883 Shares 9255 views

Mihran Harutyunyan walka: Biografie uczestników Igrzysk Olimpijskich w Rio

Po Igrzyskach Olimpijskich w Rio to nazwa znana niemal wszystkich fanów sportu i nie tylko. Mihran Harutyunyan – ormiański, rosyjski lekkoatleta, mistrz sportu klasy międzynarodowej, grecko-rzymskim stylu. Działa w klasie wagi do 66 kg. W 2016 roku na olimpiadzie w stolicy Brazylii, Rio de Janeiro , został pozbawiony złotego medalu i dostał srebro.


Sportowiec był strasznie rozczarowany, a nawet myśli o tym, jak trwale zamknąć ten sport – to całe jego życie. Jednak w jego kraju, otrzymał ogromne wsparcie od ludzi, a prezydent Armenii Narodowego Komitetu Olimpijskiego Gagik Tsarukyan ogłosiła złoty medalista i odpowiednio nagradzane.

Sportowiec Mihran Harutyunyan (zapasy): biografia, dzieciństwo

Przyszły mistrz urodził się wiosną 1989 roku w Armenii, w Eczmiadzynu. Kiedy miał 4 lata, jego rodzina przeniosła się do życia w Moskwie. Tu poszedł do szkoły, studiował dobrze, ale był bardzo aktywnym dzieckiem, wiele psot. W wieku 12 lat, z początkiem okresu dojrzewania, rodzice nie wiedzą, co robić dalej ze swoją bezgraniczną energii i postanowił wysłać swój entuzjazm dla sportu, ale jako rodzaj zapasach w stylu klasycznym został wybrany. Jego pierwszym mentorem w sporcie został uhonorowany trener ZSRR, były mistrz w tym sporcie, Aram Sarkisjan.

pierwsze zwycięstwo

Mniej niż trzy tygodnie po chłopiec zaczął uczęszczać do sekcji, a trener postanowił zaprezentować utalentowany uczeń szkolne konkursy w zapasach w stylu klasycznym na cześć Dzień Obrońcy Ojczyzny i nie pomylił się. Zwycięzcą w kategorii o wadze do 35 kg stała Mihran Harutyunyan. Zapasach w stylu klasycznym, ponieważ stała się najważniejszą rzeczą w jego życiu. Smak pierwsze zwycięstwo zainspirowało chłopca, a on stał się bardziej poważnie o swoim treningu, chcąc osiągnąć w tym sporcie wybitne wyniki. Ze swej natury, Mihran – pracoholika i posiada niesamowitą wytrzymałość. On może dać się wielu pokusom życia, jeśli celem jest stanąć przed nim. W jednym z wywiadów powiedział, że te cechy miał po ojcu, którego przykładem był zawsze przed oczami. Raz za granicą, Harutyunyan S. pracował niestrudzenie, aby zapewnić normalne warunki życia rodzinnego.

Ach, słodki słowo „zwycięzca”! rozczarowanie

W 2006 roku, 17-letni Mihran stał się zwycięzcą mistrzostw Europy wśród juniorów, a rok później był już mistrzem w tej grupie wiekowej. Następnie przejdź do kategorii dorosłych, zdobył srebrny medal mistrzostw Rosji. W następnym roku udało mu się wygrać złoty medal w mistrzostwach Rosji. Jednak w tym okresie Mihran czuł uprzedzeń nastawienie do osoby. Pomimo faktu, że był posiadaczem tytułu mistrza świata, nie dano możliwość wypowiedzenia się na razie uzyskać licencję na udział w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Oczywiście, fani sportu zastanawiał się, gdzie jest Mihran Harutyunyan? Walka w kategorii wagowej do 66 up kg dla wielu Rosjan wiązało się z jego nazwiskiem, bo nosił tytuł aktualnego mistrza. Tak więc, z powodu intryg wokół jego nazwy wielki zapaśnik M. Harutyunyan nie został dopuszczony do Olimpiady. Oczywiście, to było szkoda, że była to ostatnia słomy cierpliwości.

u siebie w domu

Po tym wszystkim, Mihran postanowił wrócić do Armenii i kontynuować swoją karierę pod trójkolorową republiki. Niemal natychmiast zdobył tytuł kraju, ale w międzynarodowych konkursach nie miał prawa działać, bo był w dwuletnim kwarantanny. Po tym okresie, po raz pierwszy zaprezentował swój kraj na Mistrzostwach Świata w Taszkiencie, ale nie znalazła się wśród zwycięzców, jak w ćwierćfinale meczu przegrał z węgierskim zapaśnikiem. Jego oficjalny trener kadry narodowej Republiki Armenii stał Ruben Tatulyan. W słowach sportowca, nie tylko trener, ale prawdziwy przyjaciel mu wsparcie, wsparcie. Mihran Harutyunyan, walka, dla których jest to sprawa dla całego jego życia, i utrzymuje stosunki ze swoim pierwszym trenerem Aramom Sarkisyanom, choć jest w Moskwie. W sprawach dotyczących jego sprawności fizycznej pomaga mu Aleksandr Akopyan.

Wzloty i upadki

Po Mihran niezbyt dobrze wykonane na Mistrzostwach Świata w Taszkiencie, został wysłany do reprezentowania kraju na międzynarodowym turnieju w mieście Barnauł. To tutaj, że zdobył pierwsze miejsce, zaraz po tym, że w Moskwie na 22 th All-Russian turnieju to. Pierwsze miejsce i Siergiej Taraskina wziął Mihran Harutyunyan. Walka więc go chwycić, że początkowo nawet nie zauważy, że kontuzji kolana. W rezultacie, nie był w stanie wziąć udział w mistrzostwach Republiki Armenii. Przeciwnie, wyraził chęć konkurowania, ale przed turniejem zaczęli ostry ból, a trenerzy musieli wezwać karetkę, który zabrał zawodnika do szpitala. Jednak wkrótce stanie odbijać i udał się do Baku na Mistrzostwach Europy, gdzie za rosyjski zapaśnik, zajęła drugie miejsce miejsce w drużynie narodowej.

Olimpiada 2016: Mihran Harutyunyan (zapasy)

Po powrocie do Armenii z sąsiednich Azerbejdżan sportowca stał twardo na przygotowanie się do turnieju rankingowego, z których pierwsza odbyła się w Las Vegas. jest to początek, oczywiście, i następnie się fizycznie i umysłowo przygotować Rio. Od Mihran nie brał udziału w Igrzyskach Olimpijskich 2012 w Londynie, jego mało znany w kręgach sportowych, i nikt nie myślał, że ulubionym i kandydat na zwycięzców tytułu. Mimo, że był przekonany, aby wygrać. Pierwsza trasa egipski sportowiec Ahmet, wynik 9: 0, wtedy mistrz świata: koreański Hanso Liu i azerski sportowiec Rasula Chunaeva. I tak okazało się, że w finale będzie Mihran Harutyunyan (zapasy). Rio – miasto, w którym nie jest szczególnie lubiący w zapasach w stylu klasycznym, ale nadal oglądać mecz finałowy pomiędzy ormiańskich i serbskich zawodników przybyło wielu fanów.

Niestety … Silver

Jednakże sędziów źle rozmieszczone na Mihran i otrzymał pierwsze miejsce Štefánek. Mihran był bardziej niż rozczarowany, że nawet chciał opuścić ten sport zawsze. Jednak w swojej ojczyźnie, Armenia, sportowiec powitany jako prawdziwy mistrz Igrzysk Olimpijskich, a następnie postanowił, że będzie musiał podnieść wysoko flagę kraju.