861 Shares 2529 views

Lugansk nabój roślinne historia, produkcja, produkty

PJSC „Ługańsk kaseta roślina” – prywatnym przedsiębiorstwem specjalizującym się w produkcji wkładów, urządzeń produkcyjnych i pamiątek. W carskiej Rosji i ZSRR był jednym z największych producentów amunicji.

Utworzenie przedsiębiorstwa

Pod koniec XIX wieku w armii cesarskiej przeterminowanych do modernizacji. Podstawowy karabin stać „trehlineyki” karabin mosin 7,62 mm nabój. Kraj wymaga ogromnej ilości amunicji tego kalibru. Rząd postanowił zbudować w południowej części nowego zakładu do produkcji amunicji.

Cesarski dekret z 06.05.1895 na podstawie zamknięto pięć lat wcześniej rzucić hutnictwa żelaza za organizację fabryki kasety Ługańsku. Nowe przedsiębiorstwo państwowe oszacowano produkować 100 milionów sztuk amunicji rocznie. Głównymi produktami były naboje kalibru 7,62 mm x 54R wynalazł rosyjski pułkownik Rogovtseva.

Okres przedrewolucyjnej

Jednak w czasie pokoju instalacje obronne nie zawsze są ładowane na pełnych obrotach, a produkcja dóbr cywilnych do nich prawie nie zaangażowany. Tak więc, w 1901 roku, zaledwie 47 mln wkłady zostały wyprodukowane w Ługańsku.

Sytuacja zmieniła się radykalnie w wojnie rosyjsko-japońskiej. Przedłużające się walki na Wschodzie doprowadziła do wyczerpania zapasów. Przywódcy nie są bez obawa, że w przypadku konfliktu w Europie, nie będzie nic do walki. W 1905 Ługańsk kaseta roślina zlecenie produkować możliwie największą ilość amunicji – 125 milionów sztuk.

W okresie międzywojennym, pomimo nasycenia magazynu, Duma Państwowa o retool przedsiębiorstw państwowych. W Ługańsku, zostały znacznie rozszerzone możliwości. Wraz z wybuchem globalnego produktywność wzrosła z 200 mln do 555 mln sztuk amunicji. Zatem dla LPZ armia jest wiodącym dostawcą ostrą amunicją.

nowy etap

Dwie rewolucje, zamieszki społeczne i anarchia zakończyć okupacja niemiecka doprowadziła do zawieszenia produkcji w Ługańsku kasety rośliny. W porozumieniu z rządu tymczasowego ukraińskich Niemców wzięło 60% urządzeń. Sześć miesięcy później, Ługańsk idzie do białego Ataman Krasnov, który częściowo wznowiono kilka sklepów.

Od powstania bolszewików wiosną 1918 kawałek sprzętu, narzędzi, materiałów i wykwalifikowanych pracowników zostały zabrane do nowo utworzonej spółki w Podolski. Władze radzieckie stopniowo odbudowano fabrykę po zwycięstwie nad białymi. Na przykład w styczniu 1925 luganchanam zlecone do produkcji 13 milionów sztuk amunicji. W 1927 roku firma została sklasyfikowana, stało się znane jako rośliny №60.

W zimie 1941 LPZ sprzętu i personelu ewakuowano do różnych regionów Azji Środkowej, Zachodniej Syberii, Uralu. siedem rośliny zostały stworzone na jego podstawie, która wyprodukowała ponad 4 mld rund bronią.

nowoczesne osiedle

Produkcja została przywrócona po wojnie w tym samym miejscu. W 1953 LPZ, oprócz amunicji, zaczął produkować najnowszy sprzęt wysokiej wydajności technologicznej. Rotary automatyczna linia pozwala na znacznie szybsze i lepsze jakości kaset produkcji.

Od czasu uzyskania niepodległości, Ukraina podniosła kwestię wymiany radzieckich banknotów na suwerena. W 1991 roku, na podstawie Ługańsku nabój mięty powstała. Do roku 1996, nie wybito monety z „żółty” oraz „białego” metal. Teraz są one przedmiotem kolekcjonerstwa.

W 2002 roku zakład został finansowane odsetki w papiery pokazał zagranicznych firm inwestycyjnych ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. W 2009 roku brytyjski (Milverton Consortium) sprzedał swoje udziały (25%), Firma Cypr WOODEX Holdings. W 2014 roku rząd zdecydował LC, Ługańsk fabryka kaseta przechodzi pod kontrolą Chińskiej Republiki Ludowej.

Zakres działalności

LPZ jest jednym z wiodących firm w produkcji obrotowych automatycznych linii do produkcji amunicji, sportu i broni myśliwskiej, produkcji komponentów i ogólnych produktów cywilnych. Parametry techniczne wkłady spełniają najwyższe standardy jakości.

Tak więc, LPZ jest zarówno użytkownik i producent urządzeń do produkcji amunicji do broni gładkolufowej i ograbienia. kilku zautomatyzowanych rośliny kasety jest oparta na sprzęcie luganchan.

Produkty Ługańsk kaseta roślina zawiera:

  • sportowych i myśliwskich kasety 5,45 x 39-4 z pocisku z ołowiu rdzenia;
  • Wkłady myśliwskich 7,62 x 39-8 z pocisku z ołowiu rdzenia;
  • Wkłady 9 x 18-7 z pocisku z ołowiu rdzenia;
  • NATO standardzie amunicji 5,56 × 45.

Na dole wszystkich części łusek wystrzelonych w fabryce, to jest warte znaczek „270”. Firma produkuje również narzędzia i produkty, prezenty (medale, odznaki, etc.). Poza Ukrainą, LPZ produkty są dostarczane w wielu stanach. Wśród partnerów roślinnych – z Kongo, Jemen, Białorusi, Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (Polska, Grecja), wielu innych krajach.