519 Shares 3822 views

Miot świń w domu. Poród objawy świńskiej jak to możliwe. Małe świnki: Pielęgnacja

Sporządzono oczywisty fakt: wzrost bogactwa od rolników zaczyna się, gdy pojawia się na folwarku zwierząt gospodarskich. Omówione w tym artykule będzie koncentrować się na najbardziej powszechnych i lukratywny postaci zwierzęcia – świni.

Dlaczego prowadzenia rentownej świni?

Jeśli się powiedzie świnia oproszeniem lochy w domu może przynieść w czasie od 10 do 20 prosiąt. Przez rok ona dwa oproszeniem dzieje, podczas gdy krowy i owce więc płodność nie jest przestrzegana. I korzystania z krótszego okresu karmienia prosiąt (do 30 dni), można uzyskać w wyniku 5 miotów i to przez 2 lata. Z takim żyznej jednej maciory rocznie może zarobić w postaci trzech ton mięsa. Rezultatem jest więcej niż imponująca.

Kryteria wyboru świnię produkować potomstwo

Do udanych świń porodowych w domu trzeba wziąć pod uwagę kilka świateł. Dojrzałe płciowo świnie są około 5-8 miesięcy. W tym czasie wybrać Kobieta dalszych świń hodowlanych w domu. Jednym z głównych czynników – nabycie rasy, najczęściej w okolicy. Czystość rasy jest także kluczem. Jeśli to możliwe, konieczne jest, aby zakupić świnie po bardzo królowych. Należy zwrócić uwagę nie tylko na liczbę prosiąt od jednej oproszeniem, ale także zdolność do dostosowania się potomstwo o zwyczajach zwierząt.

Wygląd jest również bardziej szybka. Wysoce wydajne maciora opracowała tułów, Na zewnątrz bez wad (na przykład wygięte do tyłu), silne nogi i prawidłowy zgryz. Jeżeli świnie szczęki lekko zakrzywiona, może być objawem zapalenia błony śluzowej nosa, co także wpływa na wydajność. Ponadto, wada ta może iść do potomstwa. Sutki powinny być rozwijane.

Kobiety lepiej kupić zimą lub wczesną wiosną. Po pierwsze, uprawa odbędzie się w ciepłe dni, które będą karmić je przez tańszą paszę. Po drugie, krycie może produkować do końca roku, a potomstwo dostać wczesną wiosną przyszłego roku. Jego dalsza realizacja nie będzie łatwe i przyniesie ogromne korzyści.

Zawartość mężczyźni przeznaczone do celów hodowlanych

Pozostawienie samce do hodowli, konieczne jest, aby dokładnie zbadać możliwości ich rozwoju. Mężczyźni powinni być zaczerpnięte z zewnętrznych wad (wad ukąszenia i niezabudowanej genitalia).

Z około 3 lub 4 tygodnie prosięta stopniowo dołączone do soczystej paszy. Korzenie są mielone na drobny tarce, a następnie w ogóle, a w końcu powinny być łatwe do cięcia nożem. Od matki nie odbiera około 50 dni. Uwaga: W trzecim dniu życia, a po trzech tygodniach, niezbędnych do podawania preparatów zawierających żelazo, – 5 ml lub 2 ml urzoferana ferodeksa. Po około 16 tygodniach przyszły producent podczas normalnego rozwoju ma już wadze około 40 kg. Konieczne jest, aby zwrócić uwagę na codziennej korzyści. Zalecane jest, aby trzymać się około 650 gramów.

Dojrzewanie jest powolny, a kończy się w wieku 8 miesięcy. Zaleca się stosowanie do męskiej reprodukcji, kiedy mają już co najmniej rok. Jednakże muszą one mieć ciężar ciała około 200 kg. Użyj poprzednio zmarnowany: jest słaby potomstwo, wzrost zwierząt jest ograniczona, osłabiające organizm, zmniejszając czas trwania ich wykorzystania do celów hodowlanych.

Wykrywanie rui

Fizjologiczna dojrzałość świń i ich chęć przyjść do odtworzenia w wieku 10-15 miesięcy. W tym czasie, ich masa osiągnęła już około 130-140 kg i można przeprowadzić parowanie. W ciągu roku jest kilka okresów polowań. W tym czasie u świń jest zmiana poziomu hormonów. Okres cykl około 18-20 dni.

