688 Shares 9956 views

Zbiornik WC płynie – co robić? Remont zbiornika wc

Zakup hydraulika, chcemy służyć przez długi czas. Ale warunki pracy mogą czasami prowadzić do takich problemów, jak przepływ wody. I częściej niż jest to w przypadku spłuczki klozetowej. Oprócz zwiększonych rachunków za wodę, przepływ wody powoduje powstawanie plam rdzy na WC i ostatecznie pojawienie się kamieni moczowych. Aby umieścić zwiększony poziom wilgotności może powodować powstawanie pleśni, pleśni, a to stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia ludzkiego. Więc co zrobić, gdy zbiornik WC odbywa? Po pierwsze, należy rozważyć schemat konstrukcji instalacyjnych.

Urządzenie WC spłuczka

Wszelkie opróżnić zbiornik WC składa się z następujących elementów:

 • unosić;
 • mówił o obrocie;
 • Syfon pokrywy;
 • Gumowa uszczelka do uszczelniania;
 • łączący pierścień;
 • membrana dźwignię;
 • Zawór kulowy;
 • Jet dźwignia regulacji;
 • płytka metalowa;
 • Membrana z tworzywa sztucznego;
 • przylegającą rurę spustową;
 • przewód;
 • Łączniki zbiornik do muszli klozetowej.

Bez względu na to jaki model rok cysternę. Zasada działania pozostaje taka sama. Aby zrozumieć, dlaczego przecieki zbiornika toalety, analizować, w jaki sposób różne rodzaje urządzeń i sposobu ich funkcjonowania.

typy

Istnieje kilka klasyfikacji:

 • Na miejscu rozpoczęcia mechanizmu wody: boczna, górna. Może to być przyciski, łańcuchy, dźwignie. Istnieje model z dwoma przyciskami, które pozwalają, aby wlać wodę do normalnego trybu pracy i gospodarki.
 • Według materiału zbiornika: metal (zwykle żelaza), tworzyw sztucznych, ceramiki.
 • Na sposób montażu: CD (muszli klozetowej i zbiornik załączonym razem), samodzielny (może być stosowany do stylu retro, czy występuje w starszych domach), ukryty (cała instalacja ukrywa się w pudełku, wiszące WC).
 • Sposób spłukiwania: do przodu, do tyłu.
 • Miejsce, w którym znajduje się urządzenie do zbiornika toaletowego. Istnieje górny i dolny układ.

Niezależnie od tego, które urządzenie zbiornika toaletowego i do którego on należy do klasyfikacji, algorytm pozostaje taka sama.

Mechanizm działania

Zasada działania zbiornik jest złożony układ wlotowy i spustowy. Woda w zbiorniku do przechowywania, przepływa przez rury z wodą. Poziom określa pływaka. Po osiągnięciu żądanej objętości płynu zaworów przerywa dopływ wody.

Opróżnić system zaczyna działać po mechanicznego działania przycisku (dźwignia, łańcuch). W tym momencie otwarcia zaworu i odpowiednią ilość wody przepływa do muszli klozetowej. Kolejnym kołowo włączony system ładowania. Jak zrozumieć dlaczego zbiornik WC odbywa? Spójrzmy dalej.

oznaczanie wizualny

Remont zbiornika wc zaczyna rozwiązywania problemów. To może być pojawienie się wody w pobliżu WC, źle działający system drenażowy, stały przepływ wody. Pojawienie się kałuż blisko hydraulików powiedział, że złamaną pieczęcią. Aby to zrobić, należy umieścić sprawdzać kanał do mocowania zbiornika. Najczęściej, to jest powód. Kolejny krok – sprawdzić stan mocowania miski do zbiornika magazynowego. Innym rozwiązaniem – uszczelki gumowe w miejscu zaopatrzenia w wodę do odpływu i zdeformowane szczelnie zamyka otwór. Słabo działa kanalizacji wskazuje blokad tego mechanizmu, lub z membraną problemu.

