821 Shares 1548 views

Jak umieścić zapłonu 4t skuter? Zasada działania, przyczyny awarii i ustawienia

Jak umieścić zapłon na 4t skuter? Problemy z zapłonem 4-suwowy silnik może nastąpić z różnych powodów, ale wszystkie prowadzą do tego samego rezultatu – zatrzymuje silnik uruchamia się. Ale brak terminowego iskry nie może być jedynym powodem, że silnik nie uruchamia się. Aby dokładnie sprawdzić, czy to jest przyczyną awarii zapłonu silnika, sprawdzić wszystkie inne możliwe błędy, które mogą przeszkadzać w pracy silnika, i usunąć je. Może wystąpić uszkodzenie układu zapłonowego, z przyczyn, które mogą wynikać z mechaniki i elektirki. Za pomocą prostych technik można określić, czy w przypadku awarii mechanicznej lub usterka element elektryczny. W domu może wyeliminować wszelkie uszkodzenia zapłonu 4-suwowy silnik skuter.


Powody odmowy 4-suwowy silnik skuter

Jeśli silnik skuter nie daje się uruchomić, a następnie powody mogą być bardzo różne:
1. Brak podawania paliwa do komory spalania.
2. Nie należy regulować przepływ powietrza.
3. Nie ma kompresji. Burned-out i zdeformowane zawory nie zapewniają kompresję. Powodem braku sprężania może być nieprawidłowy montaż grupy tłok-cylinder, a także uszkodzenia samej butli.
4. Uszkodzony mechanizm dystrybucji gazu, odpowiedzialny za działanie zaworów.
5. uszkodzona świeca zapłonowa.
6. zapłonem iskrowym nie jest generowany w generatorze podczas pracy mechanicznej.

Zasada działania zapłonu do silników 4-suwowych skuterów

Zapłon skuter 4t zależy od taktowania synchronicznego ruchu wałka umieszczonego w głowicy cylindra oraz prądnicy. Na zewnętrznej stronie obudowy wirnika ma występ stykający się z czujnikiem podczas obrotu zapłonu. W momencie kontaktu iskra występuje na iskry. Wirnik jest połączony z wałem korbowym. W czasie wału korbowego zapłonowej i tłok są w skrajnym położeniu martwym punkcie. Jak umieścić zapłonu 4t skuter? Konieczne jest, aby podczas przejścia z pozycji martwego punktu wału odpowiada chwili taktowania zapłonu paliwa w komorze spalania.

Pierwsze regulującą zapłon

Przed umieszczeniem zapłon 4t skuter, upewnij się, że nie ma iskry, a świeca jest sprawne. W tym celu należy wykręcić ten ostatni należy podłączyć do złącza kablowego oraz naciśnij metalową obudowę do ramy. Kiedy wirnik musi wynikać wyraźnie widoczny iskry, którego obecność określa prawidłowe działanie generatora, a sam iskry.

Kontrolowany zapłon skuter 4t

Do obracania wirnika generatora oraz wału odpowiada żądanym cyklu czasowego tłoka, jest konieczne, aby odsłonić swoją pozycję na etykietach. Korpus ma położenie markera magneto martwego punktu cylindra w postaci litery „T”. Wirnik może być ustawiane ręcznie, co może być wykonane za pomocą kick-rozrusznika. Rozporządzenie wałek rozrządu jest określona przez znaki rozrządu na gwiazdy. Trzy punkty zadane gwiazdy na zewnętrznej stronie, tworzą trójkąt równoboczny, wierzchołek, który powinien być kierowany do skrajnego położenia tłoka. Regulacja zapłonu jest prawidłowa pozycja Fielding Timing gwiazdy.

zapłonu

Jak umieścić zapłon 4t skuter do przodu? Uważa się, że jeśli to zrobisz, zwiększyć szybkość i wydajność silnika. Teoretycznie tak jest. Jeśli iskra podczas kompresji nastąpi tuż przed chwilą upływu cylindra nad ziemią, to powinna dać pożądany efekt. Jednakże techniczna realizacja takiego skutera zapłonu regulacji związanych z przeniesieniem jej występu w obudowie wirnika generatora. Jest na to sposób, który jest prostszy i bardziej bezpieczne, co daje pewien efekt. Można podłączyć na półce, aby krok. W tym celu konieczne jest usunięcie warstwy od 0,5 mm do połowy powierzchni projekcyjnej. Etap należy rozpocząć od strony, która najpierw styka się wtyk czujnika. Podwójna iskra, którą otrzymuje się w rezultacie zapewnić bardziej przewidywalną uruchomienie silnika, a także zwiększyć prawdopodobieństwo zapłonu po wystawieniu na działanie niekorzystnych czynników związanych z warunkami pogodowymi i paliwa błędną i powietrza.