320 Shares 2904 views

Kama Automobile roślin, Naberezhnye Chelny: historia, produkty, wskaźniki

Kompleks samochodowe Kama znajduje się w mieście Naberezhnye Chelny. Zakład produkuje ciężkie maszyny i jest jednym z największych specjalistycznych firm na świecie. Firma wytwarza produkty pod wspólną marką „Kamaz”. W miejscu, gdzie Kama Automobile Plant? – to klaster motoryzacyjny ze stale rozwijającej się infrastruktury.


Roślin dla gospodarki narodowej

Uchwała w sprawie budowy elektrowni została opublikowana w 1969 roku. Miejsca na miejsce został wybrany miasteczko Naberezhnye Chelny na rzece Kama. Zwichnięcie została ustalona z uwzględnieniem zdolności logistyczne dla dostawy i wysyłki towarów. Miasto znajduje się niemal w centrum byłego Związku Radzieckiego, który odbywa się w pobliżu rzeki Wołgi i Kamy dozwolonym transport wodny dostarczyć materiały do budowy i wyposażenia dla sklepów. Zaletą był rozwój sieci linii kolejowych i dróg.

W przyszłości, położenie geograficzne oraz infrastruktura rozwiązał problem z wysyłaniem produktów roślinnych dla konsumentów. Roboty budowlane w zakładach produkcyjnych i budowę mieszkań zostały wykonane „Kamgesenergostroy” organizacja. Budowa była szorstka i wielonarodowym, w realizacji zamówień dla przyszłości zakładu wzięło udział ponad 2 tysiące organizacji wszystkich ministerstw ZSRR.

Rozpoczęcie budowy

Kama Automobile Zakład został wyposażony w najlepszych materiałów, technologii i urządzeń. Sprzęt dostarczany przez obu firm krajowych i zagranicznych firm, takich jak: „Hitachi”, „Renault”, „Liebherr” i tak dalej. W sumie, dostawy realizowane są około 700 firm zagranicznych.

Prace budowlane rozpoczęły się w zimie 1969 roku. Planowana zdolność produkcyjna musiała zapewnić uwolnienie 150.000 sztuk samochodów ciężarowych, a także zapewnienie zespołu 250 tysięcy silników w ciągu roku. Cały kompleks produkcyjny obejmuje 57 kilometrów kwadratowych ziemi nad brzegiem rzeki Kamy.

Zintegrowane podejście

Kama Automobile Plant – tworzących przedsiębiorstwo. Wraz z budynków wzniesionych budynków mieszkalnych i infrastruktury miejskiej. Pracownicy otrzymują komfortowe zakwaterowanie, zbudowane szkoły, szpitale, przedszkola, usługi publiczne, sport i kompleksy kulturowe. Każdego roku miasto zostało zbliża się do 40 tysięcy specjalistów. Na początkowym etapie populacji 27 tysięcy ludzi, dziś miasto jest domem dla ponad pół miliona mieszkańców.

Pierwszy samochód przewrócił się nowych sklepów w lutym 1976 r. Do tej pory ilość produkcji oblicza się w milionach. Podczas prac Kama Automobile Zakładu zebrano ponad 2 miliony pojazdów i prawie 3 mln silników. Eksport odbywa się w ponad osiemdziesięciu krajach na całym świecie, co trzecia ciężarówka o dużej nośności w krajach WNP należący do rodziny KamAZ.

Etapy rozwoju

Praktycznie wszystkie obszary gospodarki udział samochodów, które produkuje Kama Automobile Plant. Historia zakładu wie, wzloty i upadki, ale wyjście nie jest zatrzymany. Pierwsza faza zdolności produkcyjnej została uruchomiona w grudniu 1976 r. Do czasu swojej premiery, firma ma najlepsze fundusze, dwa najwyższe wskaźniki samochodów VAZ.

Tempo wzrostu produkcji i rozwoju konstrukcji był rekordowy dla branży:

 • Pierwsze roczne zwolnienie z planem (1977) została zakończona w październiku, z indeksem 15 tysięcy samochodów. Pod koniec kursu roku poprawiła się o 7 tys.
 • Sto tysięcy KamAZ poza linią w czerwcu 1979 r.
 • Druga faza zdolności produkcyjnej został oddany do eksploatacji w 1981 roku.
 • Kama Automobile roślin w 1983 roku założył firmę „FC KamAZavtotsentr Naberezhnye Chelny”, w ramach której zawarte gwarancję wydaną przez maszyny, utrzymanie parku części zamiennych. We wczesnych latach 90-tych, firma ma centra serwisowe 210 tam.
 • W 1987 roku, zdolność do produkcji „Oka” samochody marki mały biegali w fabryce. Od 1994 roku, produkcja otrzymała odrębny status zakładu, którego urządzenia są przeznaczone do rocznej produkcji 75.000 samochodów.
 • W 1988 roku, zespół wyścigowy pracowników „KAMAZ” rośliny (Kama Automobile roślin) powstała z nazwą „KAMAZ-master”, następnie zdobył wiele nagród na krajowych i międzynarodowych rajdach.

stabilność

Kama Automobile roślin (Naberezhnye Chelny), w 1990 roku przeniósł się do statusu spółki. Na wiosnę 1993 roku wybuchł pożar na dużą skalę, który zniszczył prawie wszystkie unikalne drogiego sprzętu i urządzeń w zakładzie w silnikach budynków przemysłowych. Środki odzysku podjęte zostały niemal natychmiast po reakcji na katastrofy. W grudniu tego samego roku sklep ponownie rozpoczęła produkcję silników.

