490 Shares 4778 views

GAZ-31029 – legendarny samochód

W odległych latach 80. ubiegłego stulecia kierownictwo przemysłu samochodowego Gorkiego postanowili stworzyć nowy stan samochodu, jak legendarny „dvadtsatchetvorka” produkuje ponad 20 lat, stopniowo rosła stara i wymaga istotnych zmian. W ten sposób narodził się nowy model – GAZ-31029. Od tego momentu na rodzinę „Wołga” został podzielony na dwie części: kopie wyprodukowane superior (dla wyższych funkcjonariuszy) oraz konwencjonalne modele dla zwykłych ludzi. Teraz kupić prestiżową Volga mógł praktycznie każdy obywatel ZSRR. Nowością w produkcji stopniowej poprawie, więc części zamienne do modeli różnych latach od wydania mogą nieznacznie różnić się od siebie.

GAS-31029 – dane techniczne i modyfikacje

Na komputerze jest zainstalowany ten sam silnik jak w modelu 24-10. Ten gatunek gaźnikiem silnika ZMZ-402 o pojemności roboczej 2,5 litra i 100 KM. Należy zauważyć, że silnik może uruchomić się na 92. i 80 XX benzyny. Oprócz cywilnych, Gorky zakład produkuje również inne modyfikacje „Wołga”, w tym taksówki. Takie samochody odznaczają się winylu wnętrza, jak również obecność sufitu na dachu. Więcej wydano modyfikację aparatury gazowej. I 90 lat można było kupić GAZ-31029 z silnikiem od japońskiego „Toyota”. Ale z reguły były to rzadkie przypadki, które nie zostały uwzględnione w procesie produkcji. Są też modyfikacje marki ZF hydraulicznego.

GAZ-31029 – charakterystyka „luksusowe” komplety

Podczas produkcji inżynierów Gorky stworzyliśmy dwa nowe konfiguracje dla „Wołga” (model 31029-50 i 31029-51). Są one również nazywane „de luxe”, „Wołga”. W przeciwieństwie do konwencjonalnych modeli, odznaczają się one w zakresie silników. Zostali umieścić 16-zaworowy marki agregatów typu gaźnika ZMZ-406,1 i 4062.10 ZMZ wtryskiem. Transmisja stały zmodernizowany – 5 biegów. Zmiany wpływa zawiesina (stał się bardziej miękki) i układ hamulcowy (hamulce tarczowe na obu osiach zamiast bębna). Najczęściej są one zakupione dyrektora firm i przedsiębiorstw. Niektóre z „Wołga” wyposażonym „Czajkowskiego” tylnej osi. One zmniejszone przełożenie do 3,9. Ten GAZ-31029 jest idealny do podróży do odległych. Po tym wszystkim, miał gładką jazdę i doskonałe właściwości wysokiej prędkości.

Zawieszenie GAZ-31029

Na miękkim zawieszeniu ludu „Wołgi” o nazwie „Barka”. I rzeczywiście, jest to nie tylko miękkie, ale także trwałe i niezawodne. Okresy konserwacji przednie zawieszenie jest około 70-100 tys km (prawie 3 lata pracy). Przez cały ten czas, będzie ona zawsze być miękkie i wygodne. Strut może trwać pięćdziesiąt tysięcy kilometrów bez żadnych problemów. Być może jedynym minusem „volgovskih” zawieszenie – tej wiosny. Po roku pracy, po prostu ustępują. Dlatego też, w celu przedłużenia żywotności sprężyn, większość z nich poprawić kierowców. Ale warto zauważyć jedną ważną wadę – zawieszenie jest bardziej sztywny niż pojazdy bez takich usprawnień.