292 Shares 6840 views

Jak wyłączyć dźwięk w komputerze – to nie jest takie trudne

Dość często w procesie komputera osobistego przykra sytuacja związana z brakiem dźwięku. I wtedy pojawia się pytanie: jak włączyć dźwięk w komputerze? Rozwiązania tego problemu mogą być dwa. Pierwszy – jest, aby spróbować dowiedzieć się na własną rękę. Częstsze złamania jest niewielka, a to jest możliwe, aby wyeliminować w domu bez outsourcing wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Druga opcja – ma pomóc w centrum serwisowym. To trudna decyzja i powinna być stosowana tylko wtedy, gdy ich własny nie może zrobić.

Aby rozwiązać ten problem, w jaki sposób włączyć dźwięk w komputerze, należy uruchomić z przełącznikiem testowym. Gniazdo słuchawkowe lub głośniki powinny być ściśle połączony z zaciskiem zielonej karty dźwiękowej. Jeśli używana do wyjścia audio i głośników lub subwoofera, konieczne jest, aby sprawdzić dostępność żywności. Powinno to sygnalizuje dioda na przednim panelu. Jeśli dioda nie świeci się, to sprawdza połączenie do sieci napięcia przemiennego. Należy również sprawdzić przełącznik włączyć głośnik. Czasami jest na przedniej stronie, na innych systemach, to jest ukryty na odwrotnej stronie. Jeśli przełączanie i napięcie zasilające ma problemów, następnym krokiem jest sprawdzana kontrolę głośności. Zaleca się, aby zainstalować go w jakiejś pozycji środkowej. Wyeliminuje to możliwość, że głośność jest ustawiona na minimum, i znacznie uprościć procedury, jak włączyć dźwięk w komputerze.

Następnym krokiem jest sprawdzenie dokładności i poprawności instalacji sterowników do karty dźwiękowej. Aby to zrobić, przejdź do menu kontekstowego skrótu „Mój komputer” i wybierz „Właściwości”. Następnie wybierz pozycję „Menedżer urządzeń”. Następnie w sekcji „Urządzenia audio”, sprawdź poprawność instalacji sterowników. Jeśli wszystko jest w porządku, a następnego nie ma ikony. W przypadku obecności (ikony wykrzyknika, na przykład) konieczne jest ponownie zresetować sterownik. Jest to jeden ze sposobów, aby rozwiązać ten problem, jak włączyć dźwięk w komputerze.

Następnie trzeba uruchomić sterownik karty dźwiękowej. Można to zrobić na pasku zadań, klikając dwukrotnie lewym przyciskiem myszy na odpowiednią ikonę. Druga opcja – za pomocą przycisku „Control Panel” „Start” i wybrać odpowiednią ikonę w nim. Po uruchomieniu konieczność udania się do okna testów i badań zastępcy naciskając lewy przycisk myszy operację z lewego i prawego głośnika. Z tego testu pozwala na kartę dźwiękową , aby sprawdzić sygnał emisyjny do systemu głośnikowego i jego funkcjonowania.

Jeśli zabiegi nie przyniosły pozytywny rezultat, warto skontaktować się z centrum serwisowym. Problem jest znacznie głębszy i go rozwiązać na własną rękę jest praktycznie niemożliwe. Jeśli pójdziesz do specjalisty, on jest pewny, aby znaleźć przyczynę usterki i akustyki powrócić do życia systemu komputerowego.