833 Shares 3178 views

Bateria na motocyklu: wybór, charakterystyka

Zazwyczaj akumulator na rowerze – samowystarczalną Bateria z 12 woltów. Wyjątkiem są rowery z silnika, którego ilość wynosi mniej niż 50 centymetrów sześciennych. Szczególne cechy działania elementu dotyczy wpływu czynników atmosferycznych, znaczącej ekspozycji na drgania i odkształcenia mechaniczne. Przy wyborze baterii należy rozważyć motocykl wodoodporny, ochrona przed wibracjami i wyciek płynu roboczego, a także zdolności i wielkości elementu.


Bateria na rowerze: Rodzaje

ołowiowych są najbardziej dostępne cenowo. Bateria tego typu potrzebują regularnych poziomów elektrolitów diagnostyka, a także sprawdzanie napięcia zasilającego. To sprawia, że możliwe, aby zapobiec sulfitation i awarię urządzenia. Prawdziwe życie jest elementem operacyjny trzech do pięciu lat.

Motocyklowe Akumulatory typu AGM są droższe i bardziej niezawodna wersja. Te elementy płynu roboczego jest umieszczony w specjalnej komorze. W kompaktowej obudowie, wiele płyt ołowianych, zwiększając w ten sposób dopływ prądu wyjściowego. Mróz elektrolit chronić włókna szklanego okładzinę, operacja nie uwalnia się wodór i okres działania tego AB wynosi od pięciu do dziesięciu lat.

akumulator żelowy do motocykla

Takie przypadki są jednym z najbardziej niezawodnych opcji w swoim rodzaju. Elektrolitu w tych baterii jest mieszana ze specjalnym roztworze, co zapobiega odparowaniu i zamrożenie kompozycji. akumulator żelowy do bezobsługowych motocykla, w przypadku uszkodzenia możliwe jest zastąpienie obudowę ponieważ nadzienie żel pozostaje warunki pracy.

Struktura elektrolit i doskonała płyta ładowania pozwala utrzymać opłatę za długi czas. Średnio w człon roboczy wynosi około 800 cykli ładowania. Przy prawidłowym użytkowaniu, bateria może być więcej niż 10 lat. Wady urządzenia zapewnia wysoki koszt i konieczność korzystania specjalną ładowarkę. Aby zmaksymalizować żywotność baterii typu helu, konieczne jest przeprowadzenie badań i ich ładowanie.

Kluczowe cechy

Bateria do motocykla posiada szereg specyficznych parametrów. Należą do nich:

  1. Wymiary. W związku z tym, że baterie powinny odpowiadać wielkości komory do instalacji, jak również odpowiednich charakterystyk technicznych, zgodnie z paszportem pojazdu.
  2. Równie ważna gra podłączone terminale. Akumulatory motocykla (12B) mają więcej niż pięć różnych konfiguracjach połączeń. Wiele zależy od pomysłów producenta. W związku z tym, pakowanie uniwersalny wyboru jest bardzo problematyczne.
  3. Pojemność. Ta wartość musi być zgodna z wymogami przewidzianymi przez deweloperów. W przypadku akumulatorów o niższym indeksie, to po prostu nie może być wystarczająco Zdjęcie aby uruchomić rozrusznik. Szczególnie będzie odczuwalne w temperaturach poniżej zera.

funkcje

Bateria na motocyklu ma specyficzny prądu rozruchowego, zwykle ukierunkowane na agregację o napięciu 12 woltów. W tym porównaniu wóz dwukołowy dostaje dużą moc silnika, niezależnie od jego wielkości.

Warto wspomnieć przyczynę baterii samorozładowania. W takim przypadku, jeśli urządzenie jest w stanie bezczynności, system silnik spalinowy, kontroler, budzik i inne dodatkowe elementy nadal działać. Prowadzi to do utraty pojemności akumulatora, zwłaszcza w zimie.

usługa

Bateria na IZH motocykla i innych jednostek krajowych wymagają regularnej konserwacji. W ramach tej procedury to:

  • Płukanie obudowę, co pozwala zoptymalizować funkcjonalność baterii jako całości.
  • Stripping terminale. To przyczynia się do poprawy kontaktu z powierzchnią roboczą i zapobiegają utlenianiu obszarów problemowych.
  • Urządzenie Diagnostyczne realizowane poprzez podłączenie multimetru.

Ponieważ większość właścicieli zostawić rower w zimnym garażu, należy pamiętać o tym, jak ładować akumulator motocykla. Najlepszym wyjściem byłoby demontaż akumulatorów, mycie, a następnie pobierania opłat zgodnie z instrukcją. Element przechowywać w temperaturze pokojowej, jest pożądana, ponieważ zimna elektrolit może zamarznąć, a w trybie termicznym podwyższonej prostu przestaje spełniać swoją funkcję w wyniku szybkiego rozładowania. Optymalna temperatura przechowywania wynosi 2 do 30 stopni. Przyrząd wymaga ładowania co 50-60 dni.

usterki

Akumulatory 12V motocykli z zastrzeżeniem szeregu błędów, które mogą być związane z małżeństwem fabrycznego lub nadużycia. W tej kategorii należą:

  1. Płytki Sulfitation, co powoduje przyspieszone rozładowania baterii. Proces ten jest wynikiem niewłaściwego urządzenia ładującego, część ścieków i akumulatora w niewłaściwym miejscu.
  2. Zwarcie w mechanizmie. Kiedy wystąpi zwarcie płyty odkształcenia składników aktywnych, które nie pozwala na dalsze działanie baterii.
  3. Niszczenia lub obrzęk blokuje płytkowe.

Innym częstym powodem bateria motocykl (12) może się nie udać – uszkodzenie mechaniczne. W przypadku obecności pęknięć w obudowie lub przedziały pracy stosowania akumulatorów jest bardzo krótki okres lub nie nadaje się do dalszego stosowania.

Co należy zwrócić uwagę?

Podczas pracy baterii motocykl należy zwrócić uwagę na możliwość wewnętrznej szczelinie sieciowej, który występuje w przypadku braku kontaktu AB i jego zacisków wyjściowych. Należy również upewnić się, że przedmiot nie podlega kategorii samowolny. Czynnik ten pojawia się w przypadku kontaktu z systemem zanieczyszczony lub wypełniacza z cząstek żelaza. W normalnej eksploatacji, jest mało prawdopodobne, stopień samorozładowania.

Wyciek płynu hydraulicznego z systemu może wystąpić ze względu na pęknięcia ylo wiórów na obudowie akumulatora. W zależności od rodzaju akumulatora istnieją dwie wersje wydarzeń. Jeśli AB jest zależne od integralności rdzenia i wyposażone w ciekłym rodzaju elektrolitu – element musi być odrzucone i zastąpione. Żelem baterie mogą działać inaczej. Wystarczy wymienić obudowę. Bateria na motocyklu, którego cena zaczyna się od 30 $ i zależy od zasady działania i struktury, jest dostępny podnieść do każdego modelu, niezależnie od faktu, że maszyny dwukołowe są wybredny pod tym względem niż samochodów na czterech stokach.