Stały przepływ wody do miski ustępowej mogą być wywołane przez wiele czynników. Rozważmy każdy gatunek osobno i złamania w przypadku naprawy cysterny.

wodociąg

Częstym problemem występowania kałuż w pobliżu muszli klozetowej rozpręża połączeń rurowych i zbiornik wody montażu. mianowicie plastikowe elementy znalezione w aktualnych modelach. W związku z tym, podczas operacji gwintu mogą być usunięte, a tym samym przerywa kapsułkowania. Ten problem został wyeliminowany w bardzo prosty sposób. Odciąć zawór odcinający wodę. Okruchivaet wąż kołowrotek na gwint płótna lub fumlentu. Powrót skręt. Jeżeli wyciek jest zatrzymany, to problem jest rozwiązany. Jeśli nie, powtarzanie procedury zwiększenie warstwę materiału uszczelniającego. Inną przyczyną może być pęknięcie na plastikowej oprawy. W tym przypadku, należy go wymienić na nowy.

gumowa uszczelka, mocowanie

W obu przypadkach, nasadka jest usuwana, usuwa armatura do zbiornika toalety. Sprawdzone odkształcenie uszczelki gumowej. Nie mogą być dwie opcje:

 • Gapping. Prawidłowa pozycja i zamontować zbiornik.
 • Deformacja podczas pracy. Zostać zastąpiony podobnym produktem.

Montaż zbiornika do toalety może w końcu wymknąć się spod kontroli, zniszczony przez żyta. Dlatego wyciek jest tracona lub uszczelniania ścieranie gumowa uszczelka. W pierwszym przypadku konieczne jest, aby dokręcić śruby i wymienić uszczelki, nawet jeśli nie są zdeformowane. Po drugie, należy zmienić uszczelki.

Zawór opróżniania toalet

W tym przypadku, eksperci zalecają, aby zakupić i zainstalować nowy. Jeżeli decyzja, aby naprawić jest dostępny, należy zdemontować i ustawić luz pomiędzy drzwiami a rury spustowej. Do tego ostatniego zgrzyt zrobić. Aby to zrobić, jakości pracy, trzeba mieć cierpliwość. W przeciwnym razie, brak jest korygowana. Dlatego zaleca się, aby zastąpić stary zawór spłukiwania toalety Nowy. Jest inna sytuacja. Bardzo często przyczyną, gdy zbiornik WC przecieka, jest pęknięcie na korpusie zaworu. W takich przypadkach jest to łatwiejsze i bardziej ekonomiczne wszystkim jest również zastąpienie starego z nowym. Do tego pęknięty szczegół koniecznie powinien przynieść. Ponieważ węzeł sanitarny Współczesny rynek oferuje szeroką gamę zaworów podtynkowych.

Mankiet uszczelniający pomiędzy zbiornikiem WC i półki

W takich przypadkach należy wykręcić śruby mocujące zbiornik jest usuwany. Okucie może być z tworzywa sztucznego, metalu, gumy. Podczas pracy, może:

 • Poruszać. W tym przypadku należy skorygować.
 • Deformować. Wymienić na nową.

Ponadto, zbiornik znajduje się na swoim miejscu. W celu poprawy uszczelnienia może chodzić na styku z silikonowym szczeliwem.

pływak

Często nie jest to sytuacja, w której zbiornik WC odbywa się z powodu nieprawidłowo wyregulować położenie pływaka. Może być kilka powodów:

 • Dźwignia pływaka przeniesiony i lgnie do niczego. Wyjście prawidłowe, sprawdzić serwisowania.
 • Nie regulować położenia pływaka. Urządzenie jest małe ręce zniesione. Przepływ lewo – ustalić położenie. W niektórych urządzeniach, odbywa się to kosztem chowając igły unosić się w nowoczesny – ze względu na regulację gwintowany.
 • Szczelne pływak. Konieczne jest, aby wylać wodę i umieścić w worku. Jest to rozwiązanie tymczasowe. Dla kapitału – powinien zostać zastąpiony przez nowy lub uszczelnić dziury. Na szczęście, zakres kleju pozwala to zrobić.

