270 Shares 4685 views

Jak sformatować dysk twardy – wskazówki dla początkujących

Podczas ponownej instalacji systemu operacyjnego lub zakup nowego dysku twardego konieczne jest, aby ustawić go w górę. Aby zrozumieć, jak sformatować dysk twardy, artykuł pokaże.

Nowy dysk i sformatować

W przypadku sformatowania dysku twardego są dyski lokalne, które są przeznaczone do systemu operacyjnego i plików, które nie należą do niego. Przed przystąpieniem do opisu krok po kroku instrukcje dotyczące sposobu formatowania dysku twardego, należy zauważyć, że nie powinno być dysk rozruchowy z OS (system operacyjny) Windows. Nowy dysk twardy musi być zainstalowany w jednostce systemowej wyłączonym komputerze. Następnie włączyć komputer i uruchomić system operacyjny ze starego dysku twardego.

Po dysk twardy jest zdefiniowany, otwórz menu pod tytułem „Mój komputer”. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę nowego dysku twardego. wybrać „Format” w oknie, które zostanie otwarte. Po wybraniu systemu plików, należy określić NTFS. Niektóre systemy operacyjne korzystają z systemu plików FAT32. Ale stopniowo zastępuje NTFS. W „rozmiar klastra” określić „standardowej wielkości.” W „Volume Label”, aby nadać nazwę do nowego dysku twardego. Z „speed”, usuń zaznaczenie. Więc w tym funkcję wymazywania sektor powierzchni. Po kliknięciu na przycisk „Start” jest wykonywana , aby sformatować dysk twardy.

Jeśli nie specjalnie przeznaczone na dysku twardym systemu operacyjnego, formatowanie dysku twardego mogą być wykonywane podczas instalacji systemu. Pod koniec procesu formatowania, Windows XP wyświetli menu do wyboru, czy system zostanie uruchomiony. Musisz podać dysk lub partycję, to wybierz „format w NTFS (Full)”, a następnie naciśnij Enter.

Proces formatowania dysku twardego mogą się różnić w zależności od tego, czy komputer jest uruchomiony. Na przykład, poniższy przykład pokazuje, jak sformatować dysk twardy podczas instalacji systemu operacyjnego Windows Vista (siedem). Muszą stosować się do menu kroku do okna pojawi, w którym wymieniony aktywnych dysków twardych. Nowy dysk twardy należy zaznaczyć myszką i naciśnij przycisk „Usuń”. Lewym przyciskiem myszy na polu powstał „nieprzydzielone” i kliknij przycisk „Utwórz”. Konieczne jest, aby określić rozmiar nowego woluminu. Eksperci doradzają przy odbiorze OS od pięćdziesięciu do stu gigabajtów. Wystarczy utworzyć drugi dysk lokalny. Następnie powrócić do pierwszego dysku lokalnym, a następnie kliknij „Dalej”, aby kontynuować instalację systemu Windows.

Wiedząc, jak całkowicie sformatować dysk twardy, można zyskać, jeśli system operacyjny komputera źle trafiony przez wirusa. Warto jednak pamiętać, że dane przechowywane na dysku twardym zniknie w trakcie procesu. Jest na to sposób, aby zachować wybrane pliki i ponownej instalacji systemu operacyjnego. Aby odzyskać dane z dysku twardego, należy zainstalować dysk startowy do napędu, uruchom ponownie komputer, aby i wybierz z menu „boot z dysku.” System operacyjny jest ładowany, a następnie pliki mogą być zapisane na innych nośnikach. Następnie sformatować dysk lokalny i ponowna instalacja systemu operacyjnego. Ta procedura jest możliwa, jeśli system operacyjny nie powiodło się. W innym przypadku, należy sformatować dysk lokalny, gdzie jest zainstalowany, będzie to niemożliwe.

Bez formatowania dysku rozruchowego

Niektórzy użytkownicy mogą mieć poważne pytanie: jaki format dysku twardego, jeśli dysk rozruchowy nie jest? Program pomocy Partition Magic. To musi być zainstalowany na komputerze, uruchom. W głównym menu, listę wszystkich dysków twardych i partycji. Oznaczyć dysk systemowy, wybrać „section” w pasku narzędzi. W menu, które się pojawi, wybierz „Format”, należy określić typ partycji w dodatkowym oknie (czyli system plików). Dalej – Kliknij OK i poczekać na zakończenie operacji.

Teraz, gdy wiesz, jak sformatować dysk twardy i być w stanie poradzić sobie z tym problemem na własną rękę!