727 Shares 5534 views

Persheronskaya rasy koni. persheronskoy ciężki rasy koni (foto)

Wielu ludzi wierzy, że koń. – Długo nieaktualne „sprzętem” W pewnym sensie mają rację – konie straciły cel przemysłową i militarną. Jednakże, to samo można powiedzieć o kotów lub psów myśliwskich z wyników nie wpłynie na życie rodziny, a mała mysz w jednym domu znajdują. Ale ludzie nie poddają się i nadal zajmują je obok dość kłopotliwych zwierząt.

Oczywiście, koń w mieszkaniu miasta nie zavedesh, a kraj nie będzie trzymać. Jednak konie są nie tylko częścią historii ludzkości, przyznaję, bardzo istotną rolę. Z powodzeniem znaleźć nową niszę w życiu człowieka, który jest nadal przydatny. To samo persheronskaya rasy koni znalazły zastosowanie w obszarach, które są i nie mógł sobie wyobrazić ludzi swoich wnioskach.

Historia PERSZERON

Są one uważane za jedną z najstarszych ras koni na świecie. Konie były prowadzone na terytorium współczesnej Francji już w epoce lodowcowej, takich jak wygląd. Konie, które były przodkami PERSZERON, hodowane dla rzymskiej kawalerii, i to jest w tej dziedzinie, w imieniu którego koń ma swoją nazwę – Pershe. Później, lokalna rasa została skrzyżowana z arabskich, przy czym Percheron koń, pomimo masywności, jest elegancki i szlachetny kontur. Celowo w ten sposób przejście rozpoczęła fabryki Le Pin – pod koniec 18 wieku został przywieziony do kraju arabskich ogierów poprawić linię wyjściową.

W czasach rycerskich kampanii tej rasy był najbardziej popularny w charakterze koni jadących, zdolne do przenoszenia zawodników ze wszystkich broni ciężkiej i pełnej zbroi. Później, gdy potrzeba ciężkiej kawalerii zniknął persheronskaya koń „przeszkoleni” w projekcie ,.

W przyszłości, skała przelewa krew bryka Boulogne i Bretanii. Powodem tego był fakt, że wziął dużą ilość koni rajdowych dla transportu miejskiego i poczty.

rasa zewnętrzny

W dzisiejszym świecie persheronskaya koni rasy prezentowane ogromne okazy kostne. Wzrost jego przedstawicieli nie powinna być mniejsza niż 154 cm i do 164 prawdziwy gigant jest znany z imienia dr Le Dzhiari, który żył na początku 20 wieku, który osiąga wysokość 213 cm. Jego głowa Percheron niekoniecznie wypukły szerokie czoło, płaski nos i gładki profil , Klatka piersiowa – głęboka i szeroka, z potężną klatkę piersiową. Feet – suchy i potężny. Na starszych koni Zadokowana norm; teraz to jest prawo do anulowania. Kolor jest szary skalny Percheron (często „jabłko”) lub czarny; ten ostatni jest szczególnie popytu wśród amerykańskich hodowców.

Unikalne cechy PERSZERON

Jeden z najbardziej cenionych cech tych koni – to łatwe dopasowanie do każdych warunkach klimatycznych. Są one łatwo dostosowana w tropikach czy na pustyni lub tundry. Drugą unikalną cechą, która ma persheronskaya konia – możliwość szybkiego uruchomienia bardzo ciężki ładunek. Inne ciężkich lub powolny, ale nośność (Brabancja) lub komórkowy, ale nie może wykonywać wiele wagi (Ardeny).

Kolejny prezent, który dostał PERSZERON z arabskich przodków, oprócz estetyki, jest łagodny, non-jerky uruchomiony w dowolnym chodzie. Inne ciężka, że nie może się pochwalić.

I jeszcze jedna zaleta: fenomenalna wytrzymałość. W kłusie, persheronskaya rasy koń może pokonać cały dzień prawie 60 kilometrów, i nie wpłynie negatywnie na zdrowie biegacza.

Wszystkie te cechy są zawsze bardzo cenione na rynku międzynarodowym. To z ich powodu kleydesdalskie belgijskiego, ciężki koszt mniej niż co sześć Percherona. Jego cena na rynku jest około $ 2.000 dla niewprawnego colt, a od 6000 – do dobrze wykształconych. Hodowla ogierów szacuje się na minimum $ 8.000, i dobrej klaczy krwi – a nawet więcej.

W stosownych przypadkach, rasy

Obecnie, bardziej znane jest tak zwane dużą perszeron (jak pokazano poniżej). Ze względu na swoją wytrzymałość, ogromnej siły podnoszącej i odwagi (wyszkolony koń nie boi się głośnych hałasów i gwałtownych ruchów zbyt) wielu różnych szeroko stosowane jako konia wojennego jeszcze w połowie 20 wieku. Nie tylko jako projekt, ale również jako zwierzęcia siedzenia. Nie mniej aktywny perszeron używana jako opakowanie pokojowych sił w rolnictwie poszedł pod pług, brał udział w polowaniu – i pod siodłem iw zaprzęgu. Mniej znany jest teraz mały perszeron była doskonała jazda konna, bryczki i pojechaliśmy stagecoaches. Z biegiem czasu, potrzeba takiego użycia zniknął, ale bez persheronskaya praca koni rasy lewo. Dzięki licznym możliwościom było żadnego przypadku za to w naszych czasach.

