424 Shares 8136 views

Wołowina ras świń Rasa: mięsnego tłuste mięso (bekon). Charakterystyka uprawy

Wszystkie ras świń są podzielone na trzy główne grupy: tłusty, tłuste mięso, i mięsa. Uprawa ostatnich dwóch rodzajów kosztów nieco droższe niż pierwszy. W każdym razie, to wymaga starannej konserwacji, każdej rasy świń. ras mięsnych o doskonałej wydajności, wyhodowana w Rosji w taki sam sposób jak mięso i tłuste, jest ich kilka.

Kluczowe cechy

Łojowych mięsa wieprzowego, znamienny tym, że tłuszcz korpus one rozmieszczone równomiernie na tusz. Stąd ich drugie imię – boczek. Wołowina rasa świń są:

 • wydłużony korpus, trochę rozciągnięty do kłębu;
 • długie ramiona;
 • wąski zad, z tyłu i więdnie;
 • Podłużne żebra i szynki;
 • lekka głowa.

Mięso i tłuste skały wykorzystywane są również w naszym kraju jest bardzo popularny. Rozwijać je nieco łatwiejsze niż boczku. Tak więc z tych świń można dostać nie tylko wysokiej jakości mięsa i tłuszczu, ale także jest cennym produktem. Ta grupa zwierząt ma drugie imię – uniwersalny.

ras separacji dla mięsa i tłustym pewnym stopniu arbitralne. jakość tuszy zwierzęcia coraz bardziej zależne od cech diety. Zdarza się, że świnie boczek dostać dużo tłuszczu. Z drugiej strony, z gruczołów – mięsa.

Jaka rasa świń hodowanych w naszym kraju?

W Rosji, podobnie jak w wielu innych krajach na całym świecie, świnia jest powszechna i jest jednym z tradycyjnej działalności rolniczej. Największą popularnością wśród rolników, podziwiając ras mięsnych takich jak Landrace, przedwczesne mięsa i estońskiej boczku.

Ponadto, w wielu gospodarstwach domowych zaangażowany w uprawie mieszańców pochodzących od świń Duroc. Dość powszechne w naszym kraju i Urzhum świń ras. ras mięsnych hodowanych oczywiście więcej. Jednak te 5 są najbardziej popularne. Co do mięsa i tłustych skałach, niektóre z nich częściej w Rosji rosną duże białe, Breit i północne gatunki syberyjskich.

świń Duroc i ich mieszańce

Rasa ta została zarejestrowana w 1883 roku na terytorium Stanów Zjednoczonych. Jego główną cechą wyróżniającą jest niezwykły czerwono-brązowy kolor. Duroc rasa posiada:

 • głęboki i szeroki ciała umiarkowanej długości;
 • bardzo silne nogi wysokie;
 • lekko zakrzywiony profil głowy;
 • uszy z opadające w dół końce.

Duroc lochy w rosyjskich warunkach są stosunkowo płodność i może doprowadzić do 7-9 prosiąt. Hybrydy tej rasy są zwykle uzyskiwane przez skrzyżowanie z krasnopoyasnoy świni. Tak więc największą wartość ma młodą F2 drugiej generacji.

Landrace świnia rasy: Charakterystyka

Odmiana ta została wyhodowana w Danii około ubiegłego wieku. Dominująca na jej stalowych Large White świń i spasować. Charakterystyczne cechy ras Landrace są: biała skóra miękką szczotką, dobrze rozwinięte grube szynka i mięśnie grzbietowe, długie, obwisłe uszy. Jego popularność wśród hodowców świń rasy Landrace zdobył przede wszystkim wytrzymałość, mnożność, dobry zysk. Hodować je łatwiej niż wiele innych odmian. Fakt, że populacje wysoce odporny na sytuacje stresowe.

Fast-biały

Te świnie hodowane w Rosji. Rasa została zarejestrowana w 1993 roku. Charakterystyczny są jego cechy:

 • bardzo szeroki ciała;
 • Duże szynki mięsisty;
 • lekko opadające uszy.

Przedwczesne ta rasa nazywa powodu tuczyć świnie do uboju wagi może być szybsze niż innych gatunków zwierząt. Zaletami tych świń jest przypisana tym wytrzymałości. Hodowla przedwczesne bieli można w każdym regionie naszego kraju.

Estoński boczek

Zwierzęta tej rasy uzyskane przez skrzyżowanie biała zwisłoucha, uszata europejskich, fiński, niemiecki, i duży biały świń. Gatunek ten wchłania wszystkie popularne funkcje swoich odpowiedników. Charakterystycznymi cechami estońskiego boczkiem rasy są obwisłe uszy lubią Landrace, różowa skóra, dobrze rozwiniętych szynki i trochę cienkie kości.

Estonian bekon rasy odporności świń, znamienny tym, żywności, szybkiego przyrostu masy ciała (do 330 kg), mioty (12 świń) i wytrzymałości. Niektórzy uznali to Wadą opiekunów osłabienie i zwiotczenie sacrum. W tej rasy istnieje kilka linii: Picker, Sieber, pirat, itp estoński świnia, między innymi, jest często stosowane do hybrydyzacji w niektórych rejonach naszego kraju …

Urzhum świnia

Rasa ta została stworzona w regionie Kirowa i zarejestrowana w 1957 roku jego główne cechy są następujące:

 • masywny, szorstki szkielet;
 • suchego głowica z wydłużonym pysk;
 • głębokie, długie ciało;
 • ograniczyć do tyłu;
 • wyzwolona obszerny brzuch.

