332 Shares 5259 views

Mike Tyson: wzrost, waga i biografia bokserki

Mike Tyson (rozwój poniżej) jest zawodowym bokserem z Ameryki. Wielokrotny mistrz wagi ciężkiej na świecie. Zwycięzca kilku rekordów w boksie. Ma trzy przekonania. W tym artykule opisujemy krótką biografię sportowca.


Dzieciństwo

Mike Tyson, którego rozwój jest znany wszystkim fanom, urodził się w Brooklynie w 1966 roku. Chłopiec miał delikatny charakter, a do 10 lat nie wiedział, jak sobie radzić. W związku z tym regularnie straszyli starszych facetów, zabierając cukierki, pieniądze i tak dalej. Czasem nawet Mike bije.

Wszystko zmieniło sprawę. Chłopiec miał hobby – hodowlane gołębie. Pewnego dnia, gdy Mike siedział z jednym z tych ptaków, członkiem lokalnego gangu, który był starszy od Tysona, zabrał gołębi z rąk i zerwał mu głowę. Mike był wściekły, podbiegł do wroga i mocno go pobił. Ten akt doprowadził do tego, że Tyson zaczął szanować nieletnich bandytów w okolicy.

Pasja do boksu

W wieku 13 lat Mike został wysłany do szkoły dla nieletnich przestępców. Wychowanie fizyczne uczył Bobby'ego Stewarta, który kiedyś był bokserem. Młody człowiek powiedział trenerowi, że chciałby to zrobić. Od tego dnia jedynym hobby młodego człowieka był bokserski. Mike Tyson trenował bardzo fanatycznie. Czasami nawet obudził się w szkole o godzinie 3-4 rano, ćwicząc ciosy na gruszce. W swoim wywiadzie Stewart twierdził, że Mike w wieku 13 lat był w stanie wstrząsnąć sztangiem o wysokości 100 kilogramów. W tym samym czasie jego własny ciężar osiągnął jedynie 80 kg.

Wczesna kariera

Kariera amatorska Mike rozpoczął się w 1981 roku pod kierownictwem Casa D'Amato. Tyson miał wtedy 15 lat. Sportowiec spędził około 30 walk, z czego stracił tylko 6. Rok później młody człowiek wygrał Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie.

W 1984 roku Mike Tyson kopnął tak mocno, że wygrał wszystkie walki. Zakończenie kariery w amatorach miało być Igrzyskami Olimpijskimi w Los Angeles, ale młody człowiek stracił kwalifikowaną bitwę. Jego rywalem Henrym Tillmanem stał się mistrzem. Tyson "pomścił" go po sześciu latach, pukając w pierwszej rundzie.

Idź do profesjonalistów

W marcu 1985 r. Utalentowany sportowiec wreszcie przeniósł się do boksu zawodowego. Mike Tyson spędził około 15 walk, wygrywając wszystkie knockouts. W listopadzie wyznaczył rekord świata, stając się najmłodszym mistrzem w kategorii wagi ciężkiej.

Więzienie

W 1991 roku bokserska wzięła udział w konkursie piękności "Miss America". W tym wydarzeniu spotkał jednego z uczestników pod nazwą Desiree. Następnego dnia dziewczynka oskarżyła go o gwałt. Było wiele dowodów i zeznań świadków, potwierdzających, że wszystko stało się za obopólną zgodą. Ale w końcu sąd wybrał dziewczynę i skazał bokserem na sześć lat więzienia. Dla dobrego zachowania, Tyson został zwolniony za trzy lata.

Nawiasem mówiąc, podczas pobytu w więzieniu, sportowiec stał się muzułmaninem. Choć wcześniej był to przekonany chrześcijanin.

Mike Tyson: Wzrost

Jeśli chodzi o ten parametr, kibice i naoczni świadkowie zawsze mówią o różnych numerach. Po pierwsze uważają, że wzrost sportowca wynosi od 180 do 183 centymetrów. Te ostatnie mówią o niższych figurach – od 175 do 178 centymetrów.

Aby poznać prawdziwe parametry boksera, zwróćmy się do oryginalnego źródła. Mike powiedział w wywiadzie, że jego wysokość wynosi 178 centymetrów. Dlatego spekulacje o innych znaczeniach można wyrzucić z twojej głowy.

Problemy zdrowotne i nadwaga

Jako dziecko Mike Tyson, którego wzrost został wspomniany powyżej, miał problemy z płucami. Dlatego wraz z matką często odwiedzał szpitale.

W 1989 roku bokser zaczął nadużywać alkoholu i porzucił szkolenie. Ale po pierwszych stratach w ringu zawodnik podpisał umowę.

Od 1990 do 2010 roku Tyson był uzależniony, co powodowało ogromne cierpienie jego zdrowia. Więc Mike zaczął przybierać na wadze. W najlepszej formie sportowiec ważył prawie 100 kilogramów. W latach 2007-2009 liczba ta sięgnęła nawet 160 kilogramów. Bokser stał się weganką, wziął dietę i zmniejszył ciężar do 120.

Życie osobiste Mike'a Tysona

Bokserska miała trzy małżeństwa. Z pierwszą żoną, aktorką Robin Givens, mieszkał tylko rok. Rozwód kosztuje sportowca dziesięć milionów dolarów.

W 1997 roku Tyson poślubił Monicę Turner, lekarza pracującego w klinice. To małżeństwo trwało sześć lat. Monica dał Mike'owi dwoje dzieci – Amir i Rain. Para zerwała się, ponieważ Tyson lubił "wyjechać" i robił to regularnie.

Trzecim wyborem bokserem był Lakia Spicer. W 2011 r. Kochankowie mieli syna.