763 Shares 4988 views

Fiat 125: Przegląd

"Fiat" 125 zstąpił z linii produkcyjnej w 1967 r., A zwolnienie zostało zakończone w 1983 r. Włoski producent wolał wypuścić samochód w trzech wariantach: coupe, wszechstronny samochód osobowy i sedan. Chociaż samochód został wykonany ponad 30 lat temu, ale nadal można go zobaczyć na ulicach iw podróży. Co zaskakujące, była "wytrwała".

Z zewnątrz Fiat 125 może przypomnieć VAZ-2101 (lepiej znany jako Zhiguli lub Kopeika). Różnice w wyglądzie różnią się długością rozstawu osi, podwozia i zawieszenia. Urządzenie zainstalowane w maszynie miało moc 125 KM, silnik przeznaczony był do 1,6 litra, współpracował z automatycznym mechanicznym lub trzypunktowym mechanizmem automatycznym.

Od kilku lat (do 1972 r., Kiedy produkcja została przerwana we Włoszech), wyprodukowano ok. 604 tys. Sedanów. Jednocześnie z "natywną" wersją samochodu powstał polski model. Rozróżniano okrągłe reflektory. Po pewnym czasie skład został uzupełniony wagonami i pickupami, które miały tę samą nazwę "Fiat" 125. Silnik samochodu z Polski był mniej silny.

Przyczyny produkcji

Powodem utworzenia nowego samochodu było pragnienie producenta, aby połączyć najlepsze konfiguracje w jednym modelu, odrzucając coś, co nie spełniało oczekiwań. Z różnych modeli miały takie szczegóły jak okap, zderzak, podwozie i silnik. Z powodu tej decyzji nie trzeba było wydawać dużo pieniędzy, a całkowite koszty dla konsumentów zostały obniżone. To, co zapewniło sukces samochodu "Fiat" 125. W rzeczywistości, jeśli spojrzysz na jakieś zdjęcie tego modelu, mało prawdopodobne jest, aby mieć pewność, że jest to czysty "włoski". Z uwagi na fakt, że VAZ podpisał umowę z FIAT, samochód ten stał się prototypem dla Zhiguli.

FIAT 125 Special

Rok po prezentacji oryginalnego samochodu pojawiła się specjalna wersja. "Fiat" 125 stał się bardziej wytrzymały, bardziej stabilny i sztywniejszy. Zmieniono silnik – zainstalowano mocniej. Przekładnia była mechaniczna. W 1970 r. Ta sama wersja została zmodyfikowana. Wśród modyfikacji można zobaczyć automatyczną transmisję w trzech krokach. Były to niemal ostatnie i jedyne cechy techniczne, które później uległy zmianie. Wszystkie inne wersje restylujące różniły się tylko projektem.

Podobieństwo z VAZ-2101

Dla Rosjan model "stu i dwudziestego piątego" będzie zawsze związany z krajowym VAZ. Są jednak takie same tylko w zewnętrznych znakach.

W czasach gdy AvtoVAZ kupił licencję na samochód, producent połączył modele bazowe 124 i 125 FIAT. Urodził się tak dobrze znany "Kopeika".