864 Shares 4325 views

Co to jest korka? Jak zbudować kory z własnymi rękami

Ostatnio coraz częściej widzimy tunery, słychać słowo "kork". Ale tutaj nie jest to całkiem właściwe. Najpierw musisz zrozumieć, co to jest.


Najczęstszą odpowiedzią na pytanie, na czym polega kora jest definicja: jest to samochód, ze względu na zmiany, w których jego masa uległa znacznej redukcji, jak również dynamiczne właściwości spowodowane usunięciem części wnętrza lub części nadwozia. Innymi słowy, jest to zwykły samochód seryjny, który został zamieniony na wyścigi, przeznaczone do zawodów.

Więc to samo, co to jest jaskinia? Często nazywa się je absolutnie, a nawet minimalnie dostrojonym samochodem. Ale tak nie jest. Z dużym odcinkiem można nazwać to maszyną głęboko zmodyfikowaną na wystawy lub pokazy. Zwykle jest to bardzo niewygodne dla nich, aby poruszać się po zwykłych drogach.

Pręt szczurów

Jest to jedna z wielu gałęzi klasycznego gorącego pręta. Uaktualnieniami zewnętrznymi są tu wszystkie modyfikacje nadwozia samochodu, w tym zaćmienie dachu i wycięcie z sekcji nadwozia. Istnieje kilka metod malowania.

Często można spotkać drążek ratowniczy, pokryty czarną lub szarą farbą matową. Niektórzy, chcąc dać samochód zaniedbywanemu wyglądowi, starzeją się. Pamiętaj, że po tej procedurze maszyna musi być lakierowana w celu uniknięcia korozji.

Niektórzy wolą pozostawić natywną farbę lub całkowicie zardzewiałe i nieprzereagowane ciało całkowicie bez malowania. Ten wygląd sprawia, że samochód jest złamany i agresywny.

Wraz z tym maszyna wytwarza niezapomniane, hałasujące uderzenie silnika. Wynika to z całkowitego opuszczenia tłumika. Możliwe jest również użycie tłoczonych tarcz z białą wykładziną na gumie, a niektóre nawet używać kół z pistoletów artylerii.

Udekorują takie maszyny metalowymi siatkami, spawanymi kołkami i drutem kolczastym. Tapicerka w kabinie jest zupełnie nieobecna lub jest poważnie rozdarta.

To zjawisko w środowisku motoryzacyjnym, jako "ret", ostatnio stało się bardzo popularne, a liczba jego fanów rośnie każdego roku.

Korch "VAZ 2106"

Ten samochód powoduje bardzo pozytywne uczucia i dowodzi, że nie musisz wydawać dużej ilości pieniędzy na ulubioną rozrywkę i osiąganie wyników. Nie ma potrzeby szukać wysoko wyspecjalizowanych specjalistów, ponieważ budowa tego bzdur z własnymi rękami będzie kosztować mniej. Wystarczy trochę ostrożności i staranności.

Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić, jest zmiana natywnego silnika na szesnastowierścieniowy zawór 2112 o pojemności 1,5 litra, należy wymienić tłoki na "Nivskie", czyli rowek do opuszczania SJ, ale nadal trzeba wymienić wałki rozrządu. Wszystko inne jest standardowe.

Najdroższą częścią stępki "VAZ 2106" jest tylna opona, która służy jako przyrzeczenie sukcesu w wyścigu budżetowym. Tu nawet most i skrzynia biegów pozostały nienaruszalne. Mimo to samochód jest zawsze w ruchu i nie złamie.

Drifting kory

Ze względu na fakt, że nawet najlepsze, uznane przez kierowców modelu samochodu nie są małe, najbardziej interesujące samochody do zawody dryfują są tworzone przez bardzo długi czas. Poza tym, nie jest łatwo znaleźć odpowiednie części dla nich.

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech oszołomienia drift jest niestandardowy kamber. Przyczynia się do lepszego chwytania kół z torem, zwłaszcza w narożach.

Na koszt tylnych i przednich plastikowych skrzydeł, nadwozie samochodu jest powiększane i przycinanie jest dodawane, a w środku okapu jest wykonana plastyczna wykładzina, która jest wyposażona w odpowietrznik, który chłodzi silnik. Bardzo spektakularne w tym samochodzie będą wyglądały jak pocierania i blizny na drzwiach i zderzakach.

Więc dowiedzieliśmy się, czym jest korka. Teraz musisz zrozumieć, jak ją zbudować.

Nadwozie do dryfowania

Zanim to zrobisz, należy zwrócić uwagę na ciało podczas zakupu samochodu – powinno być tak silne, jak to możliwe, ponieważ jako całość będzie mniej podatne na korozję niż ta, która jest spawana i przebudowana. Ponadto, będziesz spędzać dużo mniej na tych procedurach. Jak zbudować korę własnymi rękami, a jednocześnie utrzymać budżet?

Zasadniczo modyfikacja ciała polega na wycinaniu nadmiaru żelaza, usuwaniu izolacji akustycznej i instalacji klatki zabezpieczającej. W prostych celach należy rozjaśnić samochód i wyrzucić tylne fotele i inne śmieci, aby ułatwić jazdę. Później wszystko to można sprzedać. To nie będzie zbędne i gotować ciało dodatkowo dla lepszej sztywności.

W celu dalszego ułatwienia samochodu, należy wymienić wieczko bagażnika na węgiel lub plastik, a także na maskę i skrzydła. Warto też wymienić okulary na te, które są wykonane z poliwęglanu o grubości trzech milimetrów. Takie zmiany doprowadzą do uproszczenia maszyny o prawie jedną trzecią, co pozytywnie wpływa na obsługę.

Wspornik zawieszenia

Jeśli chodzi o zawieszenie w konstrukcji drift, jest ono potrzebne jako sztywne i niskie. Lepiej jest, jeśli jest to zestaw kolonialny, w którym można zmieniać te parametry. Takie szczegóły można wybierać i zakupić w absolutnie dowolnych katalogach sportowych lub strojeniowych. W tym miejscu należy zwrócić uwagę na górne wsporniki kolumny. Powinieneś dawać pierwszeństwo tym, którzy mają połączenia obrotowe. Pomimo tego, że odczuwasz wpływ zawieszenia na nadwozie, szczegóły te będą pozytywnie wpływać na sterowność maszyny w przypadku braku elementów gumowych.

Dźwignie należy również wymienić na regulowane ciche bloczki przegubowe. Materiał, z którego są przeprowadzane zależy od kondycji finansowej. Możesz wybrać sztywny poliuretan, lub prosty, kauczuk.

Regulacja nie będzie gorsza, jeśli zainstalujesz stabilizatory bocznej twardości większej twardości, a także rozciąganie słupków zawieszenia.

Sterowanie

Aby samochód z szydełkiem dobrze odpowiadał na Twoje zakręty, a kąt obrotu kół był możliwie duży, musisz wyregulować kierownicę. W przypadku, gdy w samochodzie znajduje się układ kierowniczy, prawdopodobne jest, że udoskonalenie zostanie zredukowane do jego regulacji i naprawy, można wymienić stelaż sterowy. Jeśli w Twoim komputerze już istnieje, zaleca się sprawdzenie, która będzie miała minimalną liczbę obrotów kierownicy. Potem samochód będzie reagował znacznie szybciej na działanie swojego właściciela, a ruch kół podczas ponownego układania będzie łatwiejszy. Rotacyjne pięści i ostrza kierownicy powinny być wyrafinowane . Ale najważniejszą rzeczą jest pamiętanie – system kierowniczy zawsze musi być w idealnym stanie. Nie powinna mieć nawet najmniejszych oznak zmęczenia lub gniewu. Musi być zawsze zawsze wyregulowany opuszczenie kambera, a wszystkie gumy zostaną wymienione w odpowiednim czasie.

Sprzęgło osi przedniej i skrzynia biegów

Sprzęgło można wybrać według własnego uznania. O wiele tańsze jest zarządzanie naturalnym chwytem, co pozwala na osiągnięcie mocy silnika. W przypadku częstego przegrzania lub poślizgu sprzęgła zapasowego, należy ją zastąpić ceramiką jednosekundową lub dwuwarstwową, w zależności od możliwości finansowych.

Żadna z kadłubów nie będzie wykonywana bez przekładni tylnej osi – samoczynnie blokująca lub różnicowa w LSD. Dzięki temu, nawet tylne koła będą uczestniczyć w dryf, ale dla profesjonalnego dryftu to nie zadziała. Znacznie oszczędność różnic spawania, co w przeciwieństwie do popularnych przekonań nie powoduje kłopotów.

Guma, dyski i wnętrze

Tarcze na korze powinny być tak lekkie, jak to tylko możliwe, a opony są niskie. Jeśli kierownica jest nieodpowiednia, zaleca się zainstalowanie pół-kresek lub slicks z przodu. Podczas przebudowy lub przyspieszenia potrzebna jest dobra przyczepność tylnych kół do drogi, więc pomimo wysokich kosztów, pożądane jest korzystanie z nowych, nowych opon.

Zacznijmy teraz zmieniać salon. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest umieszczenie foteli sportowych lub wiaderek. Aby uniknąć sytuacji smutnych, wymagane są wielopunktowe pasy.

Aby jasno i delikatnie złamać samochód w poślizg, należy zainstalować hydrauliczny hamulec ręczny. Po takich przekształceniach będziesz naprawdę rozumieć, czym jest kora.