359 Shares 9868 views

Dlaczego nie pomagać parking

Z parktronikov początkujący kierowcy nie zaszkodzi nikomu w czasie parkowania, lub w innych sytuacjach. Jest to bardzo przydatna opcja w mieście. Ale czasami zdarza się, że w kluczowym momencie nie działa czujniki parkowania. Kierowca, początkujący mogą wpaść w panikę, jeśli nie jest spełniony umiejętności parkowania.


Projekt i funkcjonalność radar parkowania

A zatem, te systemy działają na podstawie sygnałów z częstotliwością ultradźwiękową. Gdy sygnał od wspomagania parkowania sondę napotyka różne przeszkody, to jest natychmiast wykrywane przez członka przyjmującego. Główną funkcją tego systemu – to jest wczesne wykrywanie różnego rodzaju zakłócenia w ruchu z przodu i tyłu pojazdu i ostrzega kierowcę o tych przeszkód. Większość doświadczeni kierowcy są przekonani, że korzyści płynące z tej opcji nie jest obecny – uważa się niczym więcej niż kobiety drobiazg. Ale na drodze może się zdarzyć różne sytuacje. Na przykład, urządzenie to jest niezbędne, jeśli nagle przestał działać tylne światła w nocy. Ponadto, parking radar nie pozwala kierowcy być rozproszony z jazdy i nadmiernego ryzyka. Strukturalnie różne rodzaje parktronikov mogą się różnić od siebie. Obecnie istnieją trzy rodzaje tych systemów.

Pierwszy rodzaj systemów parkingowych jest najbardziej zaawansowanym urządzeniem. Jest to urządzenie sterujące, czujniki i przewody łączące. Drugi typ urządzenia jest wyposażony w czujniki. Ale przewody są już tam, to rozwiązania bezprzewodowe. Trzeci przykład wykonania wynalazku charakteryzuje się tym, że zamiast czujnika wykorzystuje specjalną kasetę.

Typowe usterki radar parkowania

Jeśli nie działa czujniki parkowania, awarii i przyczyny nie zależy od modelu pojazdu. To nie może być nawet samochód – takie urządzenia są często wyposażone w pojazdach elektrycznych i wózka magazynowego. Rozważmy kilka typowych przyczyn, z powodu których systemy te mogą zawieść.

produkcja odrzucić

Więc przede wszystkim powodem usterki – Fabryka małżeństwa. Niestety, to nie jest niczym niezwykłym. Większość urządzeń dostępnych obecnie na rynku są produkowane w Chinach. Wadliwy sprzęt może pracować przez wiele lat i nie może pracować jeden dzień. Jeśli przyczyną jest rzeczywiście związane z wykonaniem, producent zastąpi go w ramach gwarancji.

podłączania przewodów

Jest również częstym powodem nie działają czujniki parkowania. Przewody łączące czujniki do jednostki sterującej może zakończyć się niepowodzeniem. Jeśli element jest taśma, konieczne jest, aby sprawdzić, w jaki sposób bezpiecznie przymocowane taśmę do powierzchni zderzaka. Jeśli go naprawić lub czujnik nierzetelne, czujnik zawiśnie w powietrzu. W tym przypadku, jego dane będą nieprawdziwe. Wśród przyczyn przewodów wyjściowych układu można odróżnić izolacji topnienia uzwojenia. Również problemy w okablowaniu czy przewody są osłabione i spadają na gorącą tłumika. Ponadto, możliwe przerwy w kordu.

blok sterowania

Jest to bardzo rzadko, ale czasami to nie działa ze względu na czujniki parkowania usterek związanych z jednostką sterującą. Często większość z tych jednostek jest wyposażona w system autodiagnostyki. W przypadku awarii, kierowca natychmiast o tym wiedzieć.

Moduł może ulec uszkodzeniu ze względu na wnikanie wilgoci w środku. Jeśli woda dostanie się na płytce drukowanej, nie będzie zwarcie. Może to być zdiagnozować uszkodzenie od śladów wody, soli lub innych substancji na wióry. Naprawić zwarcie dość proste – trzeba wymienić lub oczyścić swoje kontakty.

membrana

W tym przypadku awarii źródła dźwięku w jednostce sterującej. Radar może pracować w trybie normalnym, ale nie jest w stanie, z rozerwaną błoną publikowania dźwięk ostrzegawczy.

Pękanie, zanieczyszczenia związane z czujnikiem

Jest to szczególnie paskudny błąd. Woda i brud można łatwo dostać się na PDC czujniki lub taśmy metalowej, która znajduje się na odwrotnej stronie zderzaka. Tylko jeden mały kamień, aby obniżyć element. Jeśli nie działają tylne czujniki parkowania, może to również oznaczać, że czujniki są poza kolejnością. Kiedy okolicznościowe błoto czujniki uderzenia nie były w niebezpieczeństwie. Ale jeśli te elementy są regularnie zatkany brudem, mogą one ulec uszkodzeniu.

