601 Shares 5255 views

Motocykle „Alpha” (Alpfa): specyfikacje, opinie właścicieli, zdjęcie

Motocykle „Alpha” – to jeden z najpopularniejszych marek wśród fanów lekkich maszyn dwukołowy. Popularność jest ze względu na rozsądną cenę, niezawodność, dobrą zwrotność i unikalnej konstrukcji. cylindrowy silnik działa płynnie pod innym pogody i niskiego zużycia paliwa sprawia, że urządzenie bardzo ekonomiczne. Motorower jest dobre dla dróg lokalnych, zarówno w miastach jak i na obszarach wiejskich. Rozważmy charakterystyki pojazdu, jego możliwości i opinie właścicieli.


informacje ogólne

Motocykl „Alpha”, który jest reprezentowany przez zdjęciu powyżej, ma pojemność od pięciu do ośmiu koni mocy, w zależności od modyfikacji. Model ten wyposażony jest w bloku, zaradny osiem i pół tysiąca obrotów na minutę. Uruchamianie odbywa się za rozrusznikiem elektrycznym lub mechanicznym. Z silnikiem agregatów cztery przekładnią.

Napęd od silnika do tarczy jest urządzenie łańcuch. Wymiary w tej dziedzinie 1 metr długości 80 centymetrów, a szerokość i wysokość – 1,0 i 0,5 metra, odpowiednio. Motorower Waga osiemdziesiąt kilogramów sprawia, że jest łatwy do transportowania go przez tereny bagienne lub przeszkód w postaci kroków lub występów. Zarządzanie hamulców bębnowych odbywa się za pomocą dźwigni umieszczonych na kierownicy. Opony z podwoziem – siedemnaście cali.

Charakterystyka „Alpha” motocykla

Rozważmy podstawowe parametry motorowerów na przykład objętości silnika modyfikacji siedemdziesięciu dwóch centymetrów sześciennych:

 • napędowy – silnik z czterech-pięciu „koni” i objętości 72 metrów sześciennych. cm;
 • typ chłodzenia – atmosfery;
 • liczba miejsc – dwa;
 • Start – kick-rozrusznik i instalację elektryczną;
 • Masa netto – osiemdziesiąt jeden kg;
 • jednostkę transmisji – mechaniczne i łańcuch główny transmisji cztery prędkości;
 • amortyzatory – sprężyny tyłu, z przodu – typu hydraulicznego;
 • hamulcowe – bębnów;
 • Pojemność zbiornika paliwa – 4,8 litra z prędkością stu kilometrów około 1,8 litra.

Motocykle „Alpha” mają zdolność dwadzieścia kilogramów, wyposażone w obrotomierz, metalowej szafy tułowia, łuków ochronnych, podnóżkiem i felgi aluminiowe.

funkcje

Uważany urządzenia wyposażone w amortyzatory przednie hydrauliki. Zbiornik paliwa Compact może pomieścić objętość paliwa, co wystarcza na ponad 200 kilometrów. Motorower "zjada" paliwo AI-92/95. Godna pojemność może nosić jeden dorosły pasażer.

Profesjonalnie Urządzone kruszywo piękne i oryginalne. Na przykład, tłumik jest uformowany w kształcie saksofonu, przekształca silnika przyjemny dźwięk. Chrome obsługuje pod nogi uzupełniają ogólny zewnątrz, a deska rozdzielcza jest wyposażona w różnych urządzeń i czujników, łącznie z kierunkowskazami, niskie i wysokie belki. Lusterka zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo.

modyfikacje

Motocykle „Alpha” ma kilka odmian, które różnią się głównie siłę i objętość silnika. Istnieją modyfikacje nadwozia sportowego który wygląda bardziej agresywnie, ale mają podobne cechy w standardowych wariantów.

motorowery typy:

 1. SP-C 110 i PL-110/2 (110 centymetrów sześciennych).
 2. MT-49 QT z silnikiem na „kostki” pięćdziesięciu.
 3. Wariant objętości jednostka napędowa 72 cu. cm.
 4. Model na sto dwadzieścia pięć centymetrów sześciennych.

