513 Shares 3410 views

Haybulaev Tagir Kamaludinovich: biografia

Tagir chajbułajew – znany rosyjski judoka, który jest wielokrotny mistrz. Największe zwycięstwo było w 2012 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Niestety 2016 nie przyniósł takich samych wyników w Rio de Janeiro.


biografia

Tagir chajbułajew – pochodzący z Republiki Dagestan, miasta Kiziljurt. Urodził się 24 lipca 1984. Ukończył Uniwersytet Państwowy w Samarze. Praca z policji w Starostwie Powiatowym w dziale wymiaru sprawiedliwości wobec nieletnich. Pozycja – major.

Tagir chajbułajew, zdjęcia, które zostały przedstawione w artykule, poślubił 06 stycznia 2014, ale żona tylko wiedzieć, jakiej narodowości jest Kabardinka.

osiągnięcia sportowe

Biografia Tagir Haybulaeva pełen osiągnięć sportowych. Należy zauważyć, że najważniejsze było zwycięstwo w 2012 roku, kiedy młody człowiek przezwyciężył Naidan Tuvshinbayara, który został zwycięzcą w 2008 roku Igrzysk Olimpijskich. Tagir chajbułajew jako mistrz Europy. W 2009 roku zdobył mistrzostwo, która odbyła się w Tbilisi, gdzie otrzymał zasłużony złoty medal.

W 2011 roku na Mistrzostwach Świata, które odbyło się w Paryżu, tagir chajbułajew wziął kolejny złoty medal. Jego rywalem był Kazakhstani judoka Maksim Rakov. W 2016 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, Tagir nie może nawet dostać się do półfinału. Elmar Gasimov go pokonać w pierwszej walce. Do tej pory judoka zawieszony w sporcie.

sztab trenerski

Sport Khaibulaev pracował przez 11 lat, ale zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich marzą od dziesiątego roku życia. Pierwszy trener w Tagir był Wiaczesław Arkhipov. Olimpiada, że przygotowuje trener Nikołaj Pietrow, który wielokrotnie mówił, słowa wdzięczności. I nazwał swoje zwycięstwo dar do dnia trener urodzeń.

Oprócz powyższego, nie było też trener Ezio Gamba, który tagir chajbułajew wspomniano podczas jednego z wywiadów. Sportowiec mówił dużo o zaletach Ezio jako trener i osoby. Uważa on, że Gambia stworzył idealną atmosferę w zespole. Potwierdza to brak nieporozumień i sporów pomiędzy sportowców. Ponadto, Gamba zorganizowany dla swoich podopiecznych stałą podróży do różnych krajów, gdzie dzieci mogą pokazać na co ich stać.

Wojewoda i przewodniczący

Po wygranej tagir chajbułajew był osobiście pogratulował Vladimirom Vladimirovichem Putinym. Prezydent Federacji Rosyjskiej stał się pierwszym człowiekiem, który pochwalił i pogratulował nowym mistrzem w judo. Później okazało się, że Putin zachęcał Tagir Haybulaeva prezent w postaci nowej marki „Audi A8”.

Samara Region gubernator Nikołaj Merkushin również nie pozostaje obojętny wobec osiągnięć sportowca. W jednym z wywiadów powiedział, że kibicowania Tagir i był zadowolony, aby dowiedzieć się o jego tytule. Mówiono też, że spotka się z gubernatorem zwycięzcy ojca i omówić potrzeby Tagir Haybulaeva, co czyni mistrza prezent.

nagroda

Później okazało się, że Nicholas Merkushin przyznany Certyfikat mistrz nominały 5 milionów rubli, a jednocześnie skomentował jego dar. Powiedział, że chce sportowiec kupił mieszkanie i pozostał na zawsze w Samarze. Ponadto wojewoda wykonane prezenty i sztabu szkoleniowego. Nikolai Petrow uzyskał certyfikat zasługę 2,5 miliona rubli. I Wiaczesław Arkhipov został nagrodzony certyfikatem 1 mln rubli.

Tagir chajbułajew skomentował także jego nagrody. Uważa on, że było mało, i uważa, że jest to godne wynagrodzenie. Najprawdopodobniej będzie on nabyć nieruchomość w Samarze. Ponadto, jego zdaniem, taki prezent może być zachętą dla młodych ludzi i pokazać, że zwycięzcy dobrze wynagradzana. Certyfikat 5 mln mistrz znajdzie wsparcie na najwyższym poziomie.