376 Shares 7258 views

Jak zaktualizować windose siebie? Proste wskazówki dla początkujących użytkowników

Doświadczeni użytkownicy wiedzą, że nie wszystkie systemy operacyjne w momencie jego wydania całkowicie pozbawione błędów i nie mają tak zwane „dziury”. Dlatego w czasie deweloperzy dopuszczone do swoich dodatków i pakietów serwisowych produktów, które mają naprawić wszystkie błędy w czasie i ułatwić życie użytkownika. Ten artykuł będzie mówić o tym, jak zaktualizować windose – jeden z najpopularniejszych systemów operacyjnych na świecie – do ostatniego, a co za tym idzie, najbardziej rozwiniętą wersję.

W zależności od wersji systemu operacyjnego zainstalowanego na nim pewną liczbę aktualizacji, które są uwalniane przez deweloperów. Na przykład, jest nadal szeroko stosowane Windows XP otrzymał trzy oficjalny dodatek Service Pack, a jego poprzednik, Windows 2000 – cztery. Co do zasady, po wydaniu nowej wersji systemu operacyjnego z twórców firmy „Microsoft” oferuje użytkownikom uaktualnienia windose w trybie automatycznym lub ręcznym. Początkujących użytkowników oraz tych, którzy nie są zbyt biegli w komputerach, eksperci zalecają, aby przeprowadzić tę procedurę automatycznie. Należy jednak pamiętać, że taka aktualizacja systemu jest dostępna tylko w przypadku podłączenia komputera do Internetu.

Oficjalna strona z najnowszych dodatków Service Pack są dostępne do pobrania przez użytkowników nawet po nowym OS. Na przykład, należy pobrać i zainstalować najnowsze aktualizacje dla systemu Windows XP na stronę „Microsoft” można mimo faktu, że po systemie operacyjnym, firma zaprezentowała swoje „systemów operacyjnych” o nazwie Windows Vista i Windows 7, jak szybko przygotowuje się do uruchomienia bardzo świeży Windows 8 . metody instalacji najnowszego dodatku Service Pack dla systemu Windows XP wciąż popularnej są opisane szczegółowo nie tylko na oficjalnej stronie internetowej, ale również w wielu innych zasobów w sieci. Dlatego zmiana windose dość prosta. Można to zrobić za pomocą jednej z następujących metod:

· Aktualizacja windose pośrednictwem automatycznego pobrania z oficjalnej strony. Poprzez umożliwienie automatycznej aktualizacji (można to zrobić z poziomu panelu sterowania), o przyszłość systemu operacyjnego nie można się martwić – system operacyjny sam będzie komunikować się z oficjalnej strony internetowej za pośrednictwem połączenia internetowego i sprawdzić dostępność nowych wersji oprogramowania oprogramowania. Wszystko co jest potrzebne w tym przypadku od użytkownika – jest, aby upewnić się, że komputer jest podłączony do sieci.

· Ręczne ustawienie. Jeśli komputer nie jest podłączony do Internetu, ostatnia aktualizacja dla systemu Windows XP można zainstalować samodzielnie. Aby to zrobić, użytkownik musi pobrać pakiet oprogramowania o nazwie Service Pack 3 z oficjalnej strony (może to być zrobione z różnych innych źródeł, ale nie ma gwarancji, że taka zmiana będzie licencjonowany), skopiuj wszystkie pliki na dysku twardym komputera i uruchom plik instalacyjny (to się nazywa setup.exe). Przed instalacją należy upewnić się, że wersja systemu operacyjnego zawiera dwa poprzednie pakiet usług, tak jak uaktualnić windose do najnowszej wersji, można tylko poprzednie aktualizacje. Należy również pamiętać, że ten pakiet aktualizacji nie jest dostępny dla wersji 64-bitowej ukochany przez wielu użytkowników „świnia” (to pseudonim otrzymał w ludziach Windows XP). „Shestidesyatichetyrehrazryadniki” będzie działać tylko z drugim pakietem serwisowym co najmniej do kwietnia 2014 roku, deweloperzy mówią.

Jeśli komputer został zakupiony niedawno, warto zastanowić się, jak zaktualizować windose aż do siódmej wersji, jak wielu programistów w tej chwili nie jest zwolnienie wersje swoich produktów dla Windows XP i jest w pełni koncentruje się na wydaniu oprogramowania dla systemu Windows 7.

Aby sprawdzić, czy system operacyjny jest zaktualizowany do najnowszej wersji, należy przejść do „Właściwości” na komputerze i zwrócić uwagę na sekcję „System”. Jeśli to już zawiera dopisek «Service Pack 3" , oznacza to, że system operacyjny został zaktualizowany i masz się czym martwić.