309 Shares 1805 views

Stopniowe podawanie cebuli

Wszelkie roślina potrzebuje opieki, a każdy troska o nich jest podlewanie, pielenie, kopanie i nawożenie. Odnosi się to również do cebuli , jak również. Dlatego ubieranie cebulę – to ważny krok w opiece nad nimi. W tym artykule pokażemy, jak i kiedy nawozić cebulę i dać wskazówki i porady.

Ile razy karmić łuk?

Generalnie, cebuli są otwarci nawóz. Wydajność zakładu zależy od tego, ile potrwa odżywcze z gleby. Dlatego ziemia powinna być żyzna, luźny i lekki, aby łuk mógł być bezpiecznie podawany z nim. wiosna cebula nawożenie odbywa się dwa razy, po raz kolejny odbywa się w lecie i na jesieni po zbiorach użyźniania gleby.

Pierwsza aplikacja nawozów

Na każdym etapie rozwoju należy nawozić rośliny. Tak więc pierwszą top dressing cebuli odbywa się po pojawieniu się pędy i pierze osiągnąć około 10 cm długości. To jest w początkowej fazie rozwoju, więc na tym etapie jest nacisk nawozów azotowych. 10 g nawozu rozcieńczono 10 litrami wody marnuje około 1,5 metrów kwadratowych na ziemi. Jednakże, jeśli roślina wygląda zdrowo, ma płetwy mają jasny kolor zielony, pasza nie jest konieczne. Właściwie, to wszystko zależy od gleby. Jeżeli gleba jest słaba, konieczne jest nawozić roślinę w jakikolwiek sposób.

Drugi nawożenie

Drugi łuk podawania odpowiada drugiej fazie jego wzrostu. Chodzi o miesiąc po posadzeniu. Na tym etapie łuk nie potrzebują azotu jest, ale istnieje zapotrzebowanie na fosfor i potas. W tym celu rozcieńcza się 20-30 g superfosfatu i taką samą ilość siarczanu w 10 litrach wody, po czym rośliny podlewane.

trzeci nawożenie

Nawożenie łuk trzeci raz odbywa się, gdy czujnik jest w pełni uformowane, to znaczy jej średnica nie osiągnie co najmniej 40 mm. Na tym etapie rozwoju roślin wymaga więcej wapnia, ponieważ cała moc trafia do dojrzewania samej głowie. Najlepszym źródłem wapnia – jest wapień, który pozwala nie tylko rozwijać dużą cebulę, ale jednocześnie zmniejsza kwasowość gleby.

Jesienne nawożenie

Wielu ogrodników zalecane do nawożenia gleby w upadku przed leczeniem. Odbywa się to w celu nasycenia gruntu wyczerpane w okresie letnim i przygotowania go do siewu wiosennego cebuli. Aby to zrobić, należy użyć organiczne i mineralne. Jako nawóz organiczny to próchnica i kompost. Nawozy mineralne są mieszane razem z organicznymi i wprowadza się do gleby. Tę samą procedurę przeprowadzono na wiosnę przed sadzeniem.

Wskazówki dotyczące karmienia łuk:

  • Nawóz zawsze jest konieczne, aby małe porcje, jako silne stężenie soli jest szkodliwa dla łuku;
  • rozsiewacze, zwłaszcza wapno, konieczne jest zbadanie gleby do kwasowości, a także poznać jego strukturę i właściwości mechaniczne;
  • Nadmiar wapna może spowodować mispercepcję cebuli inne nawozy;
  • Autumn kopania prowadzi się wprowadzać do gleby do głębokości korzeni cebuli nawozów o długości (około 20 cm);
  • Sprężyna pół nawozu azotowego stosuje się do gleby i kopać je ze sobą, a resztę – o wyglądzie pióra pałąka;
  • nigdy zrobić świeży nawóz organiczny, lepiej zgnił;
  • świeże nawozu mogą być stosowane tylko w postaci rozcieńczonej wodą, po szlam osadza się co najmniej tydzień w cylindrze;
  • organiczny przyciąga szkodniki ich sterowanie przy pył tytoniowy i wapno lub drewna popiół piaskiem.

Tutaj zatem prowadzone opatrunek cebula – jeden z głównych etapów opieki dla roślin.