Problemy z pływaka są często przyczyną, gdy woda płynie ze zbiornika toalety. Jak widać, jego dość łatwe do rozwiązania. Co jeśli manipulacja pływaka nie daje pozytywny efekt? Przyczyną może być awaria zaworu zwrotnego. W takich przypadkach, projekt jest całkowicie zmieniony.

syfon

Częściej niż nie z winy planu ze względu na odkształcenie membrany. Pokrywa się dopływ wody. zbiornik jest opróżniony, usunięty okucia do zbiornika toalety. Rozkręcić nakrętki syfonu membrany usunięta. Wizualnie sprawdzić integralność i deformacji. zakupiono nowe i zastępuje w razie potrzeby. Stary produkt należy zabrać ze sobą do sklepu. To pomoże znaleźć właściwą część zamienną z zakresu obfitości. Membrana może powodować zepsuty połamane przyciski spustowe (gdy woda zaczyna płynąć do miski po kilku kranów).

zagłuszania przycisków

Przy takiej katastrofie odprowadzanie stałe w jednej pozycji. Dlatego zbiornik WC przecieka. Co robić w tej sytuacji? Zdjąć pokrywę, sprawdzane ze względu na to, co mechanizm się zaciął. Często mechanizm opróżniania jest sprawdzana za pomocą następujących funkcji:

 • Zatykanie systemu. Oczyścić z płytki nazębnej.
 • Kliny akcji. Zidentyfikować i wyeliminować przyczynę zakleszczenia. Jeśli to konieczne, zmień nowy.
 • Osłabiony sprężyna powrotna (odkształcony pierścień sprzęgający na dźwignię). Należy wymienić.
 • Uszkodzony lub zdeformowany układ pręt. Może być wykonany z dostępnych narzędzi, takich jak drut. Ale będzie to rozwiązanie tymczasowe. Ponieważ w późniejszej eksploatacji drutu ostatecznie zginać i trzeba powtórzyć procedurę.

Oczywiście, aby wyeliminować awarie muszą być wyłączone z systemu zaopatrzenia w wodę, opróżnić zbiornik toaletowy.

Cechy naprawy hydrauliki

Zazwyczaj samo urządzenie jest zbiornik WC i jego mocowanie do toalety nie jest bardzo skomplikowane. Dlatego, w celu przeprowadzenia naprawy samemu, można bez trudności. Należy jednak pamiętać, kilka ważnych punktów:

 • Nie należy nadmiernie dokręcać łączników. Mocowania plastikowe inaczej po prostu pęknie. Holownika metalu może doprowadzić do tego, że sam pęknięć płytek instalacyjnych.
 • Jeśli chcesz zmienić żadnych szczegółów nowego, stare musi zabrać ze sobą do sklepu. Pozwoli to zaoszczędzić od dodatkowym legwork, jeśli zakup niewłaściwą część zamienna „na oko”.
 • Koszt części do zbiornika toaletowego jest niska. Ale nazwać ślusarz dodaje znaczną ilość. Dlatego lepiej jest, aby naprawić swoje ręce.
 • Terminowe naprawy, aby uniknąć problemów, takich jak powodzie sąsiadów.
 • Przed rozpoczęciem napraw niezbędnych do zablokowania systemu zaopatrzenia w wodę.

Trudności specjalny prostota mechanizmu nie spowoduje nawet najbardziej niedoświadczony ślusarza. Dlatego uzbrojony cierpliwości i zręczności, aby wyeliminować przepływ zbiornika toalety sam potrafi. Tym bardziej, że nie wymagają większego zestawu narzędzi.