Zmiany hormonalne w organizmie wywołać nagłą zmianę w zachowaniu samic. Jest niespokojny, biegnie, zjada i prawie tendencję do dzika. Jest odruchem bezruchu: to podnosi ogon i zamarza. Takie zachowanie można zaobserwować w ciągu kilku dni. Okres ten jest jednym z najważniejszych w utrzymaniu świń! Owulacja: komórka jajowa jest gotowa do zapłodnienia, jest uwalniana z jajnika. Chodzi na drugi dzień po uderzające zmiany w zachowaniu i trwa dzień lub dwa.

Jak najlepiej wybrać optymalny czas na zapłodnienie?

Timing odgrywa kluczową rolę w procesie zapłodnienia. Wybór może wpłynąć na okres trzech głównych czynników. Należy wziąć pod uwagę szczelne zapłodnienia czasu ramki – od 5 do 10 godzin. Dalej jest starzenie się komórki jajowej, co wpływa na możliwość zapłodnienia i powstawania patogenów lub wadliwego rozwoju. Dalsze pasowanie jest pożądane przeprowadzenie do 6 godzin przed owulacją. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę żywotność plemników. Kiedy współpracujące z kobiecego dzika będzie o dzień lub dwa.

Wiedząc, że większość zwierząt rui trwa około pół dnia, nawożenie przeprowadza się zgodnie z systemem. Jeśli na początku rui odnotowano w godzinach porannych, a następnie na bazie naturalnych rytmów biologicznych samicy, procedura zostaje powołany na wieczór – między 17 a 19 godzin. Przejawem aktywności seksualnej wieczorem powoduje potrzebę zapłodnienia in the morning – 5 lub 6 godzin.

Innym bardzo ważnym punktem. Powinien on obejmować świni dwukrotnie: raz pierwszy – po istnienia właściwości polowania, a po raz drugi – 14 godzin. Po inseminacji należy powtarzać aż samica nie uspokoi. Na pierwszy rzut oka, świnie hodowlane w domu – praca, która wymaga szczególnych umiejętności i wiedzy. Ale jeśli trzymać się z warunkami, zasadami i przepisami, wynik nie potrwa długo.

knury pokrywa naturalny macior

Temperatura wpływa na dziki słownikowych. Jej najlepszy wynik – 20-22 stopni powyżej zera. Jeśli jest gorąco, pojemność nawożenie jest zmniejszona o około 30%, jeśli nie więcej. Zimna podłoga w zimie i jesienią mogą również znacząco lizać knurów zdrowia reprodukcyjnego. Brak ruchu i brak chodzenia może być czynnikiem negatywnym. Inseminacja trwa proces przez 5-10 minut, a następnie przeniesiono do surówki spokojnym miejscu.

Etapy wytwarzania pojawiania się potomstwo

świńska macior z prosiętami w domu wiąże się z wyglądu i zdrowego potomstwa, aby zminimalizować negatywne skutki po porodzie. Przygotowanie pomieszczenia – jest to pierwsza rzecz, trzeba zwrócić szczególną uwagę. W tym celu przeprowadza dezynfekcję gorący roztwór alkaliczny w ilości 100 gramów na litra wody. Przetwarzanie są ściany, podłogi i sprzęt. To byłoby zbędne do ściany maszyna wapna farby svezhegashenoy zabić bakterie chorobotwórcze, jak po prosiąt wrodzonych świnie są bardzo wrażliwe.

Lepiej przygotować z wyprzedzeniem nożycami do cięcia z pępowiny, juta, ciepłą wodę i jodyną. Bardzo ostrożnie należy monitorować zwierząt. Znaki oproszeniem obejmują zwiększenie apetytu, spokojną postawę, niż zwykle. W tym przypadku, żeński ruja nie występuje. Początek oproszenia obliczona i czasu. Można się spodziewać, ze 110 dni od momentu kopulacji. Lochy powinny zostać przekształcone w osobnym boksie i oglądać ją. 3-4 dni karmienia jej diety zmniejsza się o około połowę.

Tuż przed porodem Ciężarne maciory zachowują się bardzo niespokojnie. Instynktownie przygotować gniazdo, ściółkę i kopanie sporządzony na nim. Najczęściej coraz skok, a następnie położyć ponownie. Teraz nadszedł czas, aby podgrzać wodę i ustawić zegarek.

Ważne, aby mieć klatkę macierzyńskiego. Zmniejsza to prawdopodobieństwo, że maciora jest po prostu przekazując swoje prosięta. Jest on umieszczony w maszynie przez kilka dni przed porodem, a także zmienić ściółkę.

lochy porodowe

Zauważono, że świnie są wrodzone często w ciemnościach. Zwykle trwają one przez około 4 godziny, ale zdarza się, że oproszeniem i opóźnione o 10 godzin. W normalnych warunkach małych świń się jedna po drugiej, w odstępach 5 minut. Jeżeli postęp porodu jest trudne, wyjście wieprzowych na padoku, masować brzuch i dać pić słodzone wody i wlać gorącą wodą.

