348 Shares 9005 views

Scoda Octavia RS: Dane techniczne i recenzje właścicieli

10 lipca ubiegłego roku Czesi przedstawili zupełnie nowe wersje modeli Skody Octavia III. Chodzi o nich, o co nam chodzi. Możesz zobaczyć zdjęcia Skody Octavia RS w artykule. Zacznijmy nasz przegląd.


Cechy nowości

Nowa generacja Skoda Octavia RS stała się znacznie szybsza niż kiedykolwiek w historii marki "Skoda". Wydaje się, że producenci zdecydowali się rozszerzyć gamę konsumentów w celu porównania z największymi producentami samochodów na świecie. Niestety, udało mu się osiągnąć doskonałe wyżyny tylko wśród swoich własnych modeli, pozostając w tym segmencie samochodów "wypasać tył". Pod uogólnioną nazwą Skoda Octavia RS firma wolała jednocześnie ukryć dwa samochody: pierwszy w ciele wagonu, a drugi – podnośnik. Będziemy szczegółowo przedstawiać nowe produkty w artykule.

Projekt

Wymiary nowego RS- OS zmieniły się bardzo niewiele, jeśli porównamy je z podstawowymi wersjami Skoda Octavia. Jednak wygląd zewnętrzny nadal jest znacząco zmieniony. Oczywiście, wszystkie siły inżynierów zostały wyrzucone, aby zmaksymalizować sportowy wygląd samochodu. Szczerze mówiąc, zrobiono to trochę blado. Tak, czescy projektanci próbowali, ale oprócz zmodyfikowanych zderzaków, większych wlotów powietrza, zgrabnego spoilera i spektakularnej kraty, nic nie zostało dodane. Odpowiednia konstrukcja pasuje do kół ze stopów lekkich wyposażonych w "Skoda Octavia RS". Do wyboru są 18 i 19-calowe dyski. Ogólnie rzecz ujmując, na zewnątrz naszej bohaterki okazał się dość atrakcyjny i przystojny, co z pewnością zadowoliłoby młodych widzów. Nie udało się jednak zrealizować maksymalnego potencjału Czechów. Być może wszystko to wynika z nadmiernego przestrzegania tradycji firmy, ponieważ optyka pozostała zbyt "cywilna", niektóre formy nadwozia są konserwatywne, a progi nie byłyby utrudnione przez małe dostosowanie, co z pewnością przyniesie jeszcze większą siłę sportową do Skody Octavia RS. Oczywiście nowy model zawsze znajdzie swoich klientów, ponieważ wielu kierowców ma takie kształty, aby spróbować.

Wnętrze nowości

Oczywiście modernizacja dotknęła nie tylko wyglądu, ale i wnętrza. W nowym modelu Scoda Octavia RS starych "cywilnych" miejsc zniknęło, dając drogę do bardziej sportowych modeli. Druga zmiana dotykała kierownicy, która została zastąpiona trójstronnym, ze skórzanym wykończeniem. Kolejną innowacją była stalowa krawędź pedałów i progów, a także nieznacznie zmodyfikowane oświetlenie wnętrza. Piąta poprawa, która znacznie zmieniła model – to pojawienie się ekranu Maxi DOT na tablicy przyrządów. W konstrukcji kabiny pojawiły się również wkładki z węglem, sprzyjające oka z jego spektakularnością, jak również inne elementy związane z klasą akcesoriów. Do ergonomii nie ma po prostu nic do narzekań, ponieważ jest sprawdzona, aby świecić. Czasami nawet wydaje się, że jesteś w kole drogiego niemieckiego samochodu. Zakresy regulacji są wystarczająco szerokie, a zatem każdy kierowca może wyregulować samochód "dla siebie". Wreszcie nie narusza opcjonalnego zestawu, o czym będziemy dyskutować dalej.

Zestaw opcjonalny

Portfel opcji w Octavia RS jest dość szeroki: przednie i tylne szyby elektryczne, dwustrefowy system klimatyzacji "Climatronic", czujniki wilgotności, wycieraczki Aero, doskonałe urządzenie audio, tempomat, GPS, komputer pokładowy, blokada wyjechania, automatyczna regulacja reflektorów, ogrzewanie siedzenia I wiele innych rzeczy.

Skoda Octavia RS: dane techniczne i ceny

Tutaj nowy model może ukazać się w swoim pięknie. W przeciwieństwie do standardowych modeli, jest on wyposażony w tylko dwie wersje silników: benzynę i olej napędowy. Pierwszy powinien być atutem RS. Silnik Turbobenzinovy o pojemności 2 litrów jest o wiele silniejszy niż jego kolega z Diesla, mający 220 koni. W podstawowym wyposażeniu samochód łączy się z 6-biegową "mechaniką", która pozwala nam rozproszyć "bestię" do 248 km / h, spędzając nieco ponad 6.8 sekundy na pokonanie stulecia. Ten wskaźnik definiuje bezwzględny zapis w rodzinie Octavia RS. Oczywiście jest to bardzo dobry wynik dla samochodu, a biorąc pod uwagę niedoświadczenie czeskich producentów samochodów w tym segmencie, osiągnięcie jest absolutnie niesamowite. To tylko wszystkie konkurencyjne "koledzy" pokazują znacznie lepsze wyniki w dynamice, co powinno być nieszczęśliwe dla firmy. Na przykład taki sam Volkswagen Golf GTI, który jest najbliższym "względnym" Skody, pokonuje limit 100 km / h w ciągu 6,4 sekundy, Ford Focus ST zapomniał o sto po 6,5 sekundy, a Mazda 3 MPS pasuje W ciągu 6,1 sekundy. Ogólnie rzecz biorąc, inżynierowie będą nadal musieli pracować nad tym komponentem technicznym. Jednak wracamy do naszego przeglądu modelu Skoda Octavia RS 2014.

