655 Shares 5817 views

"Priora" -2014: recenzje. "Lada-Priora". "Hatchback" Priora (2014)

AvtoVAZ jest liderem w przemyśle motoryzacyjnym w Rosji i krajach WNP. To jedyne krajowe przedsiębiorstwo w tej branży, które próbuje konkurować ze znanymi globalnymi markami. Duże zapotrzebowanie na produkty AvtoVAZ związane jest z relatywnie niskim kosztem, regularnym uzupełnieniem linii samochodów i stopniowym wprowadzaniem nowych technologii, które przejawia się w każdym nowym modelu. Jednym z najlepiej sprzedających się samochodów firmy jest Lada-Priora.

Po raz pierwszy model został wprowadzony w 1988 roku, zwany VAZ-2110. Firma postanowiła nie robić samochodu z samochodu własność krajowej historii i wkrótce wydała sedan VAZ-2170, który stał się pierwszym wśród modeli nowego pokolenia.

Premiera

W sumie wydano kilka modyfikacji samochodu, aw roku 2013 AvtoVAZ przedstawił zaktualizowaną wersję roku modelowego 2014. Producent zdecydował się nie wymuszać wydarzeń i rozpoczął produkcję jeszcze przed oficjalną premierą.

Szeroka gama produktów AvtoVAZ umożliwia każdemu klientowi znalezienie samochodu najlepiej odpowiadającego jego potrzebom. Właściwym miejscem w produktach firmy jest model "Priora", który w niedawnej przeszłości został uzupełniony przez "Priora" -2014. Opinie pierwszych właścicieli są zachęcane do zakupu nowych rzeczy. Firma odmówiła wyprodukowania wcześniej wyprodukowanych modeli.

Więc z przyjemnością przedstawimy Ci samochód "Priora". Hatchback w 2014 r. Stał się pierwszym krajowym samochodem wyposażonym w poduszki powietrzne spełniające światowe standardy.

Wymiary

Wymiary samochodu pozostały takie same. Całkowita długość, szerokość i wysokość wynoszą odpowiednio 4360 mm, 1680 mm, 1420 mm. Rozstaw osi pozostawał niezmieniony – 2492 mm. To dość wystarcza na wygodną wycieczkę po całej rodzinie.

Zewnętrzne

Istotne uaktualnienia w wyglądzie samochodu nie miały miejsca, więc jest prawie identyczne z jego poprzednikiem. Wynika to z faktu, że deweloperzy postanowili skupić się na ważniejszych kwestiach. Jednocześnie zmieniły się niektóre elementy, a przede wszystkim dotykały bezpieczeństwa kierowcy samochodu "Lada-Priora" -2014. Nowość fotograficzna to potwierdza.

Główną aktualizacją jest głowica optyczna ze światłem dziennym. W wielu krajach, w których sprzedano ten samochód, istnieją przepisy prawne, w zależności od tego, które światła dzienne muszą pracować stale nawet w ciągu dnia, więc dodatek nie będzie zbędny. Podczas uruchamiania silnika automatycznie włączają się, co eliminuje kary niedopatrzenia.

Nowy "Priora -2014 otrzymał zaktualizowany tylny zderzak, uzupełniony specjalną wkładką absorbującą energię. Ciało, podobnie jak inne elementy zewnętrznej części samochodu, pochodzi z jego poprzednika w poprzedniej formie.

Projekt wnętrza

Pracownicy AvtoVAZ dokładnie przeanalizowali wnętrze samochodu: jego wygląd i funkcjonalność uległy zmianie, a to tylko skorzystało. Aktualizacje pozytywnie wpłynęły na poziom komfortu, co jest szczególnie widoczne podczas ruchu samochodu.

W kabinie użyto wysokiej jakości materiałów. Panel przedni wykonany jest z miękkiego tworzywa sztucznego, odpornego na różne czynniki zewnętrzne. Nowa tapicerka drzwi z większymi prętami bezpieczeństwa, centralna konsola z ekranem dotykowym, w drogich poziomach wykończenia – nowoczesne multimedia z obsługą najbardziej znanych technologii – niewielka innowacja techniczna.

Przednie fotele – jedna z głównych zalet deweloperów modelu "Priora -2014. Opinie entuzjastów samochodów twierdzą, że szeroki zakres regulacji, trójstopniowe ogrzewanie i 40 mm wzrost wysokości siedzeń pozwoli Ci wygodnie pomieścić nawet wysoki kierowca. Fotele mają dobre poprzeczne podparcie, zapewniając kierowcy i pasażera przed ostrymi manewrami.

Znacząco poprawiona i izolacja akustyczna samochodu: dźwięki z zewnątrz prawie nie słyszalne, dzięki czemu kierowca jest mniej rozproszony z drogi. Opcjonalnie dostępna kontrola tempomatu, kontrola klimatu, elektroniczne systemy pomocnicze oraz wiele innych dodatków. "Priora" (hatchback w 2014 r.) Pod względem komfortu może konkurować nawet z europejskimi samochodami tego segmentu.

