164 Shares 6847 views

Brojlery – kurcząt szybkiego dietetycznego mięsa

Uprawa drobiu – dobre wsparcie. A jeśli nie jest to okazja, aby poradzić sobie z tym lukratywnym biznesie, to nie ma potrzeby, aby myśleć długo. kury hodowlane zapewniają rodziny diety mięsa i nie mniej cenny produkt – jajka.

Drób rozwija się szybko i, co najważniejsze, łatwo rozprzestrzeniać. Do diety mięso drobiowe kolorze. Kurczaki, uzyskane z krzyżówki mięsa i jaj oraz mięsnych ras bardzo produktywny. Oni szybko przybrać na wadze.

Właściciele ogrodów mogą być zaangażowane w hodowli drobiu, nie tylko dla własnej rodziny, ale również na sprzedaż. Homemade kurczaka i jaja są zawsze popytu. W związku z tym mała firma będzie opłacalna. Pomijając fakt, że gospodarstwo domowe będzie zawsze zapewnić dobre jedzenie.

Jednak w celu zaangażowania się w produkcji drobiu niekoniecznie posiadają prywatny dom. Na małym domku letniskowym czuje się dobrze i nabiera masy kurcząt brojlerów.

Uprawa zaczyna z nabyciem jednodniowych piskląt. Kupić je na rynku lub na farmie drobiu. Brojlery – kurcząt, którzy potrzebują szczególnej opieki. Aby uniknąć zakażenia młodzi rosną oddzielnie od innych ptaków w wyznaczonych miejscach.

W pierwszym tygodniu życia – kluczowy okres. W celu zapobiegania śmiertelności ptaków powinien być traktowany ze szczególną starannością. Przede wszystkim jest to konieczne w celu zapewnienia temperatury i warunków oświetleniowych. Jeśli kurczaki są uprawiane w lecie, aby poradzić sobie z tym zadaniem będzie łatwiejsze. Zalecane oświetlenie zegar i wspomagania ogrzewania. W tym czasie temperatura utrzymywana jest w 33 ° C.

Ponadto, aby uzyskać dobry zysk powinien zapewnić specjalną dietę. Brojlery – kurcząt, dla których żywność musi być dostępny o każdej porze dnia. Dieta kurcząt zawierać: proso, kukurydza ziarno zbóż, jak również kaszę i posiekane jajka na twardo. Koniecznie młodej władzy muszą być obecne witaminy. Można używać ziół młoda pokrzywa, mniszek lekarski i drobno posiekane zielone cebuli.

Pokój, który zawierał brojlery (kury), musi mieć wystarczającą liczbę pijących, które udowodniły, że tak nie jest niedoświadczony dostać mokre kurczaki. Jako profilaktyki chorób raz na tydzień, poidła wypełnione słabym roztworem nadmanganianu potasu. W wieku 1,5 miesiąca pisklęta stopniowo przekazywana do ogólnego racji dla dorosłego ptaka.

Brojlery – kurcząt, które nie powinny być ograniczone w diecie. Dla dobrego rozwoju i przyrostu przygotować specjalnych odpadów pasza zbóż z drobno rozdrobnione łupiny, kreda, makuchy, jak i serwatki, zsiadłego mleka, mięsa, ryb i odpadów i traw. Pasza zrobić na własną rękę lub zakupić gotowy. W obecności kur z wolnego chowu obszary uprawiane produkty na spacer, ponieważ światło słoneczne jest niezbędne do prawidłowego rozwoju młodych zwierząt.

Z normalnej opieki i karmienia wyważony specjalny 1,5-miesięczne pisklę waży 800 gramów.

Brojlery – układanie nieistotne. Mięsa tego zastosowania ptak hybrydowych. Aby złożyć jaja zaczną w wieku 7 miesięcy. Dlatego są one stosowane tylko do diety mięsa.

Do hodowli brojlerów w domu musi mieć kury dla mięsa i jaj ras i mięsnego rasy kogucik. Na skrzyżowaniu okazują jąder hybrydowe, odpowiednie dla młodych brojlerów. Leżeli pod kurę lub w domu inkubatora. Ale najprostszy sposób na zakup jaj wylęgowych i jednodniowych piskląt w wyspecjalizowanych gospodarstwach zajmujących się hodowlą i hodowli drobiu.