Przejedziemy do jednostki wysokoprężnej (do Rosji, niestety, samochody z tym silnikiem nie są dostarczane). Jego objętość jest zbliżona do wersji benzynowej – 2 litry. Oczywiście, jest on również wyposażony w turbosprężarkę. Jego moc wynosi 184 litrów. Z., Jak widać, jest znacznie niższy niż jego starszego brata. Jako punkt kontrolny jest 6-stopniowa "mechanika", dzięki której nowość może być rozproszona do 232 km / h, a przez osiem sekund pokonać "sto". Wskaźnik, szczerze mówiąc, jest bardzo słaby. Jeśli nie szczególnie podobają Ci się "mechanicy", czescy oferują alternatywną wersję 6-tej. Robotic DSG gearbox, która jest również dostępna z silnikiem benzynowym. W podstawowej wersji Skody Octavia RS cena rozpoczyna się od znaku 1 miliona 294 tysięcy rubli na zwrot i od 1 miliona 364 tys. Rubli do górnej kombi.

Zużycie paliwa

Jeśli chodzi o zużycie paliwa, jest to bardzo ekonomiczne. Przynajmniej "żarłoczne" to wersja wysokoprężna RS, która zużywa o 19% mniej swojego poprzednika. W mieszanym cyklu jego wartość wynosi 4,6 litra. Emisje CO 2 do atmosfery zatrzymują się na poziomie około 119 g / km. Silnik benzynowy "zjada" średnio 6,4 litra na 100 km, a emisja CO 2 do atmosfery wynosi 142 g / km. To, z efektywnością kosztem producentów próbował. Idę dalej.

Możliwość zarządzania

Zawieszenie w nowych modelach zostało przeniesione "w dziedzictwo" od zwykłych wersji czeskiego samochodu w najwyższej wydajności. Bardziej szczegółowo, nasz RS-s wykorzystuje niezależny design z listwami MacPhersona z przodu, a także niezależną tylną amortyzacją . Oczywiście, zarówno zawieszenie zostały zmodernizowane i doskonale przystosowane do szybkiej jazdy. Ze względu na wszystkie te przemieszczenia luz został zmniejszony: o 12 mm przy podnoszeniu i o 13 mm w wagonie. Ogólnie rzecz biorąc, zawieszenie doskonale "połyka" dziury, radząc sobie z złej nawierzchni na "hurra". Kierownica jest również bardzo elastyczna, ponieważ samochód reaguje szybko i ostro na ruchy, co pozwala czuć się komfortowo w ruchu drogowym i na ostrych zakrętach. Hamulce nowości są bardzo wrażliwe, co czasami nawet wprowadza trochę zamieszania. Dla kompletności wrażeń zawsze możesz umówić się na wyścigi próbne Skoda Octavia RS. Napęd testowy można wykonać w dowolnym mieście z salonem dealerskim Skoda.

Skoda Octavia RS: opinie właściciela

Teraz damy ogólny przegląd szczęśliwych właścicieli nowinek czeskiego przemysłu motoryzacyjnego. Większość właścicieli była zadowolona z zakupu. Wielu z nich twierdzi, że na dobrej drodze, Skoda Octavia RS wyraźnie zachowuje tor z prędkością powyżej 200. Ponadto, kierowcy świętują doskonałą dynamikę samochodu i wygodną obsługę. Nie zignorowali zawieszenia, opinie, co do których większość jest pozytywna. Jedynym minusem jest to, że wiele osób uważa, że złą izolację akustyczną. Ogólnie jednak samochód nie powoduje żadnych szczególnych skarg.

Najbliższe rywale

W tej kategorii cenowej RS ma wiele wartych konkurentów, co powinno zwrócić na siebie uwagę. Więc możemy wyróżnić Volkswagen Golf GTI, który ma silnik o mocy 220 silników. Samochód jest bardzo łatwy w obsłudze, ale wcale nie traci w dynamice. Następnym samochodem jest Audi A3. Ten "turbodoładowany" o mocy 180 KM ma napęd na cztery koła Quattro, co czasem czyni go bardziej atrakcyjnym w oczach nabywców niż nasza bohaterka. Ford Focus ST – jest to kolejny model, który może sprawić, że warta konkursu RS-ke. Mając koszt 1,3 miliona rubli, oferuje silniejszą wersję silnika (250 KM) i podobnego sprzętu. Opel Astra OPC jest doskonałym wariantem parytetu cena / jakość. Pod maską tego szaleńca znajduje się silnik o mocy 280 KM, osiągający "setki" w ciągu sześciu sekund. Ponadto, samochód ma stylowe wzornictwo i doskonałe wyposażenie. Na koniec, będziemy nazywać produkcję lidera francuskiego Renault – Renault Megane RS.

Wynik

Co mamy w końcu? Skoda Octavia RS, możemy powiedzieć, był sukcesem. Jest to samochód zdolny do wykonywania różnych zadań. Chcesz wyjść z przyjaciółmi na piknik? Nie ma problemu. Chcesz jeździć z wiatrem, dostając dawkę adrenaliny? Łatwo! Doskonała dynamika pozwoli Ci cieszyć się szybką jazdą. Chcesz przetłumaczyć rzeczy na domek? Potężny bagażnik może ci pomóc. Ogólnie rzecz biorąc, "Octavia" będzie doskonałym przejęciem dla fanów praktyczności, komfortu i szybkiej jazdy.