Rasa ta jest popularna głównie ze względu na przedwczesnym i bardzo dobrej jakości mięsa. Świnie Urzhum dozwolone zawierają tym pastwiska i technologii. Zaletami tej rasy, między innymi, obejmować cichej rozmieszczenia i staranności loch w stosunku do potomstwa. Średnia waga knurów tej rasy jest 310 kg. Siać w czasie może doprowadzić do 12 młodych.

Duża biała świnia

Przedstawiciele tej rasy były importowane do Rosji w latach 80. XIX wieku. Jednak szczególny rozkład otrzymali oni w tym czasie. Druga duża biała świnia w naszym kraju zaczęły się rozmnażać w 20 latach ubiegłego wieku. Przez kilka lat była to jedyna rasa świń fabryki w Rosji. ras mięsnych hodowanych w naszym kraju dzisiaj, oczywiście, dużo więcej. Jednak duża biała nadal najbardziej popularne.

Jego charakterystyczne cechy to: kolor biały, silny konstytucji, lekka głowica z masywnym czole, duże uszy, długi szerokie plecy, dobrze rozwinięte szynki i niska, prawa noga podniesiona. Biała świnia rasy jest ceniony przede wszystkim za wczesności. Żywej wagi dorosłych knurów może osiągnąć 350 kilogramów. Macica jednocześnie przynosi 11-12 prosiąt.

Breit-tłuste mięso rasy

Odmiana ta została wyhodowana w rejonie jarosławskim. Jako były wybraniu hodowcy macierzyste Danish Landrace, Large White i lokalnych ras. Główne cechy znamiennej Breit-łojowych świń mięsnych:

 • biały kolor;
 • Duży rozmiar;
 • głowę o profilu zakrzywionym;
 • Długie uszy wiszące;
 • szeroka i głęboka klatka piersiowa;
 • muskularny tył.

Główną zaletą tego świni jest uważany za wysokiej płodności. Królowa może przynieść dwa mioty rocznie od 11-12 prosiąt.

Siberian północ

Rasa ta została podjęta w regionie Nowosybirsku. Rodzic za to były lokalne, nie jest zbyt wydajne, ale jest dobrze dostosowany do zimnych świń klimatycznych i Large White knurów. Cechy północnej syberyjskiego czynności: harmonijnie zbudowane ciało, silny Konstytucji, szerokie plecy, wydłużone zadzie, silne nogi, dobrze rozwinięte szynki. Cenione świnie tej rasy jest przede wszystkim płodność (do 12 prosiąt), spokojne usposobienie i szybki przyrost masy ciała (do 360 kg).

Szczególnie zawartość mięsa i smalcu-ras

Tuczu zwierząt prowadzona jest w dwóch podstawowych technologiach: mięso i słoninę. Aż do wieku 2,5-3 miesięcy, dzienna racja świń obejmuje następujące produkty:

 • RSS – 1,3 kg;
 • Ziemniaków – 250 g;
 • odtłuszczonego – 1 kg;
 • burak – 250 g

Następnie młody dorosły faktycznie przeniesiona do mięsa lub boczek tuczu. Ubój zwykle wytwarzane, gdy masa świni osiąga 100-120 kg.

Zwłaszcza wołowiny tuczu

Taka zawartość technologia obejmuje dwa główne okresy. W oparciu faz przygotowawczych tuczu porcji mięsa obejmują zielony i soczystość kanał (30%). Może to być warzywa korzeniowe, melony, blaty strączkowych i t. D. Winter także kiszonka może być używany i trawa posiłek. Białko w jednostce zasilającej w tym czasie wynosi około 115 g

W drugim etapie tuczu diety staje się podstawą do pasz treściwych (85-90%). Najbardziej powszechnie stosuje się mieszaninę zbożowe (pszenica, jęczmień, kukurydza, owies). W celu zaoszczędzenia można dodać otręby. Czasami, w drugim etapie , że świnie karmione ziemniaków. Ale w tym przypadku nie mniej niż 50% diety powinny być koncentraty. W końcowym etapie „menu” świń muszą wykluczać żadnych suplementów i żywności, które mogą pogorszyć smak mięsa (ryby, otręby, soja, proso).

boczek tuczu

Technologia ta pozwala na treść, aby uzyskać bardzo smaczne wieprzowa z cienkiej tkanki tłuszczowej. Tuczników wybranego w wieku 2,5 miesiąca. W tym przypadku koniecznie wykastrowany knurów. Dzienna dieta zwierząt z takiego postępowania wygląda następująco:

 • odtłuszczone i koncentraty (wymagane jęczmień) – 1,5 kg;
 • zielonka – 3 kg;
 • rośliny okopowe – 2 kg;
 • Sól – 20 g

W ostatnich miesięcy, świnie, jak w mięsie rzeźnych wyłączone z soi diety, otręby, ryby i tym podobne. D.

Tuczniki się w warunkach tłuszczowymi

Technologia ta jest często stosowana do uprawy ras mięsnych słoniny. W tym przypadku, po ubitych świń dotrą one ciężar około 200 kg. Do podawania wybranych warunkach prosiąt stokilogrammovye tłuszczowych. Podstawę ich diety w przyszłości uzupełnić pokarmów zawierających duże ilości węglowodanów. Może to być buraki, kukurydza, ziemniaki, melasa itp. D. podane także koncentraty. Na początku tuczu jako ostatni zwykle używają pszenicy i kukurydzy, w końcu – prosa i jęczmienia.

W organizowaniu farmę w pierwszej kolejności, oczywiście, trzeba określić kolejność, który w danym przypadku byłby najlepszy rasa świń. ras mięsnych, charakteryzujące się doskonałą wydajność, płodności i wytrzymałości, jest wiele. Dobrą opiekę i odpowiednie karmienie z właściwego wyboru młody dokonać gospodarstwo rentowne i opłacalne.