia, dźwigienki i pływak. Zasadą działania jest rekrutacja wody, a następnie drenażu po naciśnięciu przycisku. Płyn zapewnia regulację stopnia wody. W zależności od marki i producenta, elementy konstrukcyjne mogą się różnić, ale zasada pozostaje taka sama.

Działaniu umywalki wpływa funkcjonowanie jej podsystemów: system odwadniający i instalacyjny. Zawór do miseczki WC jest dostępny w dwóch wersjach:

  • Dolny system pasz jest dość popularny ze względu na niemal bezgłośną pracę.
  • Okucia z bocznym podawaniem są mocowane w górnej części. Znajduje się głównie w modelach klasy ekonomicznej ze względu na niski koszt mechanizmu, który powoduje zauważalny hałas w użyciu. Dziś coraz częściej uzupełniany jest specjalną rurą do dostarczania cieczy do dolnej części i redukującą hałas.

Funkcjonalność przycisków

Nowoczesne modele wyposażone są w dźwignię i przycisk. Jeśli konstrukcja zbiornika obejmuje ukrytą instalację, przycisk jest zamontowany na ścianie. Takie miski toaletowe mają nie tylko zalety, ale także wad, których głównym jest trudność w przeprowadzaniu prac remontowych ze względu na ograniczony dostęp do zaworu. Jak wspomniano powyżej, systemy dual-mode są wyposażone w dwa przyciski, ale warto zauważyć rosnącą popularność dodania specjalnego klucza, intensywność naciskania na co zapewnia stopień odprowadzania wody.

Metoda instalacji

Istnieje kilka metod instalowania zbiornika, z których każdy jest odpowiedni dla pewnych warunków i ma własne właściwości.

Najważniejsze jest mocowanie na stojaku lub toalecie. Uszczelki gumowe służą do zapobiegania wyciekom i poprawy jakości mocowania.

Montaż na misce estetycznie traci inne możliwości, ale zapewnia swobodny dostęp do elementów wewnętrznych, gdy są konieczne naprawy. Warto zauważyć również wysoką wydajność umywalki, dzięki naturalnej grawitacji.

Instalacja w ścianie jest racjonalna podczas remontu w pomieszczeniu sanitarnym. Specjalną niszę wykonuje się dla zbiornika, który następnie jest zamykany materiałami wykończeniowymi, a przycisk spłukiwania WC jest usuwany na powierzchnię. Główną zaletą jest oszczędność miejsca, co jest szczególnie ważne w małym pomieszczeniu.

Biorąc pod uwagę fakt, że części zamienne są dość potrzebne, poszukiwanie odpowiednich nie jest trudne. Aby wyeliminować awarię w większości przypadków, wymiana zaworu na miskę muszli, akcesoriów lub elementów. Obejmują one elastyczne węże, przyciski, przelewy, zawory, a także sam zbiornik, ponieważ ten element ceramiczny jest delikatny i łatwo ulega zniszczeniu w wyniku uderzenia lub jakiegokolwiek innego działania mechanicznego.

Niektóre problemy można rozwiązać stosując specjalne środki uszczelniające, kleje epoksydowe i inne związki. Ale tylko odłożyć na chwilę zastąpienie węzła.

Toaleta: jak wybrać

Elementy konstrukcyjne górnego drutu mogą być wykonane z materiałów różnych typów. Części mosiądzu i brązu charakteryzują się największą trwałością, wytrzymałością i odpornością na agresywne chemikalia.

Należy zachować ostrożność, aby wybrać takie części, jak rura do spłukiwania WC, armatura i zawór odcinający, ponieważ produkty o niskiej jakości mogą doprowadzić do wycieku. Urządzenia zaworowe muszą szybko działać i funkcjonować bez nagłych szarpnięć. W przypadku zakleszczenia, taki szczegół należy odłożyć na bok.

Klasyczna wersja zbiornika posiada osobny mechanizm napełniania i opróżniania. Dzięki temu naprawa jest wyraźnie uproszczona i możliwe staje się wymianę tylko jednej części, jeśli druga nie ma uszkodzeń.

Jeśli istnieją trudności z samokontroli, możesz przyjść do sklepu z uszkodzoną rzeczą i poprosić konsultanta o podanie jakościowego analogu.

Rodzaje wyjść

Płyta skośna toalet jest obecnie stosowana dość rzadko ze względu na konkretną instalację, wymagającą mocowania pod kątem 45 stopni. Jednak zakup innych opcji staje się niemożliwy, jeśli rurociąg nie odpowiada poziomowi zbiornika.

Wylot pionowy służy do odprowadzania ścieków do kanału podłogowego, tj. Pod podłogą pomieszczenia. Coraz bardziej rozpowszechniona jest prostota instalacji i zapewnienie odprowadzania jakości.

Najczęstszym jest wytworzenie widoku poziomego. Wyjaśnia to położenie rurociągów kanalizacyjnych w większości rosyjskich apartamentów. Ta opcja jest instalowana, gdy system jest umieszczony w strukturze ściany łazienki.