695 Shares 5974 views

Dzhimmi Manuva: bitwa, „facet z plakatu”

Jimmy „Facet z plakatu” Manuva – Angielski fighter UFC wagi półciężkiej. Urodzony w Kalifornii, we wczesnych latach życia w Nigerii i przeniósł się do Londynu w ciągu 10 lat. Począwszy od lata 2017 roku zajął trzecie miejsce w rankingu najlepszych zawodników lekkiego kategorii ciężkiej w UFC.


Początki kariery i bitwy w UCMMA

Dzhimmi Manuva rozpoczął treningi w 2007 roku, a pierwszy mecz odbył się w 2008 roku XX w organizacji UCMMA. Pierwsze dwa przeciwnicy znokautował w pierwszej rundzie, trzeci – w drugim. Następnie, przy użyciu „gilotyna”, zmuszony zrezygnować kolejny rywal i udał się na szeregu przetłoczeń. Jasne, agresywny styl bojownika zwrócił uwagę publiczności. Wzrost i waga Manuvy Jimmy nie jest tak wielka, dla światła kategorii ciężkiej – 185 cm i 93 kg.

Jednym z najbardziej niezwykłych aktów bojownika w tym czasie stał … odmowa podpisania kontraktu z UFC. Według Jimmy Manuvy, on po prostu nie był gotowy, aby rozpocząć współpracę z Major League planety – to było konieczne, aby zdobyć doświadczenie. Decyzja okazała się być poprawne. Zwycięstwo po zwycięstwie w UCMMA (pięć tytułów obronny!) I powodzenia w BAMMA poważnie wzrosły ceny jej akcji. Wkrótce Manuva zgodził się przyjść do UFC, ale tym razem – na znacznie korzystniejszych warunkach.

Major League planeta

Pierwsza walka pod UFC został powołany w lipcu 2012 roku. Dzhimmi Manuva Spełnia Kyle Kingsbury. Zwycięstwo! Przeciwnik nie był w stanie kontynuować walki po drugiej rundzie. Druga i trzecia walka wygrali w sposób szczelny. Cyrille Diabate prostu odmówił kontynuowania walki i Rayan Dzhimmo otrzymał kontuzji nogi i nie był w stanie walczyć dalej.

To było po próbie walki jeden z najlepszych przedstawicieli wadze półciężkiej – Szwed Alexander Gustafsson. Boks i kickboxing Gustafsson okazały się zbyt wiele dla Brytyjczyka – który przegrał przez TKO w drugiej rundzie. Jednak walka okazała się być jasne, tak aby obie strony otrzymały nagrodę za najlepsze wykonanie tego wieczoru. Później Dzhimmi Manuva wygrał sporo mocnych rywali, ale przegrał przez nokaut z innym Topu – Entoni Dzhonsonu.

To wygląda kariera ten żołnierz jest tylko początek. Uważa się, że będzie on zadowolić fanów pasa mistrzowskiego w przyszłości.