W 1996 roku „Kamaz” SA został przeniesiony do nowego stanu, stając się spółką publiczną. W tym samym roku firma stworzyła prototyp nowego modelu samochodu baza KAMAZ-6520, co dało pierwszym składzie nowego sprzętu. Masowa produkcja rozpoczęła się w 1998 roku.

joint ventures

W nowym stuleciu, firma weszła z aktualizowanych planów i opracowanego modelu autobusu NefAZ-5299 z podstawowym wyposażeniem KAMAZ-5297. W 2003 roku firma zaprezentowała samochód produkcja KAMAZ-4308, przeznaczony do infrastruktury miejskiej.

W listopadzie 2005 roku, fabryka ogłosiła joint venture – niemiecka firmę ZF Friedrichshafen AG oraz OAO „KAMAZ”, struktura nazywa OOO „ZF KAMA”.

W lecie, otwarcie linii produkcyjnych w Kazachstanie (Kokshetau) i utworzenie spółki joint venture rosyjsko-kazachskiej z nazwą „Cummins KAMA”. W przyszłości współpraca z partnerami europejskimi i krajowymi stale rosła. Były joint venture z firmami z USA, Niemczech, Indiach, Austrii i innych krajów.

nowoczesność

Jubileusz 2000000-ga KAMAZ został zwolniony z głównego rurociągu w lutym 2012 roku. W następnym roku rozpoczęto seryjną produkcję nowej gamy samochodów ciężarowych – KAMAZ-5490 (ciągnik długodystansowych). W kolejnych latach, została uruchomiona w serii modelu traktory KAMAZ-65206 i KAMAZ Platforma samochodu bagażnik-65207.

Nowy produkt w 2015 roku, elektryczny autobus stal, urodziły się w wyniku współpracy z napędem Electro (Rosja). Badania testowe przeprowadzono w dziedzinie miast i pokazał zadowalającego rezultatu. W tym samym roku firma rozpoczęła testowanie bezzałogowego, wydany w przedsiębiorstwie.

W 2016 roku firma została utworzona obiektów kotorgo będzie produkować ramki samochodów z kabinami dla ciężarówek K5 generacji samochodu, który był największym projektem od budowy „KAMAZ” samej rośliny.

Kama Automobile Plant in 2017. Planowane zakończenie linii montażowej montażu silnika nowego typu – P6 sześciu rzędu. Do tej pory, ukończony i zaakceptowany przez Komisję prac budowlanych, montaż urządzeń prowadzona jest przez firmę „Hekkert” (Niemcy). Do końca roku dwustu silników prototypowych planowane jest zebranie próbek nowej linii.

produkty

Jednym z największych gigantów motoryzacyjnych i Rosji na świecie jest Kama Automobile roślin. Skrót KamAZ znana jest nie tylko w rodzimych otwartych przestrzeni, ale także w innych krajach. Firma produkuje szeroki wykaz pojazdów, maszyn, silników, produkuje prace związane, świadczy usługi.

produkty roślinne: Kama Automobile

 • produkcja pojazdów (ciągniki, ciężarówki, samoloty ciężkie wywrotki, autobusy z CMU).
 • Spetsavtotekhnika (dźwigi, ciężarówki, samochody ciężarowe, dmuchawy śniegowe, pakuły, urządzenia wiertnicze i tak dalej.).
 • Butla gazowa, municypalne (autobusy, ciężarówki, dźwigi, ciężarówki, sprzęt krajobraz itd.).
 • Autobusy (miejskie, podmiejskie, międzymiastowe, elektryczny autobus).
 • Przyczepy (Platforma przyczepy i naczepy, kontenery, przyczepy i naczepy – cysterny, itp).
 • Części zamienne do samochodów produkowanych i technologia.
 • Related Technology (elektrownie cieplne, mini-agregaty prądotwórcze, kamateynery, silniki, bloki energetyczne itd.).

Związanych z produkcja i usługi

Kama auto gigant zawiera dużą liczbę roślin, które będąc częścią całego przedsiębiorstwa, sprzedawać własne produkty.

