764 Shares 9452 views

Spawacz Mask – niezawodne środki ochrony przed szkodliwymi czynnikami procesu spawania!

Oczywiście, spawania metali jest jedną z najbardziej niebezpiecznych dla ludzkiego ponieważ wszystkie prace na spawaniu towarzyszy ciągłe uwalnianie szkodliwych substancji i czynników. Jednym z najbardziej niebezpieczny łuk elektryczny, jasne luminescencji, toksyczne gazy, w podczerwieni i promieniowanie ultrafioletowe. Dlatego, aby jak najlepiej chronić się przed takim „bukiet” kłopotów, pracownicy metali spawanie użyć specjalnego maskę ochronną, która jest wywoływana – maskę spawacza.

Niebezpieczeństwo łuku elektrycznego

Początkowo możemy zauważyć, dlatego jest niebezpieczny dla ludzi łuku elektrycznego. Jest to proces takiej pracy jest podstawą do spawania łukiem elektrycznym. Temperatura metalowych elementów może osiągnąć poziom, na co najmniej 8 tys stopni. W przypadku wystąpienia takiego nagrzewania lokalnego topienia stali, przy czym otrzymuje się związek o bardzo wysokiej jakości i niezawodny. Ale tu jest „zabezpieczenie” efekt Oto intensywne promieniowanie w podczerwieni, ultrafiolecie optycznym i zakresem. Wszystko to blask ma bardzo negatywny wpływ na oczach pracownika, co może prowadzić do różnych chorób, a nawet całkowitej utraty wzroku. Dlatego spawania maska jest niezbędnym atrybutem przy wykonywaniu tego rodzaju pracy.

gatunek

W tej chwili istnieją 4 podstawowe typy tych urządzeń:

  1. Tradycyjne maski.
  2. Spawanie tarczę.
  3. Maska do konkretnych zadań.
  4. urządzenie do podnoszenia ze specjalnym filtrem.

Każdy z tych typów jest grubą barwionym szkłem. Maskować spawania ( „ASF”, a) może występować w swojej konstrukcji specjalny filtr, w którym kompozycja ma szklaną osłoną, a podłoże wykonane ze szkła organicznego.

szkło budowlane

Ta część urządzenia wykonana jest ze specjalnego materiału nieprzewodzącego, który jest stabilny pod względem właściwości przed rozpylania gorący 8 tys stopniach Celsjusza iskier metalowych i wyładowań łukowych. Najlepiej jest kupić te maski, które mają wymienne mechanizmy wymiany szkła. Faktem jest, że podczas długotrwałego bardzo szybko spawania powierzchni „zalyapyvaetsya” odpryski i przejrzeć takiego obszaru zgrzewania narzędziowego jest praktycznie niemożliwe. Więc wykonać obliczenia na fakt, że urządzenie posiada zdejmowaną mechanizm okna (w tym przypadku uszczelnione mocującej).

producenci

Poniżej znajdują się najbardziej popularne firmy, która produkować takie części jak masce spawacza:

  • "Korund".
  • "Chameleon".
  • Fubag.
  • Elitech.
  • Speedglas.
  • Kemppi.

Maska najdroższe spawacza, a tym samym najbardziej wysokiej jakości w wydajności – jest produktem firmy „Chameleon”. Kosztował więcej niż wszystkich innych „braci” – około 2-2,5 tys rubli .. I to pomimo faktu, że niektóre rodzaje masek można kupić za 160-200 rubli. Na ogół, koszt elementów jakości zmienia się od 1 do 2 tys.

Przy wyborze należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że maska jest komfortowa obsługa „w głowie” i nie miał zbyt ciężki ciężar.