Zmiany w części technicznej

Inżynierowie AvtoVAZ zmienili również aspekt techniczny samochodu. Przede wszystkim zawieszenie zostało zmodernizowane, co stało się mniej podatne na awarie. Kierownica została uzupełniona silnym i nowoczesnym wzmacniaczem elektromechanicznym.

Kilka słów trzeba powiedzieć o sprzęcie samochodu "Priora". Hatchback w 2014 roku jest wyposażony w te same skrzynie biegów. Nowy model, podobnie jak jego poprzednik, jest wyposażony w pięciobiegową skrzynię biegów. Deweloperzy zdecydowali się pozostawić stary program na niezmienionym poziomie, ponieważ dobrze sprawdziły się na drogach krajowych iw rosyjskich warunkach pogodowych.

Silniki

Podstawowym wyposażeniem samochodu jest silnik benzynowy 1,6-litrowy o maksymalnej wydajności 87 i 98 koni. Linia jednostek napędowych została uzupełniona o nowy silnik o pojemności roboczej 1,6 litra io maksymalnej pojemności 106 litrów na sekundę. Producent zapewnia, że samochód może rozwinąć się na poziomie 183 km / h. Rozproszenie "sto" trwa 11,5 s, a średni poziom zużycia paliwa wynosi 6,9 l / 100 km. Przez wiele lat jednym z głównych problemów produktów AvtoVAZ było wysokie zużycie paliwa, ale postanowiono w modelu Priory 2014. Opinie użytkowników potwierdzają to.

Nowy pakiet o ulepszonych właściwościach technicznych sprawi, że kierowcy będą zadowoleni. Deweloperzy "Priora" zdecydowali się na dywersyfikację linii silników i przyciągnąć kupujących. Nowa jednostka napędowa sprawia, że samochód jest atrakcyjny zarówno dla zwykłych obywateli, jak i dla fanów szybkiej jazdy.

Koszt modelu "Lada-Priora"

Cena 2014 roku jest porównywalna z zagranicznymi analogami, co czyni samochody konkurencyjne nie tylko w Rosji, ale także w krajach sąsiadujących.

Minimalny koszt nowych elementów w sedanie nadwozia zaczyna się od 347 000 rubli. "Priora" z zainstalowaną klimatyzacją, komputerem pokładowym, multimediami, bocznymi oknami z ogrzewaniem i napędem elektrycznym będzie kosztował maksymalnie 409 000 rubli. Cena najdroższego luksusowego sprzętu to 460 000 rubli.

Każdy zbiór "Priora" w korpusie hatchbacka kosztuje więcej niż 5000 rubli. Szeroki zakres cenowy umożliwia zakup samochodu osobom o różnym dochodzie, co czyni go jeszcze bardziej popularnym. Nie zapominaj o przyzwoitych parametrach technicznych modelu.

Pakiety

AvtoVAZ oferuje nabywcom samochód z trzema kompletnymi zestawami:

  • Standard;
  • Norma;
  • Apartament.

Standard zawiera minimalny zestaw opcji i wyklucza wszelkie "uzupełnienia". W niedawnej przeszłości kierowcy otrzymali możliwość w każdej chwili dodania różnych dodatków do samochodu.

Kompletny zestaw "Norm" uzupełniany jest dość dużą liczbą zmian. Najważniejsze uzupełnienia: nowoczesny system audio z wysokojakościowym dźwiękiem oraz system kontroli tempomierzy zapewniający zgodność z określonym trybem szybkiego ruchu samochodu Priora. Napęd testowy potwierdził ich jakość.

Górna wersja samochodu obejmuje wszystkie możliwe urządzenia i systemy pomocnicze dostarczone przez producenta dla tego modelu. Oprócz klimatyzacji i komputera pokładowego, obejmuje on również poduszki powietrzne, elektryczne wspomaganie kierownicy, czujniki deszczu i światła, nowoczesny system stereo z dużą liczbą różnych funkcji itd.

Wnioski

Nowy "Priora", podobnie jak większość produktów marki AvtoVAZ, jest samochodem "folkowym", którego popularność jest przede wszystkim zabezpieczona akceptowalną ceną, stała dostępność wszystkich tanich części, która jest bezpośrednio związana z lokalizacją zakładu produkcyjnego w kraju. Ciało samochodu "Priora" -2014 zasługuje na szczególną uwagę. Opinie właścicieli i specjalistów są takie same: samochód sprawdził się w najtrudniejszych testach.

Jednocześnie twórcy modelu wprowadzili wiele zmian, które znacznie poprawiły bezpieczeństwo, komfort i jakość prowadzenia samochodu. Wszystko to powinno zapewnić wysoki popyt na model, a rozszerzony zakres cen będzie dostępny dla szerokiego grona osób.

Łącząc wszystkie zalety i wady możemy stwierdzić, że samochód znajdzie swojego kupującego i będzie przyjemnym zakupem dziesiątki tysięcy samochodów, którzy w pełni docenią jego wysoki poziom bezpieczeństwa, komfortu i prostego i łatwego zarządzania.