803 Shares 6482 views

„Hayabusa” (motocykl): zdjęcia, parametry techniczne, maksymalna prędkość

„Hayabusa” – motocykl, który reprezentuje kwintesencję japońskiej smaku. Charakter – wymienny rower sportowy atrybutów – to nieodparty entuzjazm i pewna wiara w to, że jest to najlepszy rower w swoim rodzaju, niespotykany. On był i nadal pozostaje jedynym konkurentem – samego siebie.

Suzuki Hayabusa

Suzuki Hayabusa, w szczególności modelu GSX1300R jest zdecydowanie najszybszym rowerem. Model ten został po raz pierwszy zaprezentowany szerszej publiczności w 1999 roku. Patrząc na dość imponujących wymiarach motocykla, można wątpić o jego maksymalną prędkością. I to zostało uznane za nie małe – ponad 300 kilometrów na godzinę. Trudno było sobie wyobrazić, że ten rower może być rozproszone do nierealistycznych „dwóch ton” (200 mil / h). Ale testerów okazały wszystkim, że to jest rzeczywiście prawdziwe.

Teraz motocykl „Suzuki Hayabusa” ma doskonałe estetyczne dane inne niż aerodynamicznego ciała i doskonałych właściwościach technicznych. Jest to najbardziej znany i najbardziej rozpoznawalnych rower sportowy, którego nie można pomylić z żadnym innym motocyklu.

modyfikacje

Tak, jak zostało powiedziane, po raz pierwszy widzieliśmy rower w 1999 roku. Następnie był on wyposażony w wtryskiwacz 4-cylindrowy silnik o objętości 1299 cm3. Według niektórych doniesień, motocykl może osiągnąć prędkość do 312 km / h. Jednak silnik nie powoduje takie entuzjastyczne recenzje. Balance – to jest ta jakość przez motocykli „Hayabusa”. Funkcje – na pewno jest ładny, ale konstrukcja roweru i stosunek masy do mocy – to naprawdę bardzo dobrze.

W 2000 roku maksymalna prędkość zmniejsza się do 299 km / h – Europejczycy myśleli, że prędkość ta jest mniej niebezpieczny niż 320 km / h. Po roku „perełka” otrzymane czas hydraulicznego (zamiast mechanicznej), pompa paliwa do zbiornika, a tym samym zmniejszenie wydajności silnika 1 litra. Jednocześnie projektanci pracowali nad ramą pomocniczą aluminiową, która jest bardzo często zniszczone podczas jazdy z ładunkiem. Teraz stał się stal, tak że rower jest „zaliczył” 4,5 kg. W modyfikacji „Hayabusa” został wydany do prawie 2004.

dalsza modernizacja

2008 światło dzienne ujrzał model trzeciej generacji „Hayabusa”. Rower przeszedł znaczące zmiany. Przede wszystkim, że dotknął na silniku i podwoziu. W ten sposób, objętość silnika do 1340 metrów sześciennych. cm, i zwiększenie współczynnika kompresji. Baky dostał nowy system wtrysku paliwa, lekkie tłoki i zawory, a wyścig moc utwór króla wzrosła do prawie 200 „koni”.

Dokonano zmian i wygląd – nowa optyka i tworzyw sztucznych linie dał rower bardziej nowoczesny wygląd i charyzmatyczną. W tym przypadku „koralik” nie przestała być rozpoznawalna.

Innowacyjność nie jest przekazywana przez układ hamulcowy: zaciski 6-tłokowe zostały zastąpione przez zacisk 4-tłok, dysk zamiast zwykle 320 mm, została zmieniona na 310 mm. Ze względu na zaostrzenie przepisów dotyczących poziomu hałasu musiały zostać zmodernizowane układ wydechowy – teraz ona spełnia wszystkie wymagane standardy.

