612 Shares 7178 views

Pszczelarstwa na Ukrainie: jak zacząć rozwijać biznes

Myśląc o rozwoju własnej działalności, każdy rozważa różne opcje. Idealnie, jeśli zysk zaczyna się zapłacić trochę hobby. Weźmy, na przykład, pszczelarstwa na Ukrainie jako firma. Częściej niż większość, przynosząc dużą pasiekę dochodowy rozpoczyna się dwóch lub trzech uli, stojąc na miejscu dziadka. To właśnie tam, patrząc z fascynacją, jak dziadek zajmuje się pszczołami, młodzi ludzie zdają sobie sprawę, że działalność ta może przynieść nie tylko zabawa, ale stały dochód.

Pszczelarstwa na Ukrainie

Głównym bogactwem Ukrainie – żyzne gleby, co pozwala na uzyskanie wysokich plonów. Rozległe obszary zarezerwowane są dla różnych upraw. Oznacza to, że zawsze znajdzie się praca dla pszczół. Dlatego pszczelarstwo na Ukrainie aktywnie rozwija. Wystarczy powiedzieć, że Ukraina konsekwentnie swoją pozycję w pierwszej piątce krajów o wysokim rozwoju tej branży.

Co roku różne wystawy, konferencje tematyczne i opublikowane dużo literatury, aby pomóc początkującym pszczelarzy. Znajdź informacje nie jest trudne. Najważniejsze – w celu uwzględnienia cech geograficznych i wybrać odpowiedni gatunek pszczół.

Pszczelarstwa na Ukrainie nie tylko produkują miód, ale także sprzedaż wosk, pyłek kwiatowy, mleczko pszczele, jad pszczeli, a nawet pszczoły Podmore. Okazuje się, że w rozwoju tej działalności jest zainteresowany nie tylko przemysłu spożywczego i rolnictwa, ale także przemysł kosmetyczny i farmakologii.

Nowoczesne metody pszczół rozwodowych na Ukrainie

Ukraina dokonała nieoceniony wkład w rozwój światowej nauki o pszczoły. Na początku XIX wieku ukraińskiego pszczelarza Piotr Prokopowicz wynalazł ula ramki, który jest nadal używany w pasiekach na całym świecie.

Pszczelarstwo na Ukrainie rozwija się w czterech podstawowych metod:

  1. Swarm.
  2. Sposób sztucznego roi.
  3. Zasada swobodnego roi.
  4. Segmentowe podejście.

Każda z tych metod ma swoje lojalnych fanów.

Główne gatunki pszczół

Na podstawie warunków klimatycznych kraju, główne gatunki pszczół na Ukrainie jest ukraiński step, Karpatka Polesski podgatunek Środkowej rosyjskich pszczół. Wszystko to obszerna grupa rodzin pochodzenia, mają te same morfologiczne, fizjologiczne i ekonomiczno-użytecznych oznaki obrębie grup.

Zazwyczaj głównym wyznacznikiem wyboru rasy nie jest wydajność, a adaptacja do zimy w niektórych klimatach. Zatem karpatskih pszczoły idealnie nadaje się do warunków zimowych w Karpatach. Ale step nie mógł znieść zimy w Karpatach, więc jest rozcieńczony w innych regionach Ukrainy.

Jak rozpocząć rozwój biznesu

Każdy poważny biznes zaczyna się od planu biznesowego. Takie jest prawo. Pomimo faktu, że pszczelarstwo na Ukrainie – rentownej działalności, bez oceny ryzyka i korzyści nie są wystarczające. Tak więc, jeśli jesteś gotów zrobić pszczelarstwa na skalę przemysłową, to należy odnieść się do specjalistów lub rozwiązać problem, samodzielnie.

Należy pamiętać, że trzeba mieć pieniądze nie tylko na zakup pszczół. Na każdej pasiece mają pewien zestaw urządzeń, bez których nie da się zrobić. To specjalne stroje dla pszczelarzy, siatki twarzy, palący, wyciąg, uli, ramek i innych.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę dostępność paszowych i miodu Wyposażone ruchomych uli. Na przykład, pszczelarstwo w południowej Ukrainie można dostać główną zbiory miodu pod koniec maja z akacji. Następnie unieś uli do pól słonecznika lub gryki, to będzie w czerwcu-sierpniu.

Poprzez liczenie dochodów i wydatków stron, będzie można wyciągnąć wniosek o celowości wkładając środki w takiej działalności.

Pomoc początkujący pszczelarz

Podstawowa wiedza może być uzyskiwany z książek, stron internetowych lub samouczki wideo. Ale niektóre idą w drugą stronę, zadawać pytania na różnych forach dyskusyjnych. Wielu forach międzynarodowych, pozwalają one opanować wiedzę z różnych regionów świata, że tak powiem, Pszczelarstwo Bez Granic. Ukraina ma wystarczająco dużo materiału, aby motywować producentów miodu we wszystkich krajach, w związku z tym, odpowiada na pytania ukraińskich specjalistów są wysoko cenione przez początkujących.

Ramy prawne

Ponieważ rozwój pszczelarstwa na Ukrainie jest ważnym zadaniem, nie ma ramy prawne regulujące stosunki w tym sektorze. Ustawa „O Pszczelarstwo” został przyjęty w 2013 roku, wyjaśnia zasady i warunki zakwaterowania reguły pasiek i zagospodarowania przestrzennego skały, ustanawia standardy sanitarne dla osób zajmujących się sprzedażą miodu i produktów pszczelich. Ponadto, ustawa ustanawia kontrolę stosowania środków chemicznych i pestycydów na plantacjach roślin miodu. Każdy początkujący pszczelarz, gotowy do prowadzenia tej działalności na skalę przemysłową, konieczne jest zapoznanie się z przepisami ustawy „O Pszczelarstwo”, aby uniknąć poważnych błędów.