823 Shares 5414 views

Inkubacja jaj indyczych w domu: temperatura i wilgotność, tryb zdjęcie, inkubacja jaj indyczych Tabela w domu w inkubatorze

Jednym z najbardziej cennych ptaków handlowej jest indyk. W Rosji tego rodzaju ptaków udomowionych zostały przywiezione w 16 wieku i od razu stał się bardzo popularny. Zasadność tego ptaka jest duży zestaw. W tym samym czasie jeden z jego niewątpliwych zalet jest doskonała zdolność macierzyństwa.

Jednak pomimo faktu, że Turcja – kura dobra, wielu właścicieli gospodarstw domowych wciąż wolą, aby wyświetlić ten młody ptak sztucznie w inkubatorze. Metoda ta pozwala uzyskać zdrowe pisklęta absolutnie o każdej porze roku, w bardzo dużych ilościach. Dlatego inkubatory często korzystają rolnicy natychmiast wycofać dużą ilość czystej krwi kurcząt na sprzedaż. Oczywiście, kiedy hoduje indyki sztucznie powinny przestrzegać pewnych wytycznych. Poniższy artykuł rozważy szczegółowo zasady przeprowadzania procedury, takie jak inkubacji jaj indyczych w domu. Tabela wskaźnikami niezbędne i wilgotności będą również reprezentowane.

Jak zwiększyć produkcję jaj

Jeśli chcesz otrzymać dużą liczbę piskląt w inkubatorze, najbardziej uwaga, oczywiście, należy zwrócić się do tej kwestii. Fizjologiczne dojrzałości u indyków występuje u 7-8,5 miesięcy. produkcja jaj w tym samym czasie może być 75-160 sztuk. rocznie. To zależy w rejestrze jako rasy drobiu, a od jej wieku. Młode indyki są mniej jaj. W tym przypadku powłoka ich lżejsze niż dorosłego ptaka. Inkubacja jaj indyczych w domu (zdjęcia z tej procedury można zobaczyć na stronie), aby odnieść sukces w ułożeniu jak otrzymał od kur i kur niosek od dojrzałych. Ale jeszcze lepiej wziąć jajko od dorosłego ptaka. Fakt, że jest ona większa, a zatem pisklęta pochodzą od niego bardziej opłacalne.

Właściwie intensywność jaj r indyków zależy od czasu trwania światła dziennego. Rozległa ptak zaczyna się na wiosnę – w pierwszej dekadzie marca. Oznacza to, że gdy światło dzienne dociera trwa 10 godzin. Jednak w tym momencie wpada ptak nadal dość niechętnie. Największe natężenie produkcji jaj u indyków obserwowano 12-14 godzin fotookresu. Tak więc, rolnik okazją, aby wpłynąć na ilość wyjściu młodych zwierząt. Aby spowodować produkcję jaj u indyków, tylko trzeba zwiększyć czas trwania światła dziennego w sposób sztuczny (w stodole ustawienie wymaganej liczby lamp).

zasady treści

Oczywiście, w celu zwiększenia wydajności ptaków, w oborze musi stworzyć warunki niezbędne do tego. Tylko w ten sposób można osiągnąć sukces, taka procedura, inkubacja jaj indyczych w domu. Temperatura powietrza w pomieszczeniu, w którym zawarty indyków, nie należy zmniejszać poniżej 10 ° C. Sami zagnieździć się w cichej ustronnych miejscach.

Których jaja są przeznaczone do inkubacji z najlepszych

Na jakie warunki powinny być indyk inkubacja jaj w domu, porozmawiamy później. Aby rozpocząć, niech sobie z tych właśnie, których jaja są przeznaczone do tego celu najlepiej. Turcja kłus ze wzrostem dziennego sztucznie może w każdej porze roku. I ich produktywność w tym obszarze jest zwykle bardzo dobra. Ale oczywiście, tylko najlepsze jajka powinny być wybrane do inkubacji. Będzie to gwarancją maksymalnej jakości potomstwa. jaja indycze są duże, regularny kształt. Przed ułożeniem do inkubacji, muszą dokładnie zbadać. W tym przypadku, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość powłoki. To nie powinno być:

  • szorstki;

  • nierówna;

  • w wyciszaniu i resztkami.

To nie może być stosowany jako jajko z plamami pleśni, nieregularne, zbyt małe lub duże.

Świecowanie

Przed jaj inkubowanych indyki powinny być sprawdzane pod kątem jakości i za pomocą specjalnego sprzętu transmisyjnego. Podczas korzystania Świecowanie powinno przede wszystkim patrzeć na stanowisku żółtka. Powinien on być ściśle w środku. Wynik Jakości jest powolny ruch z jego jaj na zakrętach.

Przygotowania do inkubacji

W małych gospodarstwach bezpośrednio wybierać numer wymagany dla jaj nie zawsze jest to możliwe. W związku z tym, pewna część z nich do pomieszczeń w inkubatorze mają być przechowywane. W celu utrzymania trwałego embrionu działać lepiej w chłodnym miejscu (w 12 °) nie więcej niż 10 dni.

Przed złożeniem jaj w inkubacji trzeba rozgrzać do 18-20 stopni. Jeśli są zimne, temperatura podnosi się do ich kondensacji. I może to prowadzić do nieprawidłowego rozwoju zarodków.