Przy urodzeniu, prosięta pokryte śluzem. Wariant odwiedzicie rodową torbę. Zerwania worek jest bardzo ważny, a zatem konieczne jest, aby wycierać układu oddechowego i usta śluzu świni udusiłyśmy. Można następnie starannie wytrzeć. Tylko wtedy jest przeciąć pępowinę 5-6 cm od brzucha. Zamiast pęknięcia dezynfekcji roztworu jodu. Przed posadzić prosiaka siać, wymię matki umyć i wytrzeć do sucha. W przypadku uszkodzenia jest dezynfekowana słabym roztworem nadmanganianu potasu. Aby uspokoić siać jej podsazhivayut świni. On ssie mleko matki jest ocieplony, a ściółka jest spokojny. Jeżeli świnia zachowywać się niespokojnie, prosięta są umieszczane w pudełkach.

Ważne jest, aby nie przegapić pierwszych karmienia prosiąt, które powinny pojawić się pół lub dwie godziny po urodzeniu. Trzeba usunąć ostatni raz, w przeciwnym razie istnieje ogromne ryzyko spożywania własnego potomstwa. Siać zmiażdżonych prosiąt wzdłuż ścian o wysokości bariery maszyny regulowane około 15 cm od podłogi. Następnie młode będą się silniejszy i będzie w stanie uruchomić się z ułożonych matki. Cały miot świń w domu jest spokój, ale powikłania należy skonsultować ze specjalistami.

Przywracanie kobiety po porodzie

Świni po oprosieniem silnie odwodniony. Dlatego powinien on być poidła czysta temperatura wody nie niższej niż 10 ° C. Brak płynów może szybkiemu rozkładowi proces molokoobrazovaniya i niekorzystnie wpływa na ogólną kondycję zwierzęcia. W okresie poporodowym może mieć zaparcia, więc ważne jest, aby zróżnicować dietę. Pierwszy karmienie odbywa się nie wcześniej niż dziesięć dni po urodzeniu. Jest doprowadzany do trzeciego turbulencji normą. Liczba macior powinna być stopniowo zwiększana. O tydzień później, można dać pełną posuw.

Aby uniknąć wyczerpania lochy do końca okresu karmienia młodych, dzienna racja powinna być zwiększona o 80%. Ziemniaki podawane są w postaci gotowanej, ale inne warzywa mogą być oferowane surowy, wstępnie pokroić. Po kormozhki powinny iść ich lochy przez około 15 minut. W tym czasie spędzają sprzątanie i opiekę nad świniami. Tydzień później, podczas gdy wzrasta spacerowych, w ciepłym sezonie można produkować loch z prosiętami. Są bardzo wrażliwe. Musisz zadbać. Nie można pokonać, krytykować, ponieważ negatywnie wpływa na zachowanie lochy.

młody fertilize

świnia mleko jest głównym źródłem zasilania świń. Jednakże, w diecie muszą być kruszone kredę, węgiel, czerwonej gliny, aby zapobiec anemii, którego objawy biegunki, biały, bladość. Noworodki z apatyczny, nie jeść.

młode organizm tylko trawi mleka matki w pierwszych dniach życia. Tygodniowe młodzież przymocowany do karmienia. Palone ziarna jest nie tylko słodki smak, ale także zepsuje, warto tylko trochę ciśnienie na nim, co ułatwia wchłanianie. Do mleka krowiego małe prosięta są przekazywane w drugim tygodniu życia, ponieważ nie jest bardzo różni się składem od świń. Ale pożądane jest, aby karmić małymi porcjami kilka razy dziennie.

Optymalne odzwyczajania rozrządu

Aby obniżyć koszty hodowli trzody chlewnej w domu ich głównym diety, co do zasady, to wytwarzają uprawiane w gospodarstwach domowych. Dlatego świnie przyzwyczajone do takiego kormozhke od wczesnego dzieciństwa.

Wczesne odstawienie od piersi jest uważany pod dwa miesiące życia. Ekonomicznie przeprowadzenie miesiąc później odstawieniu. Jednak spożywanie zostać opracowana wyłącznie świnie, które są przyzwyczajone do jedzenia posiłków.

wniosek

Na ogół zawartość świń jest bardzo opłacalna. Świnie są wszystkożerne zwierzęta. Są one w stanie wchłonąć żywności. Poszanowaniu kultury i technologii produkcji, możliwe jest osiągnięcie wysokich wyników.