195 Shares 7592 views

Kudo – co to jest i dlaczego ten sport jest popularny

Kudo – co to jest sport, wielu fanów interesuje w sztukach walki. I nic dziwnego! Po tym wszystkim, Kudo jest ukierunkowany system, który został zaprojektowany w celu harmonijnego rozwoju fizycznego i duchowego. Oznacza to, że dla rozwoju osobowości człowieka.

Kudo: historia sportu

datę stosunkowo nowym założycielem sztuki walki uznane w 1981 roku. To właśnie w tym czasie Sensei Azuma Takashi otworzył swoją pierwszą siłownię w Sendai. W tym samym roku, pierwszy Kudo (Daido juku) turniej odbył, który został nazwany „Hokutoki 81”. Dziennikarze odpowiedzi do tego sportu, jak brutalny, gwałtowny i ultra-realistyczne. Wszystko ze względu na fakt, że ludzie, którzy wzięli udział w konkursie można użyć dowolnego stemple wszystkie części ciała, a także rzuty i metod duszące i bolesne. Ale, oczywiście, nie było ograniczeń. Strefy zakazane dla strajków są pachwiny, szyi i pleców.

W 1982 Azuma Takashi napisał swój pierwszy podręcznik dla amatorów jak i profesjonalistów. A w 1958 roku, nowe biura w Osace i Tokio na Kudo. Jaki rodzaj sportu – to pierwszy zaskoczył wielu sportowców. I już pierwszy mistrzostwa świata odbyły się w 1986 roku.

12 maja 2001 na posiedzeniu All-Japan, zdecydowano się użyć słowa „Kudo” w imię walki sztuki.

Jak są mecze

Istnieją trzy kategorie zamian za które rozgrywają się zawody Kudo:

  1. Chłopcy i dziewczęta z dwunastu do piętnastu lat.
  2. Juniorzy w wieku szesnastu czy siedemnastu lat.
  3. Mężczyźni i kobiety w wieku od osiemnastu lat.

Od 2014 roku, małe dzieci nie mogą brać udziału w zawodach. Walka trwa zwykle przez trzy minuty – jest to trudny sport. Kudo pozwala na użycie wszystkich rodzajów ciosów, kopnięć, głowy, kolan i łokci. dopuszcza również technik ból i elementy walki. Podczas meczu dozwolone nieskończoną ilość czasu, aby zrobić zajęcie stojaku, który jest nazywany „tsukami”. Nie można zrobić z najlepszymi ruchy kończąc na głowie.

Warunkiem walki jest użycie kasku ochronnego. Kobiety muszą używać śliniaczek. Ani nie bez nagolenniki, pachwiny bandaż, czapki i bandaże na rękach.

Działanie powitanie jest zabronione siebie uderzył w pięść. Dla takiego aktu naraz oba sportowców otrzyma Hansoku – ostrzeżenie.

Głównym Kudo strefa i stopień

Jaki rodzaj sportu, który nie ma specjalnych różnic i parametry? Wszystko to sztuka walki ma dziesięć poziomów studenckich. Od 10 do 5 kyu – stopień studenta, który jest nazywany „gakusey”. Od 4 do 1 kyu – poziom starszego dziecka (senpai). nie odprowadza również warsztaty Oprócz tych parametrów. W zależności od rodzaju osoby lub warsztatowej stopnia kyu, odpowiednio ubierać pas.

Każdy produkt posiada standardowe szerokości 4 cm. Ale długość zależy od wielkości ludzkiego ciała. W każdej strefie jest specjalny emblemat Kudo. Osiągnięcie Student oznaczone pasami, które są w odległości trzech centymetrów od ich twórców.

Warsztaty pas jest bardzo podobna do studenta. Różnica polega na farbowanie. Opanujemy wszystkie dziesięć dan czarne i kolorowe studenta kyu. Na każdej strefie opanować japońskich znaków wyszyte imię i imię właściciela, a także sztabki złota, wskazując poziom umiejętności. Takie produkty są produkowane wyłącznie w Japonii założyciela Kudo – Azuma Takashi.

Zasady oceniania Kudo

Jaki rodzaj sportu, w której znajduje się specjalny system sędziowania? Podczas zawodów są zespoły, które składają się z kilku sędziów.

Syusin (sędzia). Jego zadaniem jest być na macie, nadzorować przebieg meczu i oceny działań i technik.

Główny sędzia boczny i trzy fokusina. Każdy z nich siedzi na krześle na rogach maty. Jak również sędziowie użyć flagi, gwizdek i konwencjonalne gesty. Sędziowie są zobowiązani do zapewnienia, że każdy mecz odbył się zgodnie z zasadami, a także bezpieczne.

Mierzący czas – siedzi przy stole wokół maty. Monitory początek i koniec bitwy i stosując terminologię japońską powiadamia sportowców.

Sekretarka – jest na stole wokół maty i zajmuje minut. Ogłasza nazwiska bojowników, których kolej na rozpoczęcie meczu.

Zen praktyka

Kudo – czym jest ten sport? Zdjęcia pokazują amatorów, jest to sztuka walki, która jest oparta na subtelnej duchowej percepcji świata. Dlatego badanie Daido Juku przywiązuje się wielką wagę do praktyki zen. Koncepcja ta stoi do medytacji lub koncentracji. Praktyka ta pomaga bojowników scalić ciało i duszę. To sprawia, że światło świadomości i ducha zrównoważony. Zen praktyka zwiększa efekt ćwiczenia kilka razy. Rozwój potencjału bioenergii, co oznacza, że osoba staje się bardziej utalentowany i zdolny.

Dla udanej walki to jest bardzo ważne, aby być nieustraszony i dokładny. Stosowanie praktyki duchowej pomaga pozbyć się gniewu i prowadzenia udanych bitew nie tylko na macie, ale w życiu.