"Renault"

Zbadaliśmy typowych usterek, a jeśli system nie działa, tylko jeden z tych powodów. Jeśli wspomagania parkowania nie działa na „Reno”, może być połączony z wyjściem z czujników zawodzą. Tak więc, jeśli nie działają co najmniej jeden z nich jest zespół radar parkowania też nie będzie działać. We wczesnych modeli systemu jest łatwiejsze – czujniki parkowania będzie działać, jeśli przynajmniej jeden czujnik. Jeśli nie jesteś w stanie zidentyfikować wadliwy czujnik i personel znajdujący się na sprzedaż nie działa, można korzystać z podobnych modeli Land Rovera. Zaleca się również do czystych tlenków z kontaktów, powinno to pomóc w rozwiązaniu problemu. Pull czujniki pracowniczy miejsc jest dość trudne.

"Opel Astra"

Jeśli wspomagania parkowania nie działa „Opel Astra”, to może być związane z okablowaniem i kontaktów, a także przez czujniki urządzenia. Eksperci zalecają, że w tym przypadku należy sprawdzić bezpieczniki w bagażniku i sprawdzić czy czujniki są ćwierkają. Jeśli zainstalowano oryginalne czujniki, ich liczba powinna być identyczna z personelem. Ponadto, warto sprawdzić okablowanie. Często te działania pomagają przywrócić prawidłową pracę.

"Mercedes" i "Audi"

Ze względu na złożoność tych systemów parkingowych urządzenia samochodów są również rozmieszczone dość trudne. Kiedy nie pracuje nad wspomagania parkowania „Mercedes”, powodem może być w czujnikach. systemu diagnozowania jest dość prosta. Aby to zrobić, to zapłon oraz automatyczne dźwignia biegów jest w położeniu neutralnym. To aktywuje system parkowania zarówno z przodu iz tyłu pojazdu. Wiadomym jest, że usterka jest spowodowana czujników lub okablowania. W tych pojazdach, często zawodzą czujniki. Gdy zapłon jest włączony, trzeba wyjść z samochodu i sprawdzić każdy z czujników kolei. Właściciele „Mercedes” Zaleca się, aby sprawdzić jeden po drugim czujnikiem każdy mokry palec. Wystarczy lekko dotknąć czujnik – można poczuć bicie serca i słaba kliknięć. Jeśli tętno jest odczuwalny, a następnie czujnik w porządku. Ważne jest, że ta diagnoza prowadzi się korzystnie, gdy kabina spalić odpowiednią żarówkę.

Dlaczego nie czujniki parkowania? Jeśli nie jesteś w stanie znaleźć czujnik złamane, to problem jest albo w okablowaniu lub w samym czujniku. Jeśli nie działa ostatnio, należy go wymienić. W sprzedaży jest oryginalne i nieoryginalne części. Ważne jest, aby nabyć czujnik razem z ciałem.

Kiedy nie pracuje nad wspomagania parkowania „audi”, metoda diagnostyczna jest podobny. Można także spróbować odczytać usterki ECU – jednostka PDC jest odczytywany za pomocą komputera pokładowego. Niektóre czujniki mogą dostarczyć błędnych informacji, jeśli nie poziomo usuwane. Jeśli system dźwięki stale, ale także mówi o awarii czujnika.

"Chevrolet Cruze"

Często zdarza się, że nie działa Parktronic do „Chevrolet Cruze”. W tym przypadku, eksperci zalecają, aby sprawdzić bezpieczniki w bloku montażowym – № 1, 4, 5. Jest to konieczne, by sprawdzić, czy nie ma na nich napięcia. Aby to zrobić, należy użyć multimetru lub woltomierz. Następna kontrola złącze wyświetlacza, a następnie zdiagnozować system skanera. Problemem może być również związane z wyświetlaczem. Następnie czujniki testowe.

częste rozwiązywanie problemów

Więc spojrzeć na kilka sytuacji, w których nie działa czujniki parkowania. Powody mogą być w czujniku lub w okablowaniu. Jeśli kierowca włącza bieg wsteczny i urządzenia parkingowe żadnych oznak życia, najczęściej zainstalowany nieprawidłowo lub jednostki sterującej istnieje problem z okablowaniem. Przywrócenia integralności okablowania pomaga naprawić sytuację. Jeżeli urządzenie jest nieprawidłowo określa odległość do przeszkody może być zanieczyszczenie czujnika – czyszczenie pomoże rozwiązać ten problem. Jeśli urządzenie działa, ale niech nie, to, najprawdopodobniej, że urządzenie jest ustawione na zbyt dużą czułość, lub jeden z czujników jest brudny. Jeśli urządzenie nie wykrywa zakłócenia, czułość jest zbyt niska. Czujniki mogą być barwione. Aby rozwiązać problem zwiększa czułość, ponowne ustawienie układu, czystej i ponownie zainstalować czujniki. Jeśli czujniki parkowania przestał działać, to najlepiej po prostu zrobić diagnostykę i operację odzyskiwania. Pomoże to uniknąć trudnych sytuacji na drodze.