Motocykl "Alpha 125"

Dla porównania, rozważmy podstawowe parametry motoroweru z silnikiem na „kostki” 125:

 • silnikowy – czterosuwowy silnik benzynowy pojemność 125 metrów sześciennych. cm;
 • Moc – osiem koni mechanicznych;
 • chłodzenie – rodzaju atmosfery;
 • Zużycie paliwa na 100 km – 1,8 litra;
 • Skrzynia biegów – pudełko mechaniczny;
 • Transmisja – sieć;
 • – hamulce bębnowe;
 • ograniczenie prędkości – sto kilometrów na godzinę;
 • masa – osiemdziesiąt kg.

Motorower jest wyposażony w miejsce pod bagażnika, znajduje się za kierowcą i zapewniają bezpieczne oparcie dla pasażera. Zapewnić bezpieczeństwo strony personelu łuku, który jest wykonany z rur metalowych, w upadku, nie odkształcają się i chronią zawodników z krytycznych obrażeń.

Czytaj więcej o silniku

Motocykl „Alpha”, który ma na zdjęciu powyżej, jest wyposażony w niezawodną i bezobsługową silnika. konstrukcja silnika opracowany przez japońskich ekspertów. Nawet uproszczona wersja, z wykorzystaniem tańszych elementów składowych zespołu silnikowego typu FMB 139 działa niezawodnie i jest zrównoważony z parami węzłów.

Silnik ten ma moc odpowiadającą pięciu koni i Revving maksymalnych 7500 obrotów na minutę. Jednak skomplikowany system transmisji pozwala poradzić sobie z przepisowych obciążeń bez żadnych problemów.

Motocykle „Alpha” są wyposażone w silnik, którego budowa nie jest skomplikowana. Głowica obejmuje zawór wlotowy i wylotowy są przez koło łańcuchowe wałka rozrządu. Obrót elementu występuje synchronicznie interakcję z prądnicy za pośrednictwem przekładni łańcuchowej.

Po lewej stronie silnika spalinowego wewnętrznego spalania ma zmiany prędkości dźwigni stopę agregację przekładni z kołami zębatymi, zamontowany w skrzyni korbowej na parze równoległych wałów. Po prawej stronie zespołu sprzęgła silnik jest zaopatrzony, co jest kontrolowane za pomocą uchwytu kierownicy lewej stronie, pompy oleju jest umieszczony pod wału korbowego i jest napędzany przez działanie łańcucha rozrządu.

Co użytkownicy mówią?

„Alfa” – motocykl, który w większości opinii pozytywnej natury. Właściciele mówią jej skuteczność, prostotę konserwacji, nowoczesny design, dobra zwrotność i łatwość konserwacji. Większość ludzi jest zadowolony z tego, co motorower jest wyposażony w łukach bezpieczeństwa, chromowane wstawki i dwóch metod typu start-up.

Jeśli chodzi o negatywne wrażenia – również dostępne są. Niektórzy konsumenci mówią, nie jest całkowicie niezawodny montaż, słabe elementy lekkie, szybkie wymazywanie farby, odsłaniając niektóre elementy korozji. Warto zauważyć, że w modelu do pięćdziesięciu centymetrów sześciennych prawo jazdy nie jest wymagane, oraz obecność odpowiedniej licencji jest wymagane dla funkcjonowania mocniejszych wersjach.

Wyniki ankiety

Pomimo faktu, że motocykl (motorower) „Alpha” odnosi się do produkcji w Chinach, korzystanie z zaawansowanych technologii i rozwoju pozwoliła Japończykom do doprowadzenia pojazdu, o którym mowa w szeregach liderów wśród podobnych odmian. Połączenie rozsądnej cenie i dobrej jakości był określające moment w tej sprawie.

Postępując zgodnie z zaleceniami producenta i funkcjonowania przepisów, można uzyskać wiarygodne dwukołowy „konia żelaza”, który będzie trwał dłużej niż rok, pokonując obszarów problemowych dróg wiejskich i energicznie manewrowania w mieście.