272 Shares 9625 views

Nowy VAZ-2107 – silnik systemu "Wankel"

W pewnym momencie, nowa VAZ-2107 został uznany za najnowocześniejszy ze wszystkich modeli kiedykolwiek wyprodukowano w Togliatti. projekt zewnętrzny charakteryzuje się eleganckimi liniami, aw kabinie wysoki masywny oparcia przednich siedzeń praktycznie spoczął na suficie. maszyny Esterer stworzyć korzystne wrażenie, a wnętrze jest zastanawiające. Jaki był sens w tylnej części siedziska typu statku powietrznego, jest wciąż niejasna.


Krótka historia

Niemniej jednak, „Siedem” otrzymał start w życiu, jego produkcja rozpoczęła się w 1982 roku. Z kilkoma przerwami nowy VAZ-2107 był produkowany aż do wiosny 2012 roku. Obecnie model jest zbierana w Egipcie, a ona nadal znajdzie nabywcy. Poprzednik „siódemka” to samochód VAZ-2105, który był produkowany od 1979 do 2010 roku. Uwolnienie „pięć” został wycofany ze względu na brak popytu. Rynek pozostał model VAZ-2107, ale stopniowo traci kupującego ze względu na poważne problemy w konstrukcji silnika. Słabym punktem jest pasem napędowy wałka silnika.

napęd pasowy

Pasek zębaty nie mógł znieść obciążenia w jednej z najbardziej ruchliwych części silnika. Nawet podwójne łańcuchy stalowe w silnikach Łada 2103 i Łada 2106 nie był pod wpływem siły, nie mówiąc już o pas wykonany z gumy, wzmocnione bawełnianą nityami.Takim, wady konstrukcyjne przyniósł nową VAZ-2107 w kategorii dużych pojazdów popytu. Jednakże, ze względu na swoją reputację pięknego nowoczesnego samochodu, „Siedem” pozostał na rynek i sprzedawane po kryjomu. Producent uczciwie stara się poprawić osiągi samochodu na samochód zaczął ustanawiać Silnik rotacyjny system „Wankla”, ale nabywcy, większość niezwykłego silnika nie ufa i nie spiesz się kupić samochód.

reeksport

Z pewnym odcinku nowej VAZ-2107 można wymienić krajowy najbardziej komfortowe tylny napędu sedan. W realizacji samochodu b / r pomagając mu statusu re-eksport w dużej części „siódemka” to znak „E”, co oznacza, że urządzenie jest jednym z przeznaczeniem na eksport. Psychologia współczesnego nabywcy po rozpadzie ZSRR nie uległa zmianie. Wielu ludzi wierzy w mit, że towary są wywożone po starannej selekcji i nie może mieć żadnych wad lub wady. Zatem re-eksport „Siedem”, co nie jest takie, kupić z nim jako VAZ-2107. Nowa cena na samochodzie waha się od 45 do 190 tysięcy rubli.

VAZ-2107 dzisiaj

Obecnie produkowane w Egipcie zmodyfikowanego modelu VAZ-21073, wyposażony w silnik 2103, o pojemności 1,7 litra, 85 litry. a. z centralnym wtryskiem i katalizatora CO2. Silnik pracuje na wysokooktanowej benzyny. Inna modyfikacja „siedem” składa się z silnika, przystosowany do benzyny A-76. Te samochody są wysyłane do Chin. Podwozie VAZ-2107 jeszcze niezawodne i składa się z przedniego niezależnego zawieszenia sprężyny i amortyzatory hydrauliczne i tylne zawieszenie wahadła ze stabilizatorem poprzecznym. Układ hamulcowy samochodu dwutorowa, hamulce na płycie przednie koła, tylny bęben. Nowy samochód VAZ-2107 jest wyposażony w dyski kół tytanu.