Jak układać

Do inkubacji jaj indyczych w domu inkubatora jest skuteczne, muszą najpierw zostać umieszczone prawidłowo. Rodzaje urządzeń do sztucznej hodowli młodych ptaków biznesu, na dzisiejszym rynku jest wiele. Istnieją modele inkubatorów o trybie zarówno automatycznego i ręcznego obrotu. W pierwszym przypadku, jaja w zasobnikach umieścić w pozycji pionowej. Pozostałą przestrzeń między nimi torując pianę.

W inkubatorach z ręcznych toczenia jaj są umieszczane w pozycji poziomej. Jednocześnie robią znak. Ten ostatni to konieczne, aby nie pomylić pozycję jaj po następnej kolei. Zazwyczaj właściciele gospodarstw domowych, składowanego na poziomie jaj: „B” – wieczór, „D” – dzień i tak dalej ..

Jak do inkubacji

Faktycznie, gdy bardzo młodzi zabiegi hodowlane sztuczne środki muszą punktualnie przestrzegać warunków temperatury i wilgotności. Aby określić konkretne wartości tych parametrów, istnieje specjalna tabela inkubacji jaj indyczych w inkubatorze.

Jeśli tryb jest uszkodzony, nawet jeśli tylko na krótki czas, pisklęta nie można po prostu wycofać. Wymagana temperatura jest utrzymywana automatycznie we wszystkich modelach nowoczesnych inkubatorów. Jest on regulowany przez naciśnięcie pewną liczbę razy przycisk na pilocie. Wymagana wilgotność jest utrzymywana przez parowanie wody w zasobnikach zamontowanych w dolnej części urządzenia. Oczywiście, w procesie inkubacji, od czasu do czasu zalewania jest konieczne.

Jaja zamach może być, jak już wspomniano, automatycznie lub ręcznie. W tym ostatnim przypadku, właściciele gospodarstw przydomowych, wystarczy pociągnąć za dźwignię na obudowie inkubatora. W rezultacie, kratownica na spodzie urządzenia zacznie się poruszać w tym samym czasie toczenia jaj. Śledź ten proces jest możliwy poprzez istniejące w szklanej pokrywy.

Szczegółowe inkubacji jaj indyczych w domu

Rozwija się zarodek tego gospodarczych ptaków przeciętnie 28 dni. Odpowiednie warunki temperatury i wilgotności, jak również liczba zwojów potrzebnych na różnych etapach wzrostu, nie są takie same.

Poniżej przedstawiony jest czytnik inkubacji jaj indyczych stół w domu. Z nim można dowiedzieć się, jakie powinny być główne wskaźniki w poszczególnych okresach rozwoju embrionalnego.

dni inkubacji

Temperatura (° C)

Wilgotność (%)

Liczba zwojów (dziennie)

1-8

37.5-38.1

60-65

4-12

8-14

37.6-38

45-50

6

15-25

37,5

65

4

Tu, w ten sposób i wykonywane przez inkubacji jaj indyczych w domu. Temperatura i wilgotność na odpowiednim poziomie, aby być obsługiwane obowiązkowe. W 25-26 godzin obracać jaja należy przerwać. W tym okresie, zazwyczaj rozpoczyna się już Pip. Do piskląt łatwiej opuścić jaja w tym etapie powinna być nieco niższej temperaturze (37 ° C), a wzrost wilgotności do około 70%. Również w tym czasie, to pożądane jest aby dostarczyć inkubatora dla dobrej wentylacji.

Jak uzyskać najlepszy wynik

Tabela inkubacji jaj indyczych w domu, jakie powinny być parametry temperatury i wilgotności, pokazuje wyraźnie. Jednak, podobnie jak innych ptaków ekonomicznych, indyków, niektóre mogą być zapłodnione jaja. Dlatego, aby zapewnić dobry wynik w ósmym dniu ich wartości ponownie oświecić prześwietlania. W tym czasie w żółtku można już uznać za embrion.

Wszystkie zapłodnione jaja z inkubatora muszą być usunięte. Czasami zarodek w jaju też umiera. W tym przypadku transmisji w żółtku zauważalnie pierścienia we krwi. Oczywiście takie jaja muszą być również usunięte.

Kilka porad

Większość współczesnych modeli inkubatorów mogą pracować w tym z zapasowego źródła zasilania (zwykle – od akumulatora do 12 V). Zapewnia on tę funkcję do przerwy w dostawie prądu. Jednakże, wraz z redundantnych inkubatorach zasilania, oczywiście, nie są wliczone w cenę. Czasami zdarza się tak, że bateria nie jest w hodowców gospodarki. W tym przypadku, trzeba otworzyć drzwi wentylację podczas awarii zasilania w inkubatorze. inaczej zarodki mogą dusić. W pomieszczeniu, w którym urządzenie znajduje się, konieczne jest w celu podniesienia temperatury powietrza.

Po wszystkich luku kurcząt, powłoka inkubatora muszą być usunięte. Urządzenie następnie przemyto emitowany przez godzinę, a następnie usuwa się do przechowywania. Powłoki, jeżeli jest to pożądane, może być gotowany przez dwadzieścia minut i paszy ptaków.

inkubacji jaj indyczych tabeli w domu, przedstawione powyżej, z pewnością będzie przydatne dla wszystkich właścicieli gospodarstw domowych, dystrybucją tego rodzaju ptaków na sprzedaż. Jednak, aby osiągnąć dobre rezultaty, ważne jest, oczywiście, przestrzegać zasad i opieki dla piskląt. Zakreskowane pisklęta powinny być sadzone w ciepłym pola, a po wody, i paszy.