Rośliny Grupa „Kamaz” i produkty:

 • Zakład samochodowy (bieg do jazdy mosty most dla pojazdów, zestawy naprawcze zawieszenia stabilizator, unoszących się w powietrzu platform i tak dalej.).
 • Kucie roślinne (wały korbowe, dźwignie, koła zębate, kostki kierownicy pięści ekspansji piasty, kołnierze itd.).
 • Foundry (żeliwo, stal, kolor, specjalne, akcesoria i sprzęt do prac odlewniczych).
 • Naciśnij i tłoczenia roślin (czyszczenie i wykrawanie, farbowanie metali, wytwarzania formowanych wyrobów, spawanych części, części itd.).
 • Naprawa zakład przemysłowy (Opracowanie i produkcja cięcia, pomiarowe, narzędzia pomocnicze, narzędzia specjalne, produkcja i sprzedaż części zamiennych do maszyn i urządzeń, maszyn remontowych usług, jest gotowa i modernizacji starego sprzętu, instalację systemów CNC i tak dalej.).
 • Silniki roślinne (sprzęt silniki zgodnie z życzeniem klienta, sprzedaż części silnika, części galwanizacji, obróbki cieplnej części, obróbka itd.).
 • Metrologia (kalibracja środki pomiaru, kontroli granicznej, oznacza badanie laboratoryjne usług metrologicznych i tak dalej.).
 • Obsługa Klienta (certyfikowane ośrodki KamAZ, konserwacja, części zamienne do wszystkich linii produktów wytwarzanych przez samochody i pojazdy, serwisu gwarancyjnego).

Ogólna wydajność do 2016 roku (MSSF)

W trakcie 2016 roku skonsolidowane przychody wyniosły 133,540 mln rubli, która jest wyższa niż w roku poprzednim o 37%. Firma uważa, że poprawa wskaźników finansowych ze względu na wycofanie się na rynku nowej gamy ciężkich marki „KamAZ”. Ważną rolę pod względem jakościowym i ilościowym, grał na krajową realizację programu substytucji importu, wzrost wydajności, efektywności zarządzania, wprowadzenie zaawansowanych technologii.

Kama Automobile roślin wskaźniki skuteczności w 2016 roku:

 • Skonsolidowane przychody – 133 540 mln rubli.
 • Realizacja – 34,432 ciężarowe (poprawa w stosunku do poprzedniego roku o 16%).
 • Zwiększenie udziału obecność na rynku domowych – 56% (2015 ta wynosiła 51%).
 • zysk netto – 656 mln rubli. (2015 – strata 2,38 mln rubli.).
 • Rentowność (wskaźnik EBITDA) – 4,6% (w 2015 godu – 2,6%).

Wskaźniki w 2017 roku

Zgodnie z wynikami 1 kwartale przychody finansowe ze sprzedaży wykazuje wzrost w porównaniu z analogicznym okresem w 2016 roku i wynosi 26,4 mld rubli (w 2016 r. – 17,2 mld rubli). Przychody wyniosły 34,4 mld rubli ( w 2016 roku strata wyniosła 2,2 mld rubli.).

W 2017 roku, w sprawie rozwoju planuje wydać 20 mld rubli. Priorytetowe obszary – inwestycja w budowę zakładu rozpoczęła produkcję ramy samochodu, substytucję importu, organizację silników sześciocylindrowych produkcji (nowa generacja), rozwój pojazdów modernizowanych. Ścieżka zaplanowanych wydań modele Stock Car wynosi 36 tysięcy sztuk.

turystyka przemysłowa

Wiele dużych przedsiębiorstw są wycieczki z przewodnikiem, z których jeden jest Kama Automobile roślin. Zdjęcia obiektów przemysłowych, szczegółowych opowieści o procesach, historii zakładu i pierwsza okazja, by zobaczyć nową generację pojazdów stać się rzeczywistością dzięki polityce otwartości. Aby odwiedzić sklep wymaga rejestracji wstępnej. Wycieczki są dostępne dla grup od 3 do 20 uczestników akredytowanych biur podróży.

Proponowane trasy:

 • Automobile roślin.
 • Foundry.
 • fabryka silników
 • Prasa i tłoczenia roślin.
 • Widziany dwóch roślin (silniki i samochodowy).

Wycieczki są dostępne w ciągu tygodnia pracy.

przydatne informacje

„KAMAZ” roślina w rankingu światowym rankingu dziewiąte wśród fabryk samochodowych. Firma zatrudnia 52.000 osób. Głównymi odbiorcami i konsumenci są Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych, Ministerstwa Obrony, „TNK”, „Gazprom”. Produkty są eksportowane do Indii, Chin, krajów WNP, Arabii Saudyjskiej, Iranu, Panamy i innych krajach.

Jeśli jesteś zainteresowany gdzie Kama Automobile Plant, rozwiązać go w następujący sposób: Republika Tatarstan, mieście Naberezhnye Chelny, Awtozawodzkaja Avenue, budynek 2.