833 Shares 1611 views

układ głowicy cylindra i przyporządkowanie

Głowica cylindra – jest to niezbędny element każdego nowoczesnego silnika. Głowica cylindra zakończona absolutnie wszystkich elektrowniach, czy to benzyna lub diesel samochód. Oczywiście, istnieją różnice między nimi – stopień kompresji i rodzaju paliwa, ale aparatura i zasada działania głowicy nie są zmieniane przez to. Dlatego dziś, będziemy badać ogólną strukturę elementu.

Mechanizm aparatura i zasada działania

Pomimo jego znaczenie w pracy silnika, głowica cylindrów ma bardzo prostą konstrukcję. Mechanizm ten składa się z następujących części, jak:

  • rozrządu zaworów, mianowicie wlot i wylot;
  • iskry zapłonowej (w przypadku benzyny) lub dyszy (w przypadku silnika wysokoprężnego);
  • Urządzenie spalania mieszanki paliwowo-powietrznej.

Na podstawie zdjęć dostarczonych na początku artykułu, widzimy, że głowica cylindra jest częścią strukturalny silnika (w rzeczywistości większość z osłoną aluminiową) z press-fit wkładki gniazd zaworowych i tulei prowadzących. Należy zauważyć, że osie tych części musi całkowicie pokrywają się ze sobą, lub w inny sposób cały mechanizm korbowy zawiedzie.

Głowica wewnętrznego spalania bloku silnika i połączone konstrukcyjnie za pomocą szczególnego ogniotrwałego uszczelki staleasbestovoy. Ten ostatni eliminuje możliwość uwalniania się gazów przez urządzeń łączeniowych i utratę sprężania. Należy zauważyć, że taśma, pomimo swojej prymitywnej konstrukcji jest bardzo ważne dla samochodu. W przypadku germetizatsionnyh tracąc swoje właściwości mogą pogarszać całą pracę silnika. Początkowo zdarzyć kompresji zjawiska, silnik straci moc, a wtedy może przestać działać w ogóle. pojazd trakcyjny zatrzymania do tego niepowołane gazów odlotowych z komory. A biorąc pod uwagę, że powstaje wewnątrz silnika spalinowego o wysokiej kompresji (rzędu tysięcy atmosfer dla 2 silników wysokoprężnych i benzynowych na 100), strata mocy może być znaczna.

Głowica (Gazela 3302 w szczególności) jako część wału korbowego, aby jego związek z silnikiem jest bezpośrednie.

Funkcje usługowe

Każdy detal, bez względu na to, w jaki sposób bezpieczny tak, prędzej czy później narażone na zużycie, pomimo faktu, że głowica cylindra (VAZ-2110 włącznie) może trwać od 200 do 400 tysięcy kilometrów. Nie wyklucza to jego odkształcenia i zużycie wcześniej. Zazwyczaj ma to miejsce ze względu na częste przegrzanie silnika, a głowica cylindra może spowodować uszkodzenia, powodując przedwczesnych podkładki wymiany. Dlatego, aby głowica blok trwa tak długo, jak to możliwe, w pierwszej kolejności, nie przegrzewać silnik i nie starają się schłodzić wodą z góry. Po drugie, należy regularnie zmieniać i sprawdzić stan uszczelek. To samo odnosi się do śruby mocującej. Ponadto, nie zapomnij o wlocie zaworu czyszczenie sezonowej i sadzy spalin udaru nim. Przestrzegając tych prostych wskazówek silnik będzie trwał długo i bez żadnych uszkodzeń.