778 Shares 2987 views

Hydroponika: co to jest? Plusy i minusy systemu

Prawie każdego dnia rośnie popularność tej produkcji warzyw, owoców i systemów zieleni jak hydroponice. Co to jest, nie każdy wie, i dlatego niektórzy ludzie błędnie uważają, że jest to kolejna nowość z agronomów. W rzeczywistości tak nie jest.

Co jest hydroponika?

Myślę, że wiele osób wie o jednym z cudów świata, takich jak wiszące ogrody Babilonu. W rzeczywistości są one niczym innym niż hydroponicznej ogrodzie. To jest kilka tysięcy lat temu było nie tylko znane, ale również aktywnie wykorzystywane hydroponiki. Co prawda, niewielu wie, ale z nazwy staje się jasne, że mówimy o jakiejś instalacji wodnej uprawie warzyw, ziół, a nawet owoce.

System ten jest specjalną techniką poprzez wykorzystanie, które mogą być konieczne, aby rozwijać kulturę bez użycia gleby, ale ze specjalnym roztworem.

System Hydroponika obejmuje kilka kluczowych aspektów, które są kluczem do udanego zbioru:

  1. Prawidłowe rozwiązania. Należy rozumieć, że trzeba korzystać z różnych pierwiastków śladowych na mocy każdej rośliny. Jest zatem bardzo ważne, aby je zaznaczyć w odpowiednich proporcjach.
  2. Optymalne warunki temperaturowe.
  3. Poziom światła korzystne.

Dopiero gdy te trzy podstawowe warunki mogą liczyć na to, że ta metoda uprawy będą wydajne i skuteczne. Do tej pory technologia pozwala hydroponika rośnie jakieś zioła, sałata, jak również wiele odmian owoców i warzyw. Jednak, podobnie jak dowolnego innego systemu uprawy, hydroponicznych (które to już opisano powyżej) ma swoje zalety i wady.

Plusy i minusy tej technologii

Tak, powinniśmy zacząć z zawodowcami:

  • Można korzystać z tego systemu, zarówno wewnątrz jak i na wolnym powietrzu, najważniejsze, aby pamiętać o trzech podstawowych zasad, które zostały opisane powyżej;
  • zwiększa produktywność i dynamika samych roślinach, zwłaszcza w zielonej i roślin ozdobnych;
  • produkcja ekologicznie czystych produktów; To także może być łatwo wyjaśnić – nie ma ziemi, a więc nie ma żadnych szkodliwych zanieczyszczeń, które mogą być osadzone w zakładach;
  • niemal całkowity brak ryzyka chorób grzybowych, które wpływają na rośliny posadzone w ziemi.

Tak więc, jak widać, hydroponika ma wiele pozytywnych cech, ale ma dwie główne wady:

  • trzeba mieć szeroką wiedzę w dziedzinie uprawy roślin, które zostały wybrane bez nich przez wysoką wydajnością nawet nie można liczyć;
  • stworzenie tego systemu wymaga inwestycji, szczególnie dla stworzenia systemów hydroponicznych w szklarniach.

Dlaczego ta technologia?

Pomimo faktu, że hydroponika (który to jest, teraz wiem) cieszą się dużą popularnością, nie wszyscy rozumieją dlaczego to jest na ogół konieczne. W rzeczywistości, wszystko jest proste. Korzystanie z tego systemu może znacznie zwiększyć liczbę roślin w przypadku braku żyznej gleby. Poza tym, obecnie dostępne komercyjnie hydroponicznych montaż kompaktowego rozmiaru, który może być stosowany nawet w małym mieszkaniu. Zatem, zastosowanie tej technologii pozwala uzyskać warzywa, owoce, warzywa i rośliny ozdobne przez cały rok, zarówno na własne potrzeby i na sprzedaż.