Gdzie teraz używać PERSZERON

Teraz głównie wykorzystywane ich jakość była że jeździec zwany dobronravnostyu. Rasy Percheron nezlobliva, cierpliwy i wyrozumiały. Dlatego te konie są szeroko stosowane w parkach jak konie przyjemność, szczególnie cenione ze względu na łagodny udar. PERSZERON są niezbędne w nowo otwartym hipoterapii – terapia dla dzieci ze specjalnymi potrzebami: pacjenci z porażeniem mózgowym, autyzmem z ciężkim urazie psychologicznym lub marginalizowane. Ostatnio, są one wykorzystywane do treningu górnych przeszkód przezwyciężania. Dla trenerów stało się w pewnym sensie otwarcie ich doskonałą zdolność skakania. Bardzo chętny do podjęcia tych eleganckich bryka dla cyrku – ich spokojem i spokoju w dużym popytem w nerwowej atmosferze z rzędu, a tylko gładki ruch do cyrku – po prostu wybawieniem.

PERSZERON wkład w hodowli koni

Ta rasa koni wykorzystywanych w tworzeniu niektórych innych, w tym białoruskiego projektu. Aby poprawić wydajność sportowych i myśliwskich koni, które są ważne nie rodowód i czystość linii i cechy pracy, zbyt często są stosowane persheronskaya rasy koni. Istnieje opinia, że to było zauważyć w wielu gałęziach czystej innych niż artykułu, nie tonkokostostyu. Ameryka uszlachetniony mustangi Percheron na pełny rolny i przewozu zwierząt.

Historia rosyjski

Rosyjski pierwszy masowo do czynienia z tą rasą koni gdzieś w połowie 19 wieku. Na Khrenovsky stadninie zostały dostarczone wysokiej jakości rasy, a tam jego nowe linie zostały ustanowione, aż do stworzenia oryginalnej rosyjskiej Percheron rodzaju. W 1941 roku stado hodowlane zostało podjęte w regionie Uljanowsk, który organizował kołek października. W ścisłym kontakcie z Tambov stabilnym stanie, w którym gospodarstwa skała hodowcy i Woroneż samo Tambow zostały uzyskane na jego unikalne przedstawicieli danych PERSZERON. Jednak w ostatnich latach, Oktyabrsky stud stopniowo popadał w ruinę. Z stado 250 Zwierzęta pozostawały prawie jednej piątej, która jest zawarta w nieodpowiednich warunkach oraz zapewnienie konie podawaniem prawie ochotników. Młode zwierzęta często nie są przeszkoleni; Niektóre cenne linie hodowlane są tracone, a pracownicy zakładu są wyczerpane starając się przynajmniej co pozostało. Szkoda będzie, jeśli persheronskaya konie rasy zostaną utracone po prostu z powodu niedbalstwa i obojętności ludzi! Jeszcze tak elegancki bryka nie jest już wyświetlany. Rosjanin właściciele fabryk włożyli wiele wysiłku, aby poprawić perszeron rasy (zdjęcie poniżej).

Rosyjski poprawa rasy

Nasi hodowcy nie tylko zachował pulę genów, pochodzi od francuskiego. Były one w stanie wnieść swój własny genotyp, w którym suchej konstytucji i zwartość na tle masywności. Plus więcej i poprawiły charakter – nasz perszeron Dobronravov nawet więcej niż Francuzi.

koń Mobility Rosyjska „produkcja” zbyt przewyższa ich zagranicznymi odpowiednikami. długość życia, która różni persheronskaya rasy koni, nie tylko zbawieni – osoby hodowli zachowują zdolność do reprodukcji potomstwo bez utraty jakości aż do późnej starości. Na przykład, z zabawną nazwę persheronka Plum przeszło dwóch kilometrów (być bardzo dokładna – 2138 m) o nacisku 300 kg – nieprzerwany zapis aż wszystkie bryka.

Rosyjski ciężki Projekt

Nie tylko Percheron chwalebna ziemia rosyjska. Nie mniej słynny rosyjski ciężkich – konie, zarejestrowanych pod tą nazwą dopiero w 1952 roku. Pochodzą one z krzyżami z koni pociągowych Ardennes Belgii. Z niskiego wzrostu – około półtora metra – różnią się one niesamowitą siłę. Soviet heavy-duty, raczej małe, ale w stanie przeciągnąć ogromną wagę PERSZERON, Bityug, Brabancja i Ardeny miejsce. Kolejny słynny rock – koń włodzimierski – wyhodowany z udziałem Clydesdale koń Shire Szkocji Anglii. Oni także nie duży, ale bardzo silny.