657 Shares 4492 views

Korotaev Oleg Georgievich: sport i kariera przestępca

Rosyjscy sportowcy w każdej chwili znane ze swoich wysokich osiągnięć. Wielu z nich było mistrzami nie tylko własnego kraju, ale także z różnych międzynarodowych turniejach na najwyższym poziomie. Skutecznie działającego na takiej przewagi, Rosjanie podniesiona nie tylko autorytet osobisty, ale cała jego kraju. I nie był wyjątkiem i słynny bokser Oleg Georgievich Korotaev w swoim czasie bije na placu pierścienia z najlepszym amatorskim bokserem swego czasu.

Narodziny i początek zajęć w boksie

Legendarny wojownik urodził się 04 września 1949. Jego rodzinnym miastem jest Swierdłowsku. W swoim wczesnym dzieciństwie zaczął boks pod okiem trenera Anatolija Bogdanow, a później stał się jego mentorem Alexander Volkov. Po wejściu na uniwersytet, Korotaev Oleg przeniósł się do Moskwy, gdzie kontynuował treningi i występy. W stolicy niuanse swoich sztukach walki nauczył słynny trener George Dzheroyan. Szkolenie odbyło się w społeczeństwie sportowego „Petrel”.

Krótki opis kariery

Tylko amator bokser Korotaev Oleg miał 196 walk. W 187 z nich wyszedł zwycięzcy, a zakończył przez nokaut pasa siewu 160 razy. Zaledwie fantastyczny wynik, dzięki któremu został uznany za jeden z najlepszych półciężkiej w ZSRR lat 70-tych ubiegłego wieku. Warto zauważyć, że po zakończeniu jednej z walk, w których rosyjskie po raz kolejny wygrał reporter sportowy z Anglii ten sposób Oleg bitwy, nazwał go „rosyjski czołg”.

Mistrzostwa Starego Świata

W 1973 Korotaev Oleg wziął udział w jednym dla siebie turniej kontynentalny – mistrzostwo Europy. Był częścią zespołu, który stał ramię w ramię takich wybitnych postaci jak Boris Kuzniecowa, Vladislav Zasypko, Wiaczesław Lemieszew.

Nasz bohater był w stanie dostać się do etapu półfinałowego, gdzie do czynienia z przedstawicielem Jugosławia Mate Parlov. Niestety, Oleg utracone z powodu silnych brwi ciętych. Ale on nadal otrzymał brązowy medal.

Mistrzostwa świata

W lecie 1974 Korotaev Oleg udał się do Mistrzostw Świata w Kubie, który w tym roku odbył się po raz pierwszy wśród fanów. W konkursie wzięło udział 263 bojowników z 45 krajów na całym świecie.

Oleg miał pomyślnie wstępne ataki, w półfinałowym etapie walczą z nadzieją amerykańskiego boksu Leon Spinks, który wygrał. Nawiasem mówiąc, amerykańskie trzy lata później stał się niekwestionowanym mistrzem, biorąc tytuł od siebie Muhammad Ali.

W finale Rosjanie po raz kolejny spotkał się z Mate Parlovym. Już w pierwszym trzyminutowe Oleg wysłał do Jugosławii w knockdown, ale ze względu na zderzenie głowami otworzyła cięcie pobliżu Korotaeva. Walka została zatrzymana, a zwycięstwo dano Parlovu. Korotaev sama treść ze srebrnym medalem. Po pewnym czasie, Jugosłowiańska stał się mistrzem Europy wśród zawodowców, ale całe życie mówi Oleg najtrudniejszy przeciwnik w karierze. Ponadto, tylko rosyjskie udało się wysłać knockdown Jugosławię. Nigdy w moim życiu nie było kolegi na płótnie.

Życie po boksie

Po zakończeniu występów w ringu, radziecki bokser (mistrz ZSRR) nie porzucić swój ulubiony sport. Przez pewien czas nawet służył jako wiceprezesa rosyjskiego Boxing Association.

Według niektórych, emerytury Korotaeva przyczyniły się do jego wprowadzeniu tzw czarną listę. W dużej mierze było to spowodowane jego skomplikowany charakter, systematyczne opóźnienia w szkoleniu naruszenia trybu sportowego. Wyraził również wersja, że spadek jego karierze przyszedł po tym jak został poproszony mówić na amerykańskiej ziemi, na ogromne koszty. Ale ponieważ wszystko się 1970 roku, jest to bardzo negatywny wpływ na wiarygodność Olega.

życie przestępstwo

W 1977 roku Oleg Korotaev – bokser z wybitnych cech fizycznych – został aresztowany. Powodem była walka z synem ówczesnego Ministra Spraw Wewnętrznych Igorem Schelokovym. Oleg został oskarżony o spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała, posiadanie narkotyków i broni. Werdykt sądu był ostry – pięć lat więzienia. Wiele współczesnych sportowiec uwierzyć, że cała sprawa karna została sfabrykowana. Wśród zatrzymanych broni podczas przeszukania były maczeta, która Korotaeva dostał od Fidela Castro. Szef wyspie Liberty był pod takim wrażeniem, walcząc z Rosjanami, które uczyniły go tak wspaniały prezent. jest znany dość dobrze, że Oleg nigdy nie próbowali narkotyków, tak wielu z jego przyjaciół zasugerował, że je sadzić.

W 1983 roku ponownie miał służyć więzienia. I znowu pod zarzutem uszkodzenia zdrowia ludzkiego.

W 1989 roku Oleg razem ze swoim przyjacielem dostaje w wypadku samochodowym. „Lada”, który rozbił przyjaciół pojechaliśmy do samochodu, stojącego bez świateł włączonych. Jak się później okazało, samochód należał do ambasady obcego mocarstwa. Mężczyźni zostali zabrani do szpitala, gdzie jego życie uratował z trudem. I tym razem Korotaeva ponownie próbował „szyć czas.”

śmierć

Korotaev Oleg Georgievich, boks, dla których w 1990 roku był już w przeszłości, ostatni okres swojego życia spędził w Stanach Zjednoczonych. Tam otworzył wraz z żoną, biura podróży. Biznes zaczyna biznes poszło bardzo dobrze.

W 1992 roku, były zawodnik stwierdził, że nadzór jest śledzony. Być może z tego powodu, wyjechał za granicę. Oprócz działalności Olega on także aktywnie zaangażowany w miłości. Że przeznaczył 50 tysięcy dolarów na leczenie rosyjski bokser Artemyev.

W innym świecie Korotaev zrezygnował 12 stycznia 1994 r. Tej nocy został zabity przez uderzenie w głowę. To zdarzyło się w Nowym Jorku na Brighton Beach Avenue, gdzie mieszka wielu imigrantów z Rosji.

To była sprawa karna, ale nie została ujawniona. Dokładna przyczyna zabójstwa zbyt trudno nazwać, ale jego przyjaciele połączyć go z działalności handlowej zabitego.

Oleg pogrzeb odbył się na cmentarzu Vagankovsky. Przeprowadzenia jego pogrzeb przyciągnął liczne bossów przestępczych czasu, z którymi zmarły za życia przyjaźnił się i spędził czas w nie tak odległych miejscach. Niektóre z nich z czasem również zostało zabitych. Na dziedzińcu stał ozdobny 90-S …