464 Shares 4120 views

Jak zrobić przywracanie systemu w ciągu kilku minut

Przywracanie systemu PC – proces, który pozwoli operacja powrotu komputer, aby wyeliminować usterki i zachować informacje potrzebne. W tym artykule przyjrzymy się, jak to zrobić przywracania systemu, jakie są opcje odzyskiwania systemu operacyjnego, a które powinny być podjęte w przypadku sytuacji awaryjnych, strata była minimalna.

Przed przystąpieniem do rozpatrzenia procesu odzyskiwania, rozważmy kilka wskazówek, które muszą być spełnione, zanim pojawi się problem. Na komputerze, system operacyjny jest zazwyczaj na dysku C. Jeśli masz problemy (wirus, awaria systemu, błędy niezidentyfikowane, itd.) Wszystkich danych na dysku C mogą zostać utracone.

Nawet jeśli jesteś fizycznie w samochodzie w jednym dysku – jest to okazja, aby podzielić się nim wirtualnie. Zrób to sam lub poprosić o pomoc specjalistę. Wysoce pożądane do wszystkich ważnych i niezbędnych informacji przechowywanych na dysku D. Zaleca się, aby dysk C 50-70 GB, reszta – na dysku D. Na dysku C zostaną uruchomione programy i ustawienia tych programów. Na dysku D – z wszystkimi informacjami. Takie podejście pozwoli bezboleśnie zrobić przywracania systemu i zachować wszystkie dane.

Teraz, jak to zrobić przywracania systemu. Istnieje kilka opcji odzyskiwania – standardowych narzędzi systemu Windows lub za pomocą specjalnego oprogramowania. Przywracanie systemu można przywrócić system w ciągu kilku minut z uprzednio utworzonego obrazu. Weźmy się bliżej, i co zrobić.

Jak zrobić przywracania systemu XP przez zwykłych środków:

Opcja 1: Jeśli system Windows jest niestabilny – dokonać sprawdzenia systemu plików. Podczas sprawdzania uszkodzone lub zmodyfikowane pliki zostaną zastąpione. W celu zweryfikowania integralności i dostępności, należy wykonać następujące czynności:

 • Przejdź do menu Start;
 • Znaleźć słowa „Run” i kliknij go;
 • W oknie wpisz: sfc / scannow i kliknij OK;
 • Mamy postępuj zgodnie z instrukcjami systemu (może potrzebować WinXP płytę instalacyjną).

Opcja 2: Uruchom system w trybie awaryjnym. Ta opcja pobierania jest istotne, jeśli system został zainfekowany przez wirusy lub konie trojańskie, nie było nieuprawnione instalacji spyware lub adware. Tryb awaryjny uruchamia minimum składników sterownika i systemu. Po pobraniu można znaleźć i usunąć zainfekowane pliki, przywrócenie normalnego funkcjonowania systemu. Jak to zrobić:

 • Uruchom ponownie komputer;
 • Podczas restartu, usłyszysz krótki sygnał dźwiękowy – wystarczy nacisnąć klawisz F8;
 • Spowoduje to wyświetlenie okna do opcji startowych, które będą potrzebne, aby wybrać „tryb awaryjny”;
 • Naciśnij ENTER;
 • W wyświetlonym oknie kliknij przycisk Tak, aby kontynuować trybu bezpiecznego rozruchu.

Po zalogowaniu się, dokonać wyboru systemu antywirusowego, który wyszukuje i usuwa infekcję.

Wariant 3: Można spróbować uruchomić system poprzez walcowanie z powrotem do ostatniej znanej dobrej konfiguracji. Jak to zrobić: Pobierz (restart) / F8 / w menu startowego wybierz „Ostatnia znana dobra konfiguracja» / ENTER

Wariant 4: Korzystanie z dysku instalacyjnego, wybrać tryb „Przywracanie systemu”. * Zaleca się dla zaawansowanych użytkowników.

Opcja ta pozwala systemowi na nadpisanie istniejących danych z dysku instalacyjnego. Jeśli wszystko pójdzie dobrze – wszystkie pliki, programy i ustawienia pozostaną. To zajmie ten sam dysk, z którego został zainstalowany system. Może trzeba AN / numer seryjny klucza aktywacji kopii systemu Windows. Jeśli nie jest dostępny – ta opcja odzyskiwania najlepiej nie używać. Jeśli jest to:

 • Włóż płytę instalacyjną do napędu i start / uruchom ponownie komputer;
 • Naciśnij dowolny klawisz, aby uruchomić instalację z dysku;
 • Po pojawieniu się okna, naciśnij ENTER (klucz nie ma potrzeby naciskania przycisku «R»);
 • Naciskając klawisz F8 potwierdzi akceptację umowy licencyjnej ;
 • Musimy wybrać „Przywróć wybraną kopię.” Teraz wystarczy kliknąć

Po zainstalowaniu nowego systemu plików uruchomi się ponownie. Wszystko. Przywracanie systemu odbyła.

Jak zrobić przywracania systemu w ciągu kilku minut.

Najprostszym i chyba najbardziej niezawodny sposób, aby odzyskać system – aby użyć specjalnego oprogramowania. Co jest jego urok: zainstalowanie systemu, programów, aby wszystkie niezbędne ustawienia. Potem, za pomocą specjalnych programów (Norton Ghost lub Acronis True Image) jest obrazem dysku logicznego z systemem lub kompletną kopię całego dysku twardego. Informacja (image) jest zapisywany na dysku twardym. W razie potrzeby kilka klawiszy i kilka minut czasu powróci nietknięty czystość układu, prędkość i atrakcyjność.

Przed zrobić przywracania systemu, upewnij się, że niezbędne dane kopii zapasowej dysku lub z programów przechowywanych na dysku C. D. Jedynym „zwrotu” tych programów, aby przywrócić – są one wypłacane. Jednak dla większości użytkowników, to nie jest przeszkodą – trochę pomysłowości i wszystko będzie się układać.