Dane techniczne motocykli

Suzuki Hayabusa GSX1300R Sportbike jest idealnym miejscem na torze – tylko tam jest to możliwe do zrealizowania pełnego potencjału roweru. Pojemność silnika 1350 cc. See ma niesamowitą pojemność – 200 l. a. przy 9500 obr / min. Pokonanie znamię 6000 rpm „Suzuki” zaczyna pokazywać swój prawdziwy charakter – nawet przy prędkości 250 km / h na rowerze łatwo zyskuje jeszcze większą prędkość i osiąga prędkość maksymalną (300 km / h).

Aktualizowane w 2008 godu silnika zapewnia optymalny stosunek mocy do obudowy – prawie 200 „koni” na 220 kg suchej masy. Projektanci pracował na pełnych obrotach, tworząc unikatowy ergonomiczną obudowę, która zapewnia minimalny headwind rezystancji. Usprawnienie „perełki” zasługuje na szczególną uwagę. Nie pozostał niezmieniony i dashboard – teraz jest on wyposażony w wskaźnik poziomu paliwa, prędkościomierz i obrotomierz, a także nowy przełącznik wskaźnika trybu S-DMS i biegu.

silnik motocykla Suzuki Hayabusa GSX1300R

Zaktualizowany pojemność silnika 1340 cc. cm, wyposażona w zawór 16, a w układzie chłodzenia cieczą, która zwiększa moc motocykl aż o 11%. Nowy system wtrysku paliwa, który charakteryzuje się dwóch wtryskiwaczy na cylinder i wloty powietrza jeszcze większej objętości zapewnia idealne warunki do tworzenia mieszanki paliwowej. Przełącznik trybu pracy (S-DMS) pozwala pilotowi dobrać optymalne ustawienia silnika w zależności od warunków jazdy i osobistych preferencji. Nowy system tłok różni postać lekko zmodyfikowany i poprawiony współczynnik kompresji, który zapewnia maksymalną stopę zwrotu we wszystkich trybach jazdy modelu „Hayabusa”. Motocykl jest wyposażony w nowy układ wydechowy, który spełnia wszystkie wymagania normy Euro 3 i Tier 2.

Nawet przy bardzo dużej prędkości motocykl zachowuje się przewidywalnie, ale tylko w rękach profesjonalistów. Cewka zachowanie można przewidzieć – rower imponująca waga i farsz zapewnić najlepszą kombinację, która jest zawarta w motocyklu sportowym.

Obudowa „Suzuki Hayabusa” GSX1300R, układy zawieszenia i hamulców

Dynamiczny design, co jest wyraźnie widoczne na zdjęciach motocykl „Suzuki Hayabusa”, zapewnia widoczność roweru. Projektanci stworzyli unikalny opływowy korpus, który ma niski współczynnik oporu, „Hayabusa” zachowuje swoje charakterystyczne cechy. Nowy rodzaj odwróconej przedni widelec innowacyjną powłoką DLC, która zapewnia minimalne tarcie i niespotykaną zawiesiny funkcjonalność w różnych warunkach drogowych. Nawiasem mówiąc, o zawieszeniu. To nie jest wyposażony w szereg elektronicznych urządzeń kontrolnych, ale można go skonfigurować ręcznie, ponieważ jest to wygodne dla kierowcy.

Szczególną uwagę należy uaktualnić system hamulcowy. „Hayabusa” – motocykl, wraz z zaciskami Brembo typu monoblok, które zapewniają sprawne, ale bardzo skuteczne hamowanie. Nawiasem mówiąc, poprzednia wersja układu hamulcowego roweru charakteryzuje niedokończone.

ergonomiczny korpus

Zaktualizowana rower modelu sportu jest inny i bardziej pewne innowacje w projektowaniu. Tak więc, siedzenie pasażera i tylną część ramy spadł trochę od tego, co pasażerowie zaczęli czuć się o wiele bardziej komfortowe. Zbiornik paliwa stało się również trochę mniej – to będzie zwolnić miejsce na kask kierowcy i może podnieść przednią szybę. Jest to niezwykle ważne, gdyż przy dużych prędkościach właściwości aerodynamiczne są szczególnie istotne.

Dla nowych „perełek” zostały specjalnie zaprojektowane nowe reflektory, które zapewniają bardziej intensywne światło i lepszą dystrybucję. Tylne światło jest wykorzystywane do szczególnej konstrukcji składającej się z przezroczystego (wewnętrzna) i czerwony (zewnętrznej) soczewki – funkcja zapewnia doskonały wgląd i doskonały wygląd.

Tryb szybki

"Hayabusa" (motocykl) przyspieszenia do 100 km / h, dokonuje się zaledwie 2,5 sekundy. Osiągnięcie znak 250 sportbajki nie wyczerpuje – on nadal tak samo łatwa w uprawie. zawodników profesjonalnych może sobie pozwolić, aby rozproszyć „Busua”, a do 300 km / h ze motocykl nadal czuje się pewny siebie na torze i można łatwo zarządzać nimi.

Jest mało prawdopodobne, że będzie jeden taki rower, który będzie stanowić taki idealny stosunek mocy i wyposażenia technicznego jak „Hayabusa”. Motocykl prędkość maksymalna, która była poprzednio 320 kilometrów na godzinę, ma doskonały poziom odporności na kolumnie kierownicy, co jest bardzo wygodne dla różnych trybów jazdy.

Warto zauważyć, że „Sokół” (dosłowne tłumaczenie z japońskiego słowa oznaczającego „Hayabusa”) nie lubi stać na tylnym kole, w przeciwieństwie do tego samego R1 lub CBR. Te ostatnie są czystej rowery sportowe, a „perełek”, a odnosi się do rzeczywistej Tourer'a sportowych, które różnią się większy rozstaw osi i równomierny rozkład sił.

Jak wybrać „Hayabusa”?

Warto pamiętać, że producent dwukrotnie spędził odwołalnej kampanię, a oba przypadki są związane z wadliwego napinacza łańcucha czasu. sprężyna mechaniczna jest bardzo często nie jak wynika z łańcuchem rozrządu odstaje, a silnik zaczął tak zwane „Stalingrad”. Dlatego też, wybierając rower sportowy, należy zwrócić uwagę na terminy. Odróżnić mechanikę hydrauliki jest bardzo prosta – które odnosi się do napinacza doprowadza rodzaj oleju pnia.

Ponadto, pierwsza generacja często z powodu przegrzania wrażliwych układu chłodzenia. Dlatego przy wyborze motocykla „Hayabusa”, parametry techniczne, z których aktualnie nie ma analogów, należy skontrolować. W ten sposób, grzejnik zapchane błotem lub smołą, jest to znak, że rower jest podatne na przegrzanie. Po zaleca zakup natychmiast zmienić przeciw zamarzaniu i wyrzucić wszystkie pęcherzyki powietrza.

Wybór prawdziwych profesjonalistów

„Suzuki Hayabusa” – to nie tylko motocykl. Co więcej, nie jest po prostu rower sportowy. Jest ucieleśnieniem wszystkich najlepszych cech wymaganych od prawdziwych historii. Ma wszystko: agresywny design, ergonomiczny korpus, dynamiczny i niezrównaną moc. Czy może być coś lepszego niż „Hayabusa”? Motocykl, który pokazuje zdjęcie jest po prostu stworzony dla prawdziwych miłośników prędkości. Rower sprawuje się dobrze na torze, to jest z pewnością jednym z zakrętów i zapewnia doskonałą przyczepność na każdej powierzchni.

Oczywiście, „Suzuki Hayabusa” nie jest i nie może być konkurenci. Co więcej, już w tym momencie możemy powiedzieć z pewnością, że ten rower stanie się legendą, a prototyp dla innego faceta.