891 Shares 9629 views

Budowa i zawory: rodzaje i przeznaczenie

Beton – materiał do budowy niezastąpiona. Z niego są fundamentów, ścian, pomostów itd Charakteryzuje wytrzymałości i trwałości, jednak w takim składzie ma stosunkowo znaczną wadę – .. nie jest bardzo wytrzymała na rozciąganie. Aby poprawić tę sytuację, należy użyć specjalnych metalowych prętów, które są zwane zbrojenie konstrukcji. Pręty w wylewany jest beton w celu uzyskania wzór dobrze wytrzymuje kompresję i napięcie.

Opublikowała dziś najbardziej różne rodzaje prętów zbrojeniowych. To może być sklasyfikowane według metody wytwarzania i stosowania lub zastosowanie w produkcji materiałów. Armatura, której grubość nie przekracza 10 mm, sprzedawana skręcanie. Jeśli średnica profilu więcej niż 10 mm, to jest cięty do prętów 6-12 m.

Zawory dostępne dwa typy: c okresowych profilu (takie określenie dotyczy specjalistów) i sprawnego montażu. Formy tego materiału budowlanego w pierwszym przypadku mogą być objęte zarówno żeber lub nacięć. Odróżnić w kształcie sierpa, mieszane i pierścień warianty. Takie pręty lepiej przylegają do betonu, co w efekcie daje bardziej stabilną strukturę.

Wyprodukowano armatura (typy, które mogą być dostosowane do różnych wzorów zwiększoną wytrzymałość) ze stali walcowanej na gorąco poprzez ograniczenie. Jest jeszcze inny sposób, – przewód, w którym gorący metal jest rozciągnięty do pręta. W produkcji może być stosowany jako hartowanej stali, i proste.

Budynek wykorzystywany jest również do innego rodzaju zbrojenia stalowego. Rodzaje to przeznaczone do stosowania w budowie obiektów o różnej sile i celu. Aby konsumenci mogli zrozumieć, jakiego rodzaju zbrojenia jest wymagane w każdym przypadku, oznakowanie jest stosowana. Na przykład, wyroby wytwarzane klas A240, A400, A800 i t. D.

W handlu występuje zgrzewane, spawane rodzaje wyposażenia, które różnią się tym, że w pierwszym przykładzie wykonania można zastosować zgrzewanie, oraz drugiego związku w taki sposób, w klatkach z siatki i staje się kruchy, co nieuchronnie wpływa na sztywność zespołu.
W związku z tym nie jest zamontowany zawór do zgrzewania przez połączenie poszczególnych prętów za pomocą drutu. Także odróżnić odporność na korozyjne i niestabilne urządzenia do rozciągania. W pierwszym przypadku, gdy produkty są oznakowane «C» list, w drugim – „K”.

Cel i rodzaje lamp mogą być bardzo różne. Jednak jedno jest pewne – aby zbudować silną i trwałą konstrukcję nie będzie działać bez jego użycia. Armatura jest wymagane do budowy każdego budynku, nawet jeśli jest to mały prywatny dom.

Oprócz budowy, istnieje inny rodzaj oprawy – Stop. Stosowany jest głównie w rurach do przepływu cieczy lub pary na zakładkę oraz do ich kontrolowania. Typy zaworów mogą być wielorakie: .. Zawory, zasuwy, zaparcia itp Oczywiście, bez tego zbrojenia wygodnego domu również nie może być zbudowany. W szczególności, nie jest to niemożliwe, aby budować systemy wody i urządzeń sanitarnych.