140 Shares 7086 views

Brukselka: uprawa i pielęgnacja popularnej warzyw

Bruksela kapusty, uprawa i pielęgnacja, która stała się ostatnio bardzo popularne w naszym kraju, po raz pierwszy pojawił się we Włoszech. W 1587 roku, jej nasiona zostały wprowadzone w Belgii. Od tego czasu stałem się warzyw uprawianych w tym kraju w bardzo dużych ilościach. Z tym wiąże i jego imię. Produkt zawiera potas, a także duże ilości witaminy A i C. W odniesieniu do drugiego, a jego stężenie jest przekroczona o więcej niż dwa razy większą od zwykłej kapusty. Między innymi, naukowo udowodnione, że w warzyw zawiera również liczne składniki antynowotworowe. Niewielka ilość kalorii prowadzi do tego, co dietetycy często zalecają, że ludzie, którzy mają trudności z nadwagą jest produktem jak brukselka. Uprawa i dbanie o nią w domu, bo to jest obecnie bardzo powszechne.

Przed posadzeniem roślin powinny produkować przygotowanie gleby. Odbywa się to przed upadkiem. Warstwa podkładu jest dodawany do odchodów lub kompostu. Po tej sekcji należy pozostawić w takim stanie, że może wywierać działanie wiatru i śniegu. Po ostatnich wiosennych przymrozków może uniknąć grunt należy poluzować na głębokość pięciu centymetrów. Brukselka, uprawa i konserwacji, które odbywa się na swoim miejscu, to byłoby lepiej się rozwijać, jeśli gleba, aby dodać trochę więcej odchodów ryb (100 gramów na metr kwadratowy). Alternatywą jest mieszanina składa się ze zmielonych rogi, kopyta, siarczan potasu i kostnej. W tym przypadku, dodaje się około 120 gramów. Lądowanie zakładu do stałego miejsca w ogrodzie odbywa się późną wiosną lub wczesnym latem.

Bruksela kapusty, uprawa i utrzymanie z których są wykonywane niezależnie, muszą siedzieć w zacisznej odcinku łóżka. Dla każdej rośliny trzeba wykonać otwór o głębokości nieco ponad jeden centymetr. Optymalna odległość pomiędzy sąsiadującymi ze sobą wgłębień 15 cm. Gdy nasiona sadzi, powinny one być pokryte za pomocą plastikowych toreb. To będzie ich chronić i zapewnić ciepło.

Mówiąc o tym, jak rosną kiełki w pierwszej kolejności należy zauważyć, że gdy wysokość sadzonek będzie dziesięć do piętnastu centymetrów, trzeba przenieść się do swojego siedzenia. Zaleca się dzień wcześniej do roślin wodnych z dużą ilością wody. Pomiędzy sąsiednimi przypadkach kapusty brukselskiej w przybliżeniu 90 cm pozostawia się przestrzeń. Innym ważnym warunkiem jest to, że dolne liście powinny znajdować się powyżej poziomu gruntu. Rośliny podlewane obficie i są przywiązane do słupków, jeśli istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia silnych wiatrów.

Jak widać, do pielęgnacji kapusty Brukseli jest bardzo prosta. Nie tak skomplikowane i zbioru. Kiedy liście żółkną, muszą być usunięte, a następnie usunąć pędy starannie. Najlepiej to zrobić nożem, bo jest szansa, że zakład zostanie wykorzenione. pożądane z dołu do góry głównej. W południowych regionach kiełki żniwa zaczynają gromadzić niepewnie we wrześniu, a na północy – co najmniej miesiąc później. Głowica roślina nie może zostać odcięta przed końcem lutego, gdyż służą jako ochrona z zarazkami, które są na etapie rozwoju wewnątrz i wytwarzają sok do nawożenia roślin. Po kiełki przestanie przynosić efekty, konieczne jest, aby wyciągnąć i wyrzucić, ponieważ nadal będzie zużywać składników odżywczych z gleby.