489 Shares 3774 views

Skutery śnieżne "Stealth" – nowy stosunek ciężaru i mocy

Kilka lat temu rosyjski koncern "Velomotors" zaczął produkować skuter śnieżny "Stealth", co natychmiast stanowiło poważną konkurencję dla zagranicznych kontrahentów. Produkcja szybko znalazła się na liście najpopularniejszych urządzeń, a także japońskich "Wikingów" i krajowych "Tiksi", "Buran" i "Taiga". Jednocześnie skuterki Stealth wypełniały niszę modeli utylitarnych najbardziej popularnych wśród rosyjskich nabywców.


Opis

Dzisiaj producent oferuje fani jazda na śniegu na raz trzy modyfikacje. Zdaniem ekspertów z "Velomotors", skuter śnieżny "Stealth" jest całkowicie ich własnym rozwojem firmy. Chociaż niektóre konstruktywne pożyczanie od zagranicznych rówieśników jest motywowane chęć nie do ponownego ich tworzenia, ale do poprawy i poprawy jak najwięcej.

Skutery śnieżne "Stealth" wyposażone są w obudowę i gąsienice wykonane ze stali. Biorąc pod uwagę preferencje użytkowników i miłośników podobnych maszyn utylizacyjnych, narty wyposażone są w teleskopowe zawieszenia. Takie rozwiązanie gwarantuje maksymalną stabilność tego pojazdu podczas jazdy na kamieniach lub kłód, a także inne nie bardzo duże przeszkody.

Skutery śnieżne "Stealth" znajdują się w kategorii "superwidetrack". Są one wyposażone w narty od producenta Comoplast, a także ekspandery z maksymalną prędkością przedniego zawieszenia piętnaście centymetrów. Pod nimi są domowe gąsienice o szerokości sześciu i pół milimetra.

Cechy konstrukcyjne

Aby uzyskać maksymalny komfort kierowcy, skuter śnieżny Stealth wyposażony jest w miękkie, szerokie fotele, których kształt idealnie nadaje się do wygody jazdy, eliminuje możliwość poślizgnięcia się. Kierunek na nich jest na tyle wysoki, aby nie przeszkadzać w prowadzeniu w szafie, a nie zmusić kierowcę do zginania.

Jazda na skuterach śnieżnych "Stealth", zdjęcia paneli przyrządowych, wykonane przez słynnego koreańskiego producenta Koso, dowodzą, że nie są gorsze w projektowaniu analogów zainstalowanych na najwyższych markowych maszynach. Uchwyty z młotami gazowymi są wykonane z regulowanym ogrzewaniem.

Dla ułatwienia obsługi znajdują się urządzenia sprzęgające (przednia i tylna), a także fotel, bagażnik i oparcie dla pasażera. W razie potrzeby można montować wciągarki holownicze z tyłu lub z przodu.

Modele

520-tym modelem "Stealth" jest uważany za najmłodszych w historii. Na płycie zamontowany jest dwucylindrowy silnik z wymuszonym chłodzeniem. Silnik, z którym są wyposażone są skuterki śnieżne "Stealth", jest niemieckim. Jest to najbardziej optymalny pod względem wagi i siły: trzydzieści jeden kilogramów i pięćdziesięciu dwóch "koni".

Snowmobile "Stealth-800", którego cena zaczyna się od dwustu czterdziestu tysięcy, jest wyposażona w czterosuwowy silnik V. Jego moc ustawiona jest na 59,8 litra. Z., Dlatego uważa się, że jest szczyt.

W niektórych modelach przeznaczonych do jazdy na długich dystansach wykorzystywane są silniki z Tajwan. Są popularne wśród tych, którzy używają ich w dużych i otwartych przestrzeniach, na przykład na lodzie dużego jeziora. W takim przypadku, w przypadku jazdy po lesie lub innym trudnym terenie takie maszyny nie są odpowiednie.

Według opinii użytkowników, skutery śnieżne "Stealth" są wyważonymi maszynami. Biorąc pod uwagę stosunkowo niską cenę, będą zadowolić wielu Rosjan, szczególnie tych, którzy potrzebują maszyn utylizacyjnych nie tylko do spacerów